Музичний салон

МС/Музичний салон Дзеркальної зали/10

"Композиції" української класики
Музичний салон Дзеркальної зали/10
.

 

В Дзеркальный залі експонується художня виставка “Барви Опери”.                На виставці представлені роботи народних художників України Михайла Демцю та Петра Сипняка, художників Віктора Жмака, Сергія Міхновського,                Володимира Стецули  та Дмитра Легерка.

 

 

Лібрето вистави
2017-10-29 15:00

Програма концерту 

“Композиції” української класики

Вступне слово

Зоріана Мірус-куратор проекту

Ірина КЛЮЧКОВСЬКА, директор Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків із діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» (м. Львів)

Част.1

Вперше в Україні будуть виконані п”ять творів Степана Спєха

Композитор Степан Спєх (1922-2009)

оранжування –Богдана Фроляк

“Думка”   Маркіян Шашкевич

 • Олег Лихач-тенор
 • Ярослав Мигаль-віолончель
 • Яромир Боженко-фортепіано

“Гей, приснилось мені”   Микола Горішний

 • Олег Лихач-тенор
 • Ярослав Мигаль-віолончель
 • Зоряна Бабюк-арфа
 • Яромир Боженко-фортепіано

“Колискова”  Святослав Караванський

 • Олег Лихач-тенор
 • Ярослав Мигаль-віолончель
 • Зоряна Бабюк-арфа
 • Яромир Боженко-фортепіано

“Дощова ніч”   Ігор Качуровський

 • Олег Лихач-тенор
 • Ярослав Мигаль-віолончель
 • Зоряна Бабюк-арфа
 • Яромир Боженко-фортепіано

“О, ніч свята”    Н.Н.

 • Олег Лихач-тенор
 • Ярослав Мигаль-віолончель
 • Зоряна Бабюк-арфа
 • Яромир Боженко-фортепіано

Част.2

Максим Березовський (1745-1777) – Соната C-Dur  для віолончелі та чембало

                                                                 2.Част.Grave

 • Ярослав Мигаль-віолончель
 • Зоряна Бабюк-арфа

Валентин Сільвестров (нар.1937)– Постлюдії для віолончелі та фортепіано

 • Ярослав Мигаль-віолончель
 • Яромир Боженко-фортепіано

Василь Барвінський  (1888-1963) – Прелюдії

 • Яромир Боженко-фортепіано

Микола Колесса (1903-2006) – Коломийка

 • Зоряна Бабюк-арфа

Анатолій  Кос-Анатольський (1909-1983) – Каденція до концерту для арфи з оркестром

 • Зоряна Бабюк-арфа

Богдана Фроляк (нар1968) – Мерехтіння для віолончелі та фортепіано

 • Ярослав Мигаль-віолончель
 • Богдана Фроляк – фортепіано

Мирослав Скорик (нар.1938) –Мелодія лямінор

 • Ярослав Мигаль-віолончель
 • Зоряна Бабюк-арфа
 • Яромир Боженко-фортепіано

Семен Гулак-Артемовський (1813-1873) – Арія Андрія із опери “Запорожець за Дунаєм” 

 • Олег Лихач-тенор
 • Ярослав Мигаль-віолончель
 • Зоряна Бабюк-арфа
 • Яромир Боженко-фортепіано

“Композиції” української класики

Музика М. Колесси, С. Спєха, А. Кос-Анатольського,

В. Барвінського,М. Скорика, В. Сильвестрова, Б. Фроляк

 

Олег Лихач – тенор, народний артист України

Ярослав Мигаль – віолончель

Зоряна Бабюк – арфа

Яромир Боженко – фортепіано

Богдана Фролякфортепіано,

лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка

 

Богдана Фроляк

Композитор, Лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка.

