Сьогодні вшановуємо 101 річницю з дня смерті співака, який своїм виконанням у 1900 р. знаменував відкриття Львівського оперного театру

Диригентка Ірина Стасишин, солістка Мар’яна Мазур та концертмейстерка Марʼяна Самотос, на запрошення громади села Новий Витків на Львівщині, відвідали панахиду і поминальні заходи, а також взяли участь у обговоренні вшанування ювілейної 170-ї річниці з дня народження співака на його малій Батьківщині.

Український тенор Олександр Мишуга (1853-1922) був артистом світової слави. Саме його запросили виконати головну партію в опері «Янек» В. Желенського, написану для його голосу, що вперше прозвучала на відкритті Великого міського театру (тепер – Львівська національна опера) 4 жовтня 1900 року.

Уродженець Львівщини, він ніколи не забував про рідний край, дуже часто виступав у Львові, поруч зі спектаклями на сценах Рима й Мілана, Парижа та Лондона, Берліна і Відня, Варшави й Кракова.
Олександр Мишуга виступав під сценічним ім’ям «Філіппі», що взяв на честь батька. Про себе він писав так: «Тілом я представляв із себе цілковите ничтожество, але душа в мене і мрії на будучність – були “велетня”. Я мав таку вироблену вірою силу волі, що нічого не боявся і вірив у те, що мушу добитися ліпшої долі!»

А от як відгукувалися про його спів слухачі:
«Господи! Я не знаю, що зі мною сталося. Я забув, де я і хто я, не знав, чи це спів людський, чи якась музика небесна, дух мені в грудях заперло, серце перестало бити, мене не було… Лиш ураган оплесків стягнув мене на землю, але ще довго-довго, куди я не йшов, летіло за мною оте не от міра сего: “Там на горі явір стоїть”». (Богдан Лепкий)