Опера

Травіата

Д. Верді
Травіата
Опера на 4 дії
18:00 - 20:50.

Лібрето Франческо Марї Піаве за драмою Олександра Дюма-сина                       “Дама з камеліями”

Виконується італійською мовою з українськими субтитрами

Постановники
Диригент-постановник
Диригент

Ірина Стасишин

Режисер-постановник

Джузеппе Вішілія (Італія)

Балетмейстер-постановник

Петрос Малхасянц заслужений артист України

Художник костюмів

Оксана Зінченко заслужений художник України

Хормейстер

Василь Коваль лауреат всеукраїнського конкурсу

Лібрето вистави
Дія 1

Середина ХІХ століття, Париж. Осінь. Куртизанка Віолетта влаштовує один із вечорів у своєму салоні. Їй представляють юнака, що недавно приїхав у Париж із провінції, Альфреда Жермона, що справляє враження більш уважного і чуйного, ніж її супутник барон Дюфаль. Він промовляє палкий тост про любов.

Залишившись із Віолеттою на самоті, Альфред освідчується їй у коханні і намагається переконати її змінити спосіб життя. Вона пояснює Альфреду, що не вміє любити і дає йому квітку камелії, яку Альфред повинен повернути, коли та засохне.

Гості розходяться. Віолетта майже готова прийняти почуття юнака, але намагається відігнати нові емоції і переконує себе, що матеріальні блага їй ближчі.

Дія 2

Альфред і Віолетта живуть у заміському будинку. Випадково Альфред довідується, що його кохана таємно розпродає своє майно, щоб забезпечити їхнє життя. Присоромлений, він повертається в Париж з надією поліпшити фінансове становище. Поки він відсутній, Віолетту відвідує батько Альфреда, Жорж Жермон, який вважає, що куртизанка псує репутацію його сина; він говорить, що наречений його дочки (сестри Альфреда) погрожує, що розірве заручини, якщо Альфред не розійдеться з Віолеттою. Тому Жорж Жермон вимагає у Віолетти припинити любовні стосунки з його сином. Віолетта знає, що вона хвора на туберкульоз і незабаром помре, тому погоджується. Вона їде, залишивши Альфреду прощальний лист. Альфред спочатку вважає, що вона покинула його через гроші, однак із прочитаного листа довідується, що Віолетта вирішила повернутися до старого способу життя.

Жорж Жермон вмовляє сина повернутися додому, але той не погоджується. Зненацька він знаходить запрошення на бал від подруги Віолетти Флори Бервуа. Альфред поспішає до Флори, щоб помститися за зраду.

Дія 3

Бал-маскарад у палаці Флори. Віолетта входить під руку з бароном Дюфалем, сумна через розрив із коханим. Серед переодягнених гостей є і Альфред, якому щастить у грі в карти. Альфред шукає сварки з бароном. Коли гості розходяться по інших залах, Віолетта просить Альфреда покинути бал, побоюючись за його життя. Він згодний піти лише в тому разі, якщо вона піде з ним. Віолетта відмовляється, говорить, що любить Дюфаля. Ревнивий Альфред збирає в залі всіх гостей і привселюдно ображає Віолеттту, кинувши їй в обличчя виграні гроші як плату за кохання. Віолетта непритомніє. Жорж Жермон дорікає синові за такий вчинок. Дюфаль викликає Альфреда на дуель. Віолетта засмучена, тому що не може сказати Альфредові правду.

Дія 4

Лютий. Стан Віолетти сильно погіршився, вона наказує роздати всі гроші біднякам. Жорж Жермон пише в листі, що під час дуелі його син поранив барона, тому повинен був на якийсь час виїхати за кордон, але незабаром повертається. Жермон-старший зізнався, що це він змусив Віолетту покинути Альфреда. З відкритого вікна чуються пісні паризького карнавалу.Раптово приїжджає Альфред. Закохані щасливі, будують плани на майбутнє. Раптом сили залишають Віолетту. Альфред присягається їй у коханні, вона ж дарує йому медальйон, який повинна носити майбутня наречена Альфреда. Віолетта помирає на руках коханого.

Про виставу

Про прекрасну і сумну історію кохання Маргарити і Армана спочатку розповів Олександр Дюма-син, а потім його роман «Дама з камеліями» поклав в основу опери «Травіата» Джузеппе Верді. За бажанням маестро герої стали зватися Віолеттою і Альфредом, але це не послабило цікавості до повної тонкого психологізму і чудових мелодій опери.

Traviata 041
1
2
2
3
4
5
6
5
7
8
9
6
10
DSC01802
DSC01832
DSC01790
DSC01947
Найближчі події
2018
29
бер.
четвер
18:00-21:00 | 50-400 грн
Основна сцена
Обрати деньКупити квиток
Віолетта

Private: Юлія Лисенко лауреат міжнародного конкурсу

Наталія Романюк заслужена артистка України

Флора

Наталія Величко заслужена артистка України

Яна Войтюк заслужена артистка України

Світлана Разіна

Анніна

Галина Вільха дипломант міжнародного конкурсу

Вероніка Коломіщева лауреат міжнародного конкурсу

Віра Колтун

Альфред Жермон

Олег Лихач народний артист України

Михайло Малафій лауреат міжнародних конкурсів

Василь Садовський лауреат всеукраїнського конкурсу

Роман Трохимук заслужений артист України

Жорж Жермон

Віталій Загорбенський лауреат міжнародного конкурсу

Орест Сидір заслужений артист України

Руслан Феранц

Гастон

Віталій Войтко

Олег Лановий лауреат міжнародного конкурсу

Андрій Савка

Барон

Андрій Бенюк лауреат міжнародних конкурсів

Віталій Загорбенський лауреат міжнародного конкурсу

Маркіз

Юрій Трицецький заслужений артист України

Володимир Чібісов лауреат міжнародного конкурсу

Доктор

Назар Павленко

Юрій Трицецький заслужений артист України

Володимир Чібісов лауреат міжнародного конкурсу

Перехожий

Віталій Загорбенський лауреат міжнародного конкурсу

Private: Степан Тарасович

роздрукувати*Театр залишає за собою право замінювати виконавців
11 вересень 2017
роздрукувати*Театр залишає за собою право замінювати виконавців