Початкову музичну освіту Богдани Фроляк здобувала у рідному селі під керівництвом Василя Куфлюка— сільського вчителя, що здобув педагогічну та музичну освіту у Варшаві і розробив власну методику розвивання абсолютного слуху у дітей. Куфлюк організував також театральний гурток, де грала мама композиторки. У Куфлюка навчалася також старша сестра композиторки Ганна Гаврилець.

У 1986 році закінчила Львівську музичну школу-інтернат ім. С. Крушельницької у класах фортепіано, теорії музики та композиції. У 1991 році закінчила композиторський факультет Львівської державної музичної академії ім. М. Лисенка у професорів Володимира Флиса та Мирослава Скорика. У 1998 закінчила асистентуру-стажування цього ж ВНЗ (зараз — Львівська національна музична академія). У 2009 році стажувалася на кафедрах композиції та сучасної музики і джазу Краківської Музичної Академії.

З 1991 року — викладач кафедри композиції у Львівській національній музичній академії імені Миколи Лисенка.

За рішенням комітету Національної премії України імені Тараса Шевченка стала переможцем у номінації «Музичне мистецтво» за твори: симфонія-реквієм «Праведна душа…», хорова кантата «Колір» та музичний твір «Присниться сон мені». Це рішення комітету затверджене указом Президента України.

 

Олег Лихач

Оперний співак (тенор), народний артист України.

З 1971 р. – учасник хору хлопчиків «Дударик».

У 1974 р. був виданий диск-гігант, де Олег виступив солістом (засновник і головний диригент – народний артист України М. Кацал).

У 1978 р. закінчив навчання у Львівській дитячій музичній школі № 2 по класу скрипки (викл. В. Долгашов). У школі був незмінним учасником  вокальних ансамблів, грав у драматичному гуртку. Не полишав співу і під час навчання у Львівському політехнічному інституті, був постійним учасником «Весни Політехніки».

Після завершення служби у лавах Збройних Сил у 1986 р. Розпочав роботу у хорі Львівського оперного театру. У тому ж році був зарахований на підготовче відділення Львівської державної консерваторії, яку закінчив у 1995 р. (клас сольного співу Р. Вітошинського, клас камерного співу проф. М.Логойди).

У кінці 80-х – на початку 90-х рр.. – учасник «Львівського ретро» та театру-студії «Не журись». Його запрошують, як соліста, і різні хорові колективи. Зокрема з хорами «Мрія», «Gloria», «Трембіта», Львівським камерним хором брав участь  у багатьох міжнародних хорових конкурсах та фестивалях.

Від 1990 року працює в Львівській спеціалізованій музичній школі-інтернаті ім. С. Крушельницької на посаді концертмейстра-ілюстратора.

З 1996 р. – соліст Львівської опери.

З 2002 р. – співпрацює з Одеським театром опери та балету.

У 2005-2006 р. співпрацював з Вроцлавською оперою, де взяв участь у постановці та записі DVD опери «Галька» С.Монюшка.

У 2003 році отримує почесне звання «Заслужений артист України». Гастролював у країнах Південної та Північної Америки, Європи, Середнього Сходу: Аргентина, Бразилія, Парагвай, Канада, Німеччина, Франція, Бельгія, Великобританія, Італія, Іспанія, Польща, Греція, Катар.

Дискографія:

1974 – диск-гігант «Дударик»

1999 – CD «Я придумаю Світ» – з «Пікардійською терцією»

2003 – CD «Вселенная, веселися» – з «Дудариком»

2006 – DVD С. Монюшко – «Halka» (Вроцлавська опера)

З 2011 року – викладач кафедри сольного співу

Яромир Боженко

Дипломований піаніст і викладач.

У 1996р. закінчив з відзнакою Львівську середню спеціальну школу-інтернат

ім. С. Крушельницької, клас педагога Т. Александрової.

Диплом і аспірантура Вищого державного музичного інституту ім. М. Лисенка класу професора, заслуженої артистки України М. Крушельницької, а також Диплом в класі професора Б. Блоха та „Konzert-Examen“ в класі професора М. Ролла – Вищої мистецької школи Ессен (Німеччина).

