Музичний салон

МС/Музичний салон Дзеркальної зали/01

Музичний салон Дзеркальної зали/01
.
Лібрето вистави
П’ЯТНИЦЯ / FRIDAY 5 15:00

Концерт-презентація альбому

Jazz reflections

LVIV CLARINET QUARTET

Микола Гречух
Назар Хижий
Олександр Вавринюк
Григорій Чепелюк

СУБОТА / SATURDAY 13 15:00

Роман Цись
“МАЛАНКА” – сюїта для хору та фортепіано
Галицький академічний камерний хор
Диригент – Василь Яциняк, народний артист України

«Наша Маланка не сама ходить…»

     І справді не сама. А з Васильком.  Бо саме співжиттям подружніх пар продовжується життя. Власне це утверджують новорічні обрядові співи: в розпалі свят, у «той другий празник», і кількома днями пізніше – в щедрівках на Йордан, коли «Іван-предтеча завдає свята на плечі». Глибше зрозуміти, пізнати їх красу допоможе Галицький академічний камерний хор (диригент – народний артист України Василь Яциняк), який представить новий твір українського композитора Романа Цися. Хорова сюїта «Маланка», за словами автора, вже звучала частинно. А зараз постане повністю. Отже, маємо нагоду потрапити на прем’єру.

    Львів’яни знають і люблять пісні Романа Цися. Шанувальники сучасної академічної музики позитивно оцінили його симфонії, вокально-симфонічні й хорові твори, які відзначаються тонким відчуттям українських народних музичних інтонацій.

   Відомий в Україні й за кордоном Галицький академічний камерний хор подасть своє трактування «Маланки». Ця красива подія відбудеться у дзеркальній залі Львівської Національної Опери 13 січня о 15-ій годині. Маланкуйте з нами!

 

ВІВТОРОК / THUESDAY 16 19:00

ФОРТЕПІАННИЙ РЕЧИТАЛЬ
У програмі твори Й. Гайдна, Ф. Шуберта, Р. Вагнера,
Ф. Ліста, М. Мусоргського
Данило Саєнко – фортепіано

Біографічна  довідка

Данило Саєнко – молодий львівський піаніст, народився 1991 р. у Львові. Навчався у Львівській середній спеціальній музичній школі ім. С. Крушельницької в класі фортепіано Юрія Мойсяка. За час навчання у школі неодноразово виступав з симфонічним оркестром і брав участь у різних конкурсах та фестивалях як піаніст так і композитор : «Нові імена» (Київ, 2000, третя премія), Міжнародний конкурс молодих виконавців (Ворзель, 2003 третя премія), конкурс молодих композиторів «Золота троянда» (Львів, 2004. Перша премія ), «Акорди Хортиці» (Запоріжжя, 2005. перша премія в номінаціі “Композиція”), «Жива Музика» (Київ, 2006, перша премія в номінаціі “Композиція”), Всеукраїнський конкурс ім. Г. Нейгауза (Кіровоград, 2008, перша премія).

У 2009 році став студентом Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка у класі заслуженого артиста України, професора Йожефа Ерміня. Також здобував освіту в вищій школі музики і театру в місті Гамбург в класі професора Анни Винницькоі. На даний момент навчається в вищій музичній школі музики в місті Росток (Німеччина) в класі професора Маттіаса Кіршнераіта.

У 2015 році переміг в конкурсі в Барселоні ( 61 Maria Canals International Music Competition) та в міжнародному фортепіанному конкурсі в Салоніках (Греція)

(7th International Piano Competition “GIORGOS THYMIS” 2015)

Також здобував премії на таких конкурсах :

Brescia Classica Piano Competition 2017 -третя премія;

Malta International Music Competition 2017 – четверта премія;

Міжнародний форум піаністів Bezcady bez granic” відзнака “Золотий Парнас” Сянок (Польща 2011)

Міжнародний фортепіанний конкурс памяті В.Горовіца (Киів 2012)- шоста премія;

Міжнародний фортепіанний конкурс імені Е.Гілєльса (Одеса 2012)- третя премія;

Міжнародний музичний конкурс імені М.Лисенка (Киів 2012) -четверта премія.

