Оренди

Коли цвіте папороть - Онлайн показ опери-феєрії

Є. Станкович
Тривалість 0 годин, 0 хвилин

Коли цвіте папороть - Онлайн показ опери-феєрії

Оренди
Тривалість 0 годин, 0 хвилин

ТOGETHER WITH UKRAINE – благодійні онлайн-концерти для підтримки України з будь-якого куточку світу!⠀

Відкрийте для себе найвідоміші твори українських композиторів, завдяки онлайн-трансляції наживо із Львівської національної опери. Ваш придбаний квиток – внесок у підтримку українського народу, а також неповторні відкриття мистецтва України!

20 травня о 19:00 (18:00 за центральноєвропейським літнім часом) відбудеться трансляція феєрії «Коли цвіте папороть» Євгена Станковича. Фолькопера-балет втілює неповторний український обряд на свято Івана Купала, а також ключові історичні події боротьби українського народу. Вистава, що передає волелюбний дух українців та їх багатовікові традиції, пережила десятиліття забуття, будучи під забороною радянської влади.

Перегляньте вражаюче дійство, що поєднує сольне та хорове виконавство, сучасну хореографію й відеопроекцію, у виконанні солістів, хору, оркестру та балету Львівської національної опери. Диригент – народний артист України Володимир Сіренко.

Головною місією проєкту є збереження національного музичного надбання та його просування в світовому культурному просторі, а також благодійна місія. Усі кошти будуть спрямовані на підтримку українського народу та культури у час війни, зокрема, на потреби Військово-медичного клінічного центру західного регіону, що потребує закупівлі реанімаційного обладнання.

Купуй квиток — підтримай нашу державу та національний культурний фронт! Музика має звучати та сповнювати енергією душі людей у цей складний час.

Партнер проєкту – компанія “Контамарка”. За підтримки – Міністерства культури та інформаційної політики України, Державного агенства України з питань мистецтв та мистецькоїосвіти та Національної спілки театральних діячів України.

Лібрето

ДІЯ 1. КУПАЛО

Картина 1. «Людські Купала»
Сонцекрес. Магічна сила купальського вогнища. Перестрибуючи його, усі проходять ритуал очищення. Спалюється Марена – символ перешкоди буянню людського буття. Поєднання рук і сердець. Найвища пристрасть тілесного вогню – кохання.

Картина 2. «Русалчині Купала»
Відображення у воді. Двоякість існування через загублену долю. Відстороненість від реальності, віртуальність часу і простору. Тяглість до потойбіччя.

Картина 3. «Відьомські Купала»
Оргія пристрасті через сприйняття та оцінку втіхи іншими. Альтернативність існування заради вивищення самого себе.

Картина 4. «Цвітіння папороті»
За легендою, цвіт папороті з’являється – на мить – у найкоротшу купальську ніч. А можливо, цією квіткою і є мить кохання, вільна людська пристрасть, що пізнає самого себе і світ у цю найкоротшу купальську ніч?..

ДІЯ 2. ГЕРОЇКА

«Золотій добі» легендарних часів язичництва, де панувала гармонія людини і природи у всіх своїх проявах повноти буття, протиставляється доба гуманітарної катастрофи, війни, хаосу в Україні, починаючи з козацьких, післякозацьких часів аж до сьогодення.
Кується зброя.
Грає м’язами муштра.
Лунають бої.
Гуляє смерть.
Сподівання на новонародженого сина, який благословляється рідною землею і матір’ю – як майбутня надія України, її поводир і мудрець. Такий, яким був у свій час Байда чи Морозенко.