Лауреат Міжнародних конкурсів: юних піаністів В. Крайнєва (Гран-прі, 1992р., Харків, Україна), ім. С. Людкевича (друга премія, 1995р., Торонто, Канада), «Arthur Rubinstein in memoriam» (IV премія, 1998р., Бидгощ, Польща), “Йокоска 2001” (І премія, 2001р., Йокоска, Японія)

Виступав з концертами у Львові, Києві, Харкові, Москві, Тольятті, Торонто, Філадельфії, Ерфурті, Гері, Берліні та інших.

Має записи на CD.

 

Ярослав Мигаль

Народився у Львові у 1961 р., навчався у спеціалізованій музичній школі ім. С. Крушельницької, випускник Львівської національної музичної академії по класу віолончелі у доцента Є. Е. Шпіцера, яку закінчив з відзнакою. Провадить активне концертне життя як соліст та учасник багатьох ансамблевих формацій. Співзасновник ансамблю “Нової музики”. Концерти цього колективу з великим успіхом відбулись на багатьох фестивалях сучасної музики- “Варшавська осінь”, “Контрасти”, КиївМюзикФест…

1996 – 1997рр.- після серії блискучих програм та концертів, організованих спільно з молодим диригентом Богданом Шведом (“Нічна містерія” , “Кармен-сюїта”…) – закладаються основи камерно-симфонічного оркестру “Leopolis”, котрий впродовж наступних 13 років існування під керівництвом Ярослава Мигаля задекларував себе як нова, мобільна та багатогранна формація. На рахунку оркестру запис 17 компакт-дисків світової дистрибуції, з яких дві світові прем’єри у запису ( Д. Бортнянський опера “Алкід”- запис отримав розгорнуту позитивну рецензію в “Нью-Йорк Таймз та був названий компактом місяця польським виданням “Музика”, Ж. Массне – “Земля обітованна”, “Vivaldi goes jazz”) ; запис музики до семи фільмів у студії Польського телебачення (до фільмів Єжи Хофмана “Стара казка” та документального фільму “Україна, народження народу”, серіалу “Свора” і т.д.); участь у багатьох міжнародних фестивалях у Польщі, Франції , Німеччині, Чорногорії, Бельгії, Італії, Шотландії…

Виступав у найпрестижніших залах Європи з такими видатними солістами та диригентами як Ігор Ойстрах, Іван Монігетті, П’єр Амояль, Павел Гілілов, Альфонсо Антоніоцци, Наталія Дацько, Ольга Пасічник, Константи-Анджей Кулька, Вадим Цибулевскі, Патрік Мессіна, Йожеф Ермінь, Рудольф Вертен, Жан-П’єр Лоре, Ганс-Міхаель Боєрле, Даніель Стрейфф, Кшесімір Дембскі, Євген Савчук, Міхал Нестеровіч, Локі Чанг, Ядвіга Котновська, Андреас Веллер ,Оксана Кровицька, Марко Рольяно, Максим Брилинський…

Учасник фортепіанного тріо “Leopolis” у складі: Йожеф Ермінь, Адріан Боднар, Ярослав Мигаль.

Зоряна Бабюк

Народилася у Львові в музичній родині (мати – професор музикознавства, батько-хормейстер). У шестирічному віці розпочала гру на арфі. Навчалася у спеціалізованій музичній школі ім. С. Крушельницької та у Львівській національній музичній академії імені М. В. Лисенка.

1995-2003 ведуча арфістка Львівського національного академічного театру опери та балету ім. Соломії Крушельницької. Разом з оркестром театру була в концертних турах по містах Італії з оперою “Аїда” Дж. Верді, в Австрії – з оперою “Травіата” Дж. Верді, а також у Польщі з творами Верді, Пучіні, Моцарта.

