Оперета

Здача вистави “Директор театру” / “Ключ на бруківці”

одноактні комедії
Здача вистави "Директор театру" / " Ключ на бруківці"
120 Хвилин.

Пропонуємо вашій увазі музичний вечір, який включає :

Лібрето вистави
комічна опера «Директор театру» В.-А. Моцарта

   Директор театру Франк отримав довгоочікуване запрошення на фестиваль в місто Румбург («Місто Слави»). Він сильно здивований, адже вся його трупа зараз – це один-єдиний чоловік, актор-комік Буф. Безжурний і практичний Буф береться організувати прослуховування співаків. Один за іншим претенденти з промовистими прізвищами – пані Херц («Серце»), пані Зільберкланг («Срібний звук»), пан Фогельзанг («Пташиний спів») – приходять на «кастинг». Кожен демонструє свої переваги, кожен хоче бути найголовнішим і найбільш високооплачуваним. Конкурентна боротьба за статус і гонорари призводить до розбрату, але Франк примиряє всіх закликом залишити амбіції і разом служити мистецтву.

«Ключ на бруківці, або Пригоди весільної ночі» Ж.Оффенбаха

Гульвіса-композитор, який пише оперети, тікаючи від розлюченого чоловіка своєї коханки, рятується на даху одного з сусідніх будинків, а бачачи розкрите вікно, влазить через нього в кімнату і в результаті потрапляє в спальню Сюзан, яка щойно вийшла заміж за помічника поліцейського шерифа Анрі Мартеля. Сюзан після весілля розмовляє в цій спальні зі своєю чарівною подругою Розітою, і поява молодого композитора зовсім не входить в її плани – наближається ніч, і вона повинна чекати новоявленого чоловіка. Подруги вирішують, як їм звільнитися від несподіваного гостя, та й той спочатку не збирається бути занадто нав’язливим; він би з задоволенням вистрибнув з вікна, але вікно розташоване на четвертому поверсі, що затримує молоду людину в чужій спальні. Крім того, йому дуже сподобалася Розіта, подруга нареченої, і він вже і не настільки квапливо прагне попрощатися. У жаху від того, що відбувається Сюзан замикає двері спальні від чоловіка, щоб той не побачив її в суспільстві чужого парубка. До всього іншого ключ випадає з вікна на тротуар. І тут, звичайно, з’являється чоловік і наполягає на своїх цілком законних правах, щоб зайти в спальню до дружини. І його можна зрозуміти: він врешті-решт чесно одружився.

Ось така жахлива історія відбувається в опереті на очах глядачів.

Відразу скажемо: все закінчується добре. І це – незважаючи на те, що ревнивий чоловік, знайшовши ключ на бруківці, все ж потрапляє в кімнату суженої, де знаходить всю компанію.  

Про виставу
«Директор театру» В.-А.Моцарта

Публіка завжди хотіла дізнатися, що ж відбувається по той бік рампи, особливо ж її зацікавлюють театральні чутки, скандали, інтриги. Так було і два, і три століття тому. У 1786 році австрійський імператор Йосиф II влаштував змагання Моцарта і Сальєрі, замовивши обом одноактні опери на закулісні сюжети. Тоді виграв Сальєрі, але суд історії – справедливо чи ні – віддав перемогу Моцарту.

     Зингшпіль Моцарта «Директор театру», представлений на той конкурс, написаний на нестаріючий сюжет: імпресаріо (або, як сказали б сьогодні, продюсер) Франк влаштовує кастинг в свою нову трупу. Кожна співачка хоче бути примадонною, а співак – прем’єром, і для досягнення цієї мети і отримання високого гонорару вони готові на все. Зрозуміло, в фіналі перемагає дружба.

   У зингшпілі не тільки співають, а й розмовляють, тому перипетії сюжету зрозумілі глядачеві. Змагаючись один з одним, співаки виконують коронні арії зі свого репертуару, що дає можливість включити в спектакль популярні оперні номери. А то, що дія відбувається на сцені театру під час репетицій, дозволяє розігрувати цю історію в будь-якій театральній декорації, в тому числі і вечірній афішній виставі.

   Невелика тривалість, яскрава сюжетна інтрига, віртуозні арії на межі вокальних трюків  –  все це  може стати вдалим вибором для першого відвідування оперного театру.

«Ключ на бруківці, або Пригоди весільної ночі» Ж.Оффенбаха

  Вже понад 150 років французька опера-буф з пікантною назвою «Чоловік за дверима, або Ключ на бруківці»( фр.: Un mari à la porte ) радує глядачів.

   Довгий час цей опус Оффенбаха прикрашав афішу його власного театру “Bouffes-Parisiens” під назвою “Чоловік на порозі”. Сьогодні ця музична комедія отримала назву “Ключ на бруківці, або Пригоди весільної ночі”.

   В основі сюжету  – анекдотична історія про пригоди молодого гульвіси, який, рятуючись втечею від розлюченого чоловіка-рогоносця, потрапляє в чужу спальню.

   Тема любовних трикутників, коханців в шафі, жіночої логіки і меж чоловічого терпіння завжди викликала інтерес у публіки. Не менш актуальна вона і сьогодні …

І відповідь на питання: «А чи можна вірити жінці, якщо навіть в першу шлюбну ніч вона проводить час з іншим в замкненій кімнаті?! .. – дізнаєтесь переглянувши комічну оперу «Ключ на бруківці, або Пригоди весільної ночі».

Найближчі події
роздрукувати*Театр залишає за собою право замінювати виконавців
11 вересень 2017
роздрукувати*Театр залишає за собою право замінювати виконавців