Данило активно концертує як сольно так і з симфонічним оркестром в Украіні, Польщі, Словаччині, Німеччині, Швейцарії, Франції, Іспанії , Італії та Греції .

ВІВТОРОК / THUESDAY 23 19:00

УСМІХ
Музичні фантазії та співочі імпровізації на тему романсів українсько-канадського композитора 30-х років ХХ ст.
Богдана Весоловського

Марія Копитчак – вокал
Данило Саєнко – фортепіано
Маркіян Турканик – скрипка
Артем Каменков – контрабас

“Усміх твій таємничий”співочо–музичне дійство – любовна історія проспівана актрисою під звуки вишуканих інструментів трьох музик. Ретро-простір і сучасність поєдналися у єдине Танго кохання. У виконанні Оркестри почувань чуємо легке відлуння любовних натхнень самого Б.Весоловського закоханого у актрису та співачку Ренату Ярошевич, що стала його музою у творчості. Зустріч Шал та Туга у Любові.

Спомин – 1 частина

 1. Драма С.Чарнецький 

2 .Ніччю

 1. Намалюй мені ніч c. М. Петренко, Б.Весоловський
 2. Прийде ще час Б. Весоловський
 3. Гей-га Б.Весоловський

Кабаре – 2 частина

 1. Як тебе не любити Б.Весоловський
 2. Під звуки вальсу Б.Весоловський
 3. Було не тужити Б.Весоловський
 4. Скажи чи так c. О.Музика, Б.Весоловський
 5. Як почуєш серця зов Б.Весоловський

Прощання – 3 частина

 1. Тихо без слів c. І.Патоля, Б.Весоловський
 2. Сумно c. Я.Климовський, Б.Весоловський
 3. Хтось не прийшов
 4. Не плачте рожі Б.Весоловський
 5. Усміх твій таємничий c. Я.Масляк ,Б.Весоловський
НЕДІЛЯ / SUNDAY 28 15:00

БАРОКО У ДЗЕРКАЛЬНІЙ ЗАЛІ

В концерті барокової музики прозвучать твори:

А. Вівальді – Сoncerto for strings RV 114 

Й. С. Бах – Концерт для двох скрипок і камерного оркестру d-moll

Дж. Б. Феррандіні (G.B.Ferrandini) – Recorder Concerto in e

Й. С. Бах – Кантата BWV 202 “Weichet nur, betruebte Schatten”

А. Кореллі – Concerto grosso op.6 №4

Г.-Ф. Гендель – арія Жіневри “Volate amori” з опери “Ariodante”

У концерті беруть участь:

Ольга Пасічник – сопрано
(Україна – Польща)

Лідія Футорська – скрипка
Мирослава Которович – скрипка
Юрій Хвостов – гобой
Божена Корчинська – сопілка
Анна Іванюшенко – клавесин

Камерний оркестр “Pinsel Ensemble”
Диригент – Сергій Хоровець

Біографічні довідки про артистів:

Ольга ПАСІЧНИК  — українська оперна та концертно-камерна співачка, солістка Варшавської камерної опери.

Навчалась фортепіано та музичної педагогіки у Рівненському педагогічному інституті (1990), класичного співу в Консерваторії в Києві (1990—1995, клас Є. Мірошниченко).

Удосконалювалася у Варшавській музичній академії ім.Фридерика Шопена у Варшаві (1991—1993, клас А. Болеховської).

Із 1992 року солістка Варшавської камерної опери.  

 Виступала у 40 операх Монтеверді, Глюка, Генделя, Моцарта, Вебера, Бізе, Россіні, Верді, Пуччіні,Дебюссі, Чайковського, Шимановського. Виступала у Варшавській філармонії, Консертгебау Амстердам, Опері Бастилія в Парижі, Театрі Єлисейських полів в Парижі, Королівський театр Ла Монне/Де Мунт в Брюсселі, Баварській опері в Мюнхені.