Солістка камерно-симфонічного оркестру “Leopolis”, під керівництвом Ярослава Мигаля. Разом з оркестром прийняла участь у записі компакт-дисків світової дистрибуції, з “Leopolis” гастролювала у Польщі, Франції , Німеччині, Бельгії.

Провадила активне концертне життя як солістка та учасниця камерного оркестру Львівської філармонії по містах Голандії з балетом “Лебедине озеро”, “Спляча красуня”, “Лускунчик” П. Чайковського, а також з балетом Людвіга Мінкуса «Дон Кіхот».

З 2004 року проживає в Німеччині. Солістка “Cимфонічного оркестру Берлін” (Konzertdirektion Prof. Victor Hohenfels). Грає з іншими оркестрами та музикантами Берлінської  філармонії (Berliner Philharmonie).

Директор арфової школи «Вікторія» м. Потсдам (Німеччина). Арфістка Камерного ансамблю”Arpeggiato”.

Член жюрі Міжнародного конкурсу-фестивалю арфового мистецтва ім. Вікторії Полтарєвої.

Про виставу

Програма концерту 

“Композиції” української класики

Вступне слово

Зоріана Мірус-куратор проекту

Ірина КЛЮЧКОВСЬКА, директор Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків із діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» (м. Львів)

Част.1

Вперше в Україні будуть виконані п”ять творів Степана Спєха

Композитор Степан Спєх (1922-2009)

оранжування –Богдана Фроляк

“Думка”   Маркіян Шашкевич

 • Олег Лихач-тенор
 • Ярослав Мигаль-віолончель
 • Яромир Боженко-фортепіано

“Гей, приснилось мені”   Микола Горішний

 • Олег Лихач-тенор
 • Ярослав Мигаль-віолончель
 • Зоряна Бабюк-арфа
 • Яромир Боженко-фортепіано

“Колискова”  Святослав Караванський

 • Олег Лихач-тенор
 • Ярослав Мигаль-віолончель
 • Зоряна Бабюк-арфа
 • Яромир Боженко-фортепіано

“Дощова ніч”   Ігор Качуровський

 • Олег Лихач-тенор
 • Ярослав Мигаль-віолончель
 • Зоряна Бабюк-арфа
 • Яромир Боженко-фортепіано

“О, ніч свята”    Н.Н.

 • Олег Лихач-тенор
 • Ярослав Мигаль-віолончель
 • Зоряна Бабюк-арфа
 • Яромир Боженко-фортепіано

Част.2

Максим Березовський (1745-1777) – Соната C-Dur  для віолончелі та чембало

                                                                 2.Част.Grave

 • Ярослав Мигаль-віолончель
 • Зоряна Бабюк-арфа

Валентин Сільвестров (нар.1937)– Постлюдії для віолончелі та фортепіано

 • Ярослав Мигаль-віолончель
 • Яромир Боженко-фортепіано

Василь Барвінський  (1888-1963) – Прелюдії

 • Яромир Боженко-фортепіано

Микола Колесса (1903-2006) – Коломийка

 • Зоряна Бабюк-арфа

Анатолій  Кос-Анатольський (1909-1983) – Каденція до концерту для арфи з оркестром

 • Зоряна Бабюк-арфа

Богдана Фроляк (нар1968) – Мерехтіння для віолончелі та фортепіано

 • Ярослав Мигаль-віолончель
 • Богдана Фроляк – фортепіано

Мирослав Скорик (нар.1938) –Мелодія лямінор

 • Ярослав Мигаль-віолончель
 • Зоряна Бабюк-арфа
 • Яромир Боженко-фортепіано

Семен Гулак-Артемовський (1813-1873) – Арія Андрія із опери “Запорожець за Дунаєм” 

 • Олег Лихач-тенор
 • Ярослав Мигаль-віолончель
 • Зоряна Бабюк-арфа
 • Яромир Боженко-фортепіано

“Композиції” української класики

Музика М. Колесси, С. Спєха, А. Кос-Анатольського,

В. Барвінського,М. Скорика, В. Сильвестрова, Б. Фроляк

 

Олег Лихач – тенор, народний артист України

Ярослав Мигаль – віолончель

Зоряна Бабюк – арфа

Яромир Боженко – фортепіано

Богдана Фролякфортепіано,

лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка

 

Богдана Фроляк

Композитор, Лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка.

