«Сільська честь» зазвучить по-ювілейному

   Цю оперу з понадстолітньою історією почуємо 14 квітня о 18.00 в інтерпретації народного артиста України, професора Тараса Микитки. Вона буде подарунком відомому українському маестро до його 80-літнього ювілею – від Львівського національного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької. Бо саме тут розпочинав свій творчий шлях юний Микитка півстоліття тому – оперою з символічною назвою «Любовний напій» Г.Доніцетті. 
   За ці роки Тарас Остапович зібрав щедрий ужинок як диригент, постановник, педагог: до півсотні реалізацій оперних та балетних вистав, десятки гастролей із симфонічними оркестрами України та зарубіжжя, виступи за пультом оперних театрів. А ще талановиті учні – диригенти, які працюють у різних музичних колективах. 
   Кілька років після закінчення Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка молодий фахівець прибув на роботу до Донецька: з 1971 р. – диригентом, із 1975 р. до 1995 р. – головним диригентом Донецького театру опери та балету. У консерваторії цього міста, яке стало рідним, отримав звання професора. І мусив із ним попрощатися: патріот Тарас Микитка, син українських політв’язнів, народжений у Стрию, не змирився з чужою владою, з окупацією, війною. 
   Земляки люблять його, гордяться ним. І він не забуває про малу батьківщину, часто підтримуючи мистецькі заходи , очолюючи журі місцевих музичних конкурсів, організовуючи в Стрию вистави, зокрема опери «Наталка Полтавка» М.Лисенка і «Запорожець за Дунаєм» С.Гулака-Артемовського у постановці Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької, залучивши до спектаклів місцеві творчі сили. 
   Вітаючи народного артиста України, професора Тараса Остаповича Микитку зі щедрим ювілеєм і бажаючи йому натхненного творчого вечора та многих благих літ,
   СЕРДЕЧНО ЗАПРОШУЄМО НА ОПЕРУ «СІЛЬСЬКА ЧАСТЬ» П.МАСКАНЬЇ 14 квітня о 18.00.
   КВИТКИ можна придбати у екасі та на сайті театру за посиланням: https://bit.ly/2Inkfpd