Призерка Міжнародного вокального конкурсу в Хертогенбош (Нідерланди, 1994 — II місце), Mirjam Helin International Singing Competition в Хельсінкі(Фінляндія, 1999 — II місце) та The Queen Elisabeth International Music Competition (Бельгія, 2000 — III місце)

Виступає також з українськими народними піснями разом із сестрою Наталією (фортепіано).

Записала понад 50 CD, DVD i Blu-ray-дисків.

20 квітня 2013 року у Великому театрі Варшави відбулась прапрем’єра опери у двох актах «Qudsja Zaher» Павла Шиманського. Оперу написано з думкою про Ольгу Пасічник, яка стала виконавцем головної партії. 

Лідія ФУТОРСЬКА, відома українська скрипалька, лауреат міжнародних конкурсів(народилася у Львові у 1981) 

Музичну освіту здобула у Львівській спеціалізованій музичній школі-інтернат ім. С. Крушельницької (закінчила у 1999, клас викладача М. Футорської та професора Г. Павлія) та Львівській музичній академії ім. М. Лисенка, яку закінчила з відзнакою у 2004 році (клас професора Г. Павлія). Продовжила навчання в асистентурі-стажуванні у професора Л. Шутко (2004-2007 рр.). У 2007-2009 рр. перебувала на артистичному стажуванні у Варшавському музичному університеті ім. Ф. Шопена у професора К.-А. Кульки. У 2012 стала стипендіатом програми Gaude Polonia Міністра культури і національної спадщини Польщі. Багаторічний стипендіат Президента України.

Від 2011 – докторант Гданської Музичної Академії ім. С. Монюшка (Польща).Концертувала у Польщі, Словаччині, Угорщині, Австрії, Німеччині, Італії, Швеції, Азербайджані. Співпрацювала із більшістю симфонічних та камерних колективів України: оркестри Львова, Ужгорода, Чернівців, Івано-Франківська, Тернополя, Хмельницька, Рівного, Києва, Харкова, Луганська, Запоріжжя, Херсону, Криму. Неодноразовий учасник міжнародних фестивалів: «Віртуози», «Контрасти» (Львів); Kharkiv contemporary (Харків); Bach-fest, Organum (Суми); Kubinska hudobna jesen (Дольні Кубін, Словаччина); Brunoever (Люблін, Польща); «Дні Львова у Кракові»; «Житомирська музична весна» та інш. Часто була першим виконавцем творів сучасних композиторів. Здійснила декілька записів на CD, зокрема, з музикою К. Шимановського та Б. Лятошинського. Член журі міжнародних скрипкових конкурсів в Україні та Словаччині. З 2012 року концертує у дуеті з баяністом Сергієм Хоровцем (мета виступів – пропагування української класичної музики).

Мирослава КОТОРОВИЧ

   Мирослава Которович народилася в Києві в родині видатного скрипаля і диригента Богодара Которовича і арфістки Наталії Кметь. Закінчила Київську середню спеціалізовану музичну школу ім. М. В. Лисенка (клас П. З. Бондаса, Я. Г. Рівняк), Національну музичну академію України ім. П. І. Чайковського. ( клас професора Б. А. Которовича).

   Мирослава Которович багато років співпрацює з колективом Гідона Кремера «Kremerata Baltica» Chamber Orchestra. Виступає з Національним ансамблем солістів «Київська камерата», Національним заслуженим академічним симфонічним оркестром України, Національним заслуженим симфонічним оркестром телерадіокомпанії України та іншими провідними колективами країни.

   Спільно з компанією CFC Consultihg інніціювала перші в історії України «Дні української культури в Сінгапурі» (2006 р.), одним із заходів яких був сольний виступ з Національним ансамблем «Київські солісти» в одному з кращих концертних залів світу Singapore Esplanade Concert Hall.