Початкову музичну освіту Богдани Фроляк здобувала у рідному селі під керівництвом Василя Куфлюка— сільського вчителя, що здобув педагогічну та музичну освіту у Варшаві і розробив власну методику розвивання абсолютного слуху у дітей. Куфлюк організував також театральний гурток, де грала мама композиторки. У Куфлюка навчалася також старша сестра композиторки Ганна Гаврилець.

У 1986 році закінчила Львівську музичну школу-інтернат ім. С. Крушельницької у класах фортепіано, теорії музики та композиції. У 1991 році закінчила композиторський факультет Львівської державної музичної академії ім. М. Лисенка у професорів Володимира Флиса та Мирослава Скорика. У 1998 закінчила асистентуру-стажування цього ж ВНЗ (зараз — Львівська національна музична академія). У 2009 році стажувалася на кафедрах композиції та сучасної музики і джазу Краківської Музичної Академії.

З 1991 року — викладач кафедри композиції у Львівській національній музичній академії імені Миколи Лисенка.

За рішенням комітету Національної премії України імені Тараса Шевченка стала переможцем у номінації «Музичне мистецтво» за твори: симфонія-реквієм «Праведна душа…», хорова кантата «Колір» та музичний твір «Присниться сон мені». Це рішення комітету затверджене указом Президента України.

 

Олег Лихач

Оперний співак (тенор), народний артист України.

З 1971 р. – учасник хору хлопчиків «Дударик».

У 1974 р. був виданий диск-гігант, де Олег виступив солістом (засновник і головний диригент – народний артист України М. Кацал).

У 1978 р. закінчив навчання у Львівській дитячій музичній школі № 2 по класу скрипки (викл. В. Долгашов). У школі був незмінним учасником  вокальних ансамблів, грав у драматичному гуртку. Не полишав співу і під час навчання у Львівському політехнічному інституті, був постійним учасником «Весни Політехніки».

Після завершення служби у лавах Збройних Сил у 1986 р. Розпочав роботу у хорі Львівського оперного театру. У тому ж році був зарахований на підготовче відділення Львівської державної консерваторії, яку закінчив у 1995 р. (клас сольного співу Р. Вітошинського, клас камерного співу проф. М.Логойди).

У кінці 80-х – на початку 90-х рр.. – учасник «Львівського ретро» та театру-студії «Не журись». Його запрошують, як соліста, і різні хорові колективи. Зокрема з хорами «Мрія», «Gloria», «Трембіта», Львівським камерним хором брав участь  у багатьох міжнародних хорових конкурсах та фестивалях.

Від 1990 року працює в Львівській спеціалізованій музичній школі-інтернаті ім. С. Крушельницької на посаді концертмейстра-ілюстратора.

З 1996 р. – соліст Львівської опери.

З 2002 р. – співпрацює з Одеським театром опери та балету.

У 2005-2006 р. співпрацював з Вроцлавською оперою, де взяв участь у постановці та записі DVD опери «Галька» С.Монюшка.

У 2003 році отримує почесне звання «Заслужений артист України». Гастролював у країнах Південної та Північної Америки, Європи, Середнього Сходу: Аргентина, Бразилія, Парагвай, Канада, Німеччина, Франція, Бельгія, Великобританія, Італія, Іспанія, Польща, Греція, Катар.

Дискографія:

1974 – диск-гігант «Дударик»

1999 – CD «Я придумаю Світ» – з «Пікардійською терцією»

2003 – CD «Вселенная, веселися» – з «Дудариком»

2006 – DVD С. Монюшко – «Halka» (Вроцлавська опера)

З 2011 року – викладач кафедри сольного співу

Яромир Боженко

Дипломований піаніст і викладач.

