Опера

Трубадур Дж. Верді

Концертне виконання
Трубадур Дж.Верді
80 Хвилин.

Концертне виконання

Лібрето Сальваторе Каммарано

«Трубадур» – одна з найяскравіших опер Дж. Верді, похмура романтична драма, сповнена фатальних таємниць і любовних пристрастей. Два брати, трубадур Манріко і Граф ді Луна, не маючи гадки про свої родинні зв’язки, стають непримиренними суперниками в боротьбі за владу і за любов герцогині Леонори. 

Виконується італійською мовою з українськими субтитрами

Постановники
Диригент-постановник

Мирон Юсипович народний артист України

Режисер-постановник

Роман Валько

Хормейстер

Вадим Яценко лауреат всеукраїнського конкурсу

Лібрето вистави

1 дія

Ніч. Варта охороняє замок графа ді Луни. Феррандо розповідає, що коли граф ді Луна та його брат були ще немовлятами, до замку потрапила стара циганка. Незабаром одне з немовлят тяжко захворіло. Вважаючи, що це сталося від чародійства, старий граф наказав розшукати циганку і спалити її на вогнищі.

Граф ді Луна кохає Леонору, але вона любить не відомого йому трубадура. Випадково зустрівшись із ним, вражений граф дізнається, що це Манріко — ватажок народних повстанців, і викликає його на двобій.
Циганський табір. Азучена розповідає Манріко про трагічну загибель матері та свою помсту. Горе нещасної Азучени, яка, замість сина графа, спалила свою дитину, зворушує Манріко.
Стривожена Азучена, зрозумівши, що обмовилась, запевняє Манріко, що він її син. Манріко сумує, що Леонора повірила чуткам про його смерть і пішла в монастир.

2 дія

Ді Луна із  групою своїх воїнів на подвір’ї монастиря  чекає Леонору, щоб примусити її стати своєю дружиною. Поява Манріко руйнує цей задум.

Табір війська графа ді Луни біля мурів замку Кастеллор.
Вводять стару Азучену. Феррандо впізнав у ній циганку, яка вкрала брата ді Луни. Розгніваний граф наказує кинути Азучену  у в’язницю.
Каплиця в замку Кастеллор. Скінчився весільний обряд. Виходять радісні Леонора і Манріко, який у цей час  одержує звістку, що Азучена в руках графа ді Луни. Він поспішає рятувати свою матір.

3 дія

Бій із військом графа ді Луни закінчився поразкою повстанців. Манріко і його друзі потрапили в полон. Леонора обіцяє графові стати його дружиною, якщо він подарує життя коханому.
Діставши розпорядження про помилування Манріко, Леонора випиває  отруту,   бо   воліє   вмерти,   ніж   підкоритися   графові.
В’язниця. Манріко та Азучена чекають страти. Леонора вмовляє Манріко негайно покинути в’язницю. Манріко кличе її з собою. І тільки тоді, коли Леонора вмирає, Манріко розуміє, якою великою була її любов. Обманутий граф ді Луна наказує стратити Манріко. Від Азучени, яка помирає, граф дізнається, що стратив свого брата.

Про виставу

«Трубадур» – одна з найяскравіших опер Верді, похмура романтична драма, повна фатальних таємниць і любовних пристрастей. Два брата, трубадур Манріко і Граф ді Луна,  не маючи гадки про свої родинні зв’язки, стають непримиренними суперниками в боротьбі за владу і за любов герцогині Леонори. Одержимий ревнощами і помстою, ді Луна вбиває свого брата, якого розшукував все життя за заповітом покійного батька. Натхненний п’єсою іспанського драматурга А.Г. Гутьєреса, Верді зумів створити надзвичайно яскраві музичні образи героїв. Це циганка Азучена – хранителька таємниці походження Манріко, розривалася між материнською любов’ю і жагою помсти; підступний Граф ді Луна; благородний Манріко і його кохана Леонора. Їх доповнюють колоритні постаті циган, солдат і наближених графа, окреслені в чудових хорах.

Найближчі події
Граф ді Луна

Андрій Бенюк лауреат міжнародних конкурсів

Віталій Загорбенський лауреат міжнародного конкурсу

Роман Страхов лауреат міжнародних конкурсів

Леонора

Олеся Бубела лауреатка міжнародних конкурсів

Тетяна Оленич лауреат міжнародного конкурсу

Азучена

Тетяна Вахновська заслужена артистка України

Наталія Озерська

Марфа Шумкова дипломант міжнародного конкурсу

Манріко

Роман Коренцвіт лауреат міжнародного конкурсу

Ігор Шевчук лауреат міжнародних конкурсів

Феррандо

Юрій Трицецький заслужений артист України

Роланд Марчук

Інес

Вероніка Коломіщева лауреатка міжнародного конкурсу

Аліна Діденко лауреатка всеукраїнського конкурсу

Рюїц

Віталій Войтко

Роман Ковальчук заслужений артист України

Вісник

Юрій Гецко

роздрукувати*Театр залишає за собою право замінювати виконавців
11 вересень 2017
роздрукувати*Театр залишає за собою право замінювати виконавців