Оперета

Анна Главарі

за мотивами оперети «Весела вдова» Ф. Легара
Тривалість 0 годин, 0 хвилин

Анна Главарі

Оперета
Тривалість 0 годин, 0 хвилин

За мотивами оперети «Весела вдова» Ф. Легара

Лібрето Віктора Леона та Лео Штейна за мотивами комедії Анрі Мельяка «Аташе з посольства»

Любовні перипетії, улюблені мелодії та невимушена атмосфера – все це чекає на вас в опереті «Анна Главарі» Франца Легара за мотивами комедії «Весела вдова» у постановці Львівської національної опери!

У центрі оперети – стосунки між заможною молодою вдовою Анною Главарі та графом Данилом. Втім їх коханню заважають інтриги, адже заволодіти мільйонними статками багатої красуні хочуть чимало претендентів.

Відома музична історія, яку ще називають «королевою серед оперет», розгортається на тлі розкішних балів, де й звучать пристрасні зізнання, плетуться марнославні інтриги, а на фоні звучать вишукані вальси та відвертий канкан.

Запрошуємо вас у захоплюючу подорож у світ музики, танцю та комедії!

Виконується українською мовою

Постановники

Диригентка-постановниця

Режисерка-постановниця

Балетмейстер-постановник

Художник-постановник

Художниця костюмів

Хормейстерка

Дійові особи та виконавці

Анна Главарі

Любов Качала

Мар’яна Мазур

Граф Данило

Олег Лихач

Петро Радейко

Барон Зетта

Дмитро Кокотко

Юрій Трицецький

Валентина

Анастасія Корнутяк

Наталія Курильців

Каміл де Росільйон

Олег Садецький

Василь Садовський

Богданович

Андрій Бенюк

Володимир Дутчак

Дмитро Кокотко

Міліца

Анастасія Поліщук

Кромов

Юрій Шевчук

Ольга

Ганна Носова

Каскада

Віталій Загорбенський

Микола Корнутяк

Бріош

Юрій Гецко

Негош

Віталій Роздайгора

Лібрето

Дія 1

На бал у посольство країни Монтевердо в Парижі прибуває вдова банкіра Анна Главарі, капітал якої – золотий запас цієї маленької держави. У секретній телеграмі уряд повідомляє, що в разі її одруження з іноземцем, весь капітал перекочує за кордон і держава збанкрутує. Ця конфіденційна інформація швидко розсекретилась та  облетіла всі світські салони. Аристократичні пройдисвіти кинулись залицятися до Анни, щоб заволодіти її мільйонами. Справу порятунку  національного багатства посол Монтевердо, Барон Зетта, доручає першому радникові – графові Данилу. Той погоджується, не підозрюючи, що багата вдова – це та чарівна незнайомка, з якою він нещодавно зустрівся і яка полонила його серце.

Дія 2

Прийом у маєтку Анни Главарі в Парижі. Для товариства, яке зібралося в її домі, найбільший інтерес становлять не дружні розмови та розваги, не пісні і танці рідної країни, а гроші. В гонитві за ними ці “патріоти” втрачають сором, совість, зраджують Батьківщину.

Анна і Данило в полоні почуття кохання. Переборюючи обставини та самих себе, вони вже за крок до щастя. Та раптом… Зетта застає свою дружину в альтанці з Камілом Россільйоном. Він скликає гостей, щоб, скомпрометувавши Валентину, розлучитись із нею, а тоді одружитися з Анною і стати мільйонером.

Але тут з альтанки виходять Россільйон та… Анна. Рятуючи репутацію Валентини, вона привселюдно оголошує Россільйона своїм нареченим. Данило в розпачі іде з залу.

Дія 3

Усе посольство Монтевердо приходить до ресторану “Максим”, де полюбляє бувати граф Данило. Його про­сять розшифрувати чергову урядову телеграму. Незабаром з’являються Анна з Россільйоном, який зізнається, що не одружиться з нею.

Усі, крім Данила, наввипередки пропонують пані Главарі руку і серце. Тоді вона повідомляє всіх, що в разі одруження втратить усе майно. Приголомшені претенденти один за одним відмовляються від неї. А Данило, нарешті, освідчується Анні у коханні. Лише тепер розумна і весела вдова говорить правду: капітал у будь-якому разі залишиться в неї. Данило вражений. Анна задоволена, що про­вчила пройдисвітів. Закохані щасливі!

Історія вистави

«Весела вдова» – одна з найкращих оперет угорського композитора Франца Легара. Свіжість, винахідливість і пишність оркестрової партитури його творів відкрили нову епоху в історії віденської оперети. Серед 19-ти оперет композитора “Весела вдова”, прем’єра якої відбулася в 1905 році, вирізняється мелодійним багатством, ритмічною різноманітністю.

Сюжет вистави – це історія про молоду вдову-мільйонерку Анну Ґлаварі та про аташе  посольства країни Монтеверде в Парижі Данила, їх зустрічі,  взаємне кохання, яке раптово спалахнуло, та  обставини, що виникли на шляху до їх щастя. Фон, на якому розвивається дія, не менш колоритний: дипломатична метушня навколо проблеми, щоби мільйони Анни не перепали чужинцеві; ліричні теми закоханих пар; місця, де відбувається дія: особняк посольства, маєток Анни, шикарний кафешантан.