У 1996р. закінчив з відзнакою Львівську середню спеціальну школу-інтернат

ім. С. Крушельницької, клас педагога Т. Александрової.

Диплом і аспірантура Вищого державного музичного інституту ім. М. Лисенка класу професора, заслуженої артистки України М. Крушельницької, а також Диплом в класі професора Б. Блоха та „Konzert-Examen“ в класі професора М. Ролла – Вищої мистецької школи Ессен (Німеччина).

Лауреат Міжнародних конкурсів: юних піаністів В. Крайнєва (Гран-прі, 1992р., Харків, Україна), ім. С. Людкевича (друга премія, 1995р., Торонто, Канада), «Arthur Rubinstein in memoriam» (IV премія, 1998р., Бидгощ, Польща), “Йокоска 2001” (І премія, 2001р., Йокоска, Японія)

Виступав з концертами у Львові, Києві, Харкові, Москві, Тольятті, Торонто, Філадельфії, Ерфурті, Гері, Берліні та інших.

Має записи на CD.

 

Ярослав Мигаль

Народився у Львові у 1961 р., навчався у спеціалізованій музичній школі ім. С. Крушельницької, випускник Львівської національної музичної академії по класу віолончелі у доцента Є. Е. Шпіцера, яку закінчив з відзнакою. Провадить активне концертне життя як соліст та учасник багатьох ансамблевих формацій. Співзасновник ансамблю “Нової музики”. Концерти цього колективу з великим успіхом відбулись на багатьох фестивалях сучасної музики- “Варшавська осінь”, “Контрасти”, КиївМюзикФест…

1996 – 1997рр.- після серії блискучих програм та концертів, організованих спільно з молодим диригентом Богданом Шведом (“Нічна містерія” , “Кармен-сюїта”…) – закладаються основи камерно-симфонічного оркестру “Leopolis”, котрий впродовж наступних 13 років існування під керівництвом Ярослава Мигаля задекларував себе як нова, мобільна та багатогранна формація. На рахунку оркестру запис 17 компакт-дисків світової дистрибуції, з яких дві світові прем’єри у запису ( Д. Бортнянський опера “Алкід”- запис отримав розгорнуту позитивну рецензію в “Нью-Йорк Таймз та був названий компактом місяця польським виданням “Музика”, Ж. Массне – “Земля обітованна”, “Vivaldi goes jazz”) ; запис музики до семи фільмів у студії Польського телебачення (до фільмів Єжи Хофмана “Стара казка” та документального фільму “Україна, народження народу”, серіалу “Свора” і т.д.); участь у багатьох міжнародних фестивалях у Польщі, Франції , Німеччині, Чорногорії, Бельгії, Італії, Шотландії…

Виступав у найпрестижніших залах Європи з такими видатними солістами та диригентами як Ігор Ойстрах, Іван Монігетті, П’єр Амояль, Павел Гілілов, Альфонсо Антоніоцци, Наталія Дацько, Ольга Пасічник, Константи-Анджей Кулька, Вадим Цибулевскі, Патрік Мессіна, Йожеф Ермінь, Рудольф Вертен, Жан-П’єр Лоре, Ганс-Міхаель Боєрле, Даніель Стрейфф, Кшесімір Дембскі, Євген Савчук, Міхал Нестеровіч, Локі Чанг, Ядвіга Котновська, Андреас Веллер ,Оксана Кровицька, Марко Рольяно, Максим Брилинський…

Учасник фортепіанного тріо “Leopolis” у складі: Йожеф Ермінь, Адріан Боднар, Ярослав Мигаль.

Найближчі події
роздрукувати*Театр залишає за собою право замінювати виконавців
11 вересень 2017
роздрукувати*Театр залишає за собою право замінювати виконавців