Музичний салон

МС/Тріо “Пам’яті великого художника”

Концерт
П. Чайковський Тріо "Пам'яті великого художника"
60 Хвилин.

Присвячено другу П.Чайковського і прекрасному музиканту М. Рубінштейну

Тріо “Пам’яті великого художника” (Piano Trio (a-moll), Op. 50) у двох чатинах:

  1. Pezzo elegiaco (Moderato assai – Allegro giusto)
  2. Tema con variazioni: Andante con moto – Variazione finale e coda

Прозвучить у виконанні:

Максим Сасько – фортепіано

Ігор Муравйов – скрипка

Оксана Литвиненко – віолончель

Лібрето вистави
Про виставу
П.Чайковський. Тріо «Пам'яті великого художника» (Piano Trio (a-moll), Op. 50)

Симфонічністю масштабів володіє фортепіанне тріо «Пам’яті великого художника», створене на смерть передчасно помершого в 1881 році М. Г. Рубінштейна. За широтою задуму, образному багатству і драматичної напруженості музики воно належить до вищих досягнень композитора в області камерної інструментальної музики.
За змістом тріо – це не просто траурна елегія: в ньому представлено життя в різних її гранях, в зміні горя і радості, печалі і торжества. Оригінальна структура твору в цілому: він складається з першої частини в сонатній формі, яку композитор назвав «Pezzo elegiaco» («Елегійна п’єса»), і теми з дванадцятьма варіаціями, причому остання варіація розвинена до розмірів самостійної частини, що утворює фінал циклу.

У програмі концерту:

П. І. Чайковський – Тріо «Пам’яті великого художника» для фортепіано, скрипки та віолончелі ля мінор, Ор. 50 у двох чатинах:

  1. Pezzo elegiaco (Moderato assai – Allegro giusto)
  2. Tema con variazioni: Andante con moto – Variazione finale e coda

Виконавці:

Максим Сасько – фортепіано

Ігор Муравйов – скрипка

Оксана Литвиненко – віолончель

Сасько Максим, фортепіано

Закінчив Рівненське державне музичне училище у класі викладача Лілії Духовної. З 2012 року навчався у Львівській національній музичній академії імені М.В. Лисенка, а у 2018-му – продовжив навчання в асистентурі-стажуванні у класі професора Йожефа Ерміня.

Лауреат Міжнародних конкурсів. Максим Сасько завоював III місце на VI Міжнародному конкурсі імені С. В. Рахманінова (2008), де також отримав премію за найоригінальніше виконання обов’язкового твору. Виступає як в Україні, так і за кордоном, виконуючи кращі твори фортепіанного мистецтва.

Ігор Муравйов, скрипка

Український скрипаль та диригент.

Лауреат міжнародних конкурсів. Лауреат премії В’ячеслава Чорновола та стипендіат Президента України.

Перша скрипка і концертмейстер австрійсько-українського оркестру «K&K Philarmoniker». Виступає в Україні та країнах Європи як соліст, диригент, концертмейстер оркестру та музикант-камераліст.

 

Оксана Литвиненко, віолончель

 Випускниця Львівської середньої спеціалізованої музичної школи-інтернат імені С. Крушельницької (клас викладача Людмили Комар). Впродовж 2010-2015 рр.  навчалась у Львівській національній музичній академії імені М. В. Лисенка у класі професора Юрія Ланюка, а з 2015-го продовжила вдосконалювати майстерність у класі професора як асистент-стажист. З 2017 року – старший викладач кафедри струнно-смичкових інструментів ЛНМА імені М.В. Лисенка.

Під час навчання брала участь у різноманітних міжнародних, регіональних конкурсах та музичних фестивалях, таких як «Контрасти», «Віртуози», «Нова музика Львова», Міжнародні мистецькі зустрічі «Юрій Ланюк та друзі», «Київ Музик Фест». Неодноразово виступала як солістка у супроводі таких оркестрів, як-от Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії, симфонічний оркестр «INSO-Львів», Академічний камерний оркестр «Віртуози Львова», Національний заслужений академічний симфонічний оркестр України, Камерний оркестр «Академія», Академічний симфонічний оркестр Хмельницької обласної філармонії, а також з сольними програмами в Україні та закордоном.

Лауреат Міжнародного конкурсу молодих виконавців «XXI Century Art» (Київ, 2012), Всеукраїнського конкурсу віолончелістів (Львів, 2016) та Міжнародного конкурсу Rising Stars Grand Prix (Берлін, 2017). У 2019 році стала лауреатом премії імені Л. М. Ревуцького.

 

 

123
3-Tchaikovsky_by_Reutlinger
2
trio (1)
Найближчі події
роздрукувати*Театр залишає за собою право замінювати виконавців
11 вересень 2017
роздрукувати*Театр залишає за собою право замінювати виконавців