   Голова журі Всеукраїнського конкурсу скрипалів ім. Б. А. Которовича (м. Луганськ, 2010, 2012 рр.).

   У 2013 році, прагнучи поділитися власним виконавським досвідом, Мирослава об’єднала молодих талановитих музикантів у Творчу майстерню – камерний ансамбль АРТЕХАТТА.

   Веде активну творчу і концертну діяльність у дуеті з заслуженим артистом України Ігорем Саєнко (баян)

   З 2017 року – керівник камерного оркестру KYIV FANTASTIC CHAMBER.

   Солістка і продюсер аудіопроектів:

“Сотворіння” (2006 р.),

“Київські солісти грають: з романтичних часів” (2008 р.),

диск класичної музики для дітей “Фердинанд. Із родинної скарбнички Которовичів” (2011 р.)

“Tango Story” (2015р.)

“Петро Чайковський. Пори року” (2016р)

    Доцент кафедри скрипки Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського.

Юрій ХВОСТОВ

Народився у Львові 1988 року.

З 2006 року почав навчання на гобої у класі професора Ветцеля у Вищій школі музики і танцю міста Лейпциг (Німеччина). З 2008 року продовжив навчання у професора Ветцеля у Вищій школі музики і танцю міста Кельн (Німеччина).

2006-2010 рр. – навчався у Львівській національній музичній академії імені Миколи Лисенка за напрямком підготовки «Мистецтво» (бакалавр, викладач оркестрових духових та ударних інструментів (гобой), артиста оркестру (ансамблю)).

2010-2011 рр. – навчався у Львівській національній музичній академії імені Миколи Лисенка за спеціальністю «Музичне мистецтво» (магістр музичного мистецтва, викладач оркестрових духових та ударних інструментів (гобой), артист оркестру, концертний виконавець).

У 2007 році отримав ІІІ місце на конкурсі Ріхарда Ляушмана у Мангаймі, Німеччина (Richard Lauschmann Wettbewerb in Mannheim).

У 2009 році отримав стипендію «Ген Ре» (Gen Re) м. Кельн (Німеччина) та стипендію «Lion’s Club».

Від 2011 до 2013 року був академістом Берлінської філармонії, де отримував уроки Джонатана Келлі.

З 2013 року навчався у магістратурі за фахом «Сучасна музика» у Вищій школі музики і танцю м. Кельн.

З 2015 року живе у Львові.

З 2016 року працює у Львівській обласній філармонії концертмейстером групи гобоїв. Активно бере участь у незалежних мистецьких проектах (концертна агенція «УХО», The New Four Seasons by Nigel Kennedy, та інші) в Україні та закордоном.

Божена КОРЧИНСЬКА – українська хроматична сопілка, Львів

   Одна із віртуозних виконавців на поздовжних флейтах, спадкоємиця професійного мистецтва гри на сопілці, закладеного Мирославом Корчинським.

   Співпрацює з майстрами над оптимізацією конструкції інструменту (з Є.Ілларіоновим та В.Яновим), а також істотно розширює репертуар і відкриває нові виконавські можливості сопілки.  Стала першим в Україні організатором Відкритого конкурсу сопілкарів та блокфлейтистів ім. І. Скляра та Є.Бобровникова (2000).  

    Співпрацює із численними ансамблями та солістами. В колі творчих зацікавлень виконавиці – переклади і публікації, що торкаються проблематики гри на сопілці, блокфлейті, а також історичних виконавських практик.

   Випускниця Львівської Національної Музичної академії ім. М. Лисенка у класі сопілки М. Корчинського, а також асистентури-стажування при Київській Національній Музичній Академії ім. П.Чайковського у класі проф. Олега Кудряшова. Є лауретом Міжнародного конкурсу виконавців на народних інструментах ім. Г. Хоткевича (Харків, 1998р., 1 премія). 

   Від 2007 року викладає сопілку у ЛНМА ім. М. Лисенка; провадить курс «Проблеми виконання давньої музики» для магістрів академії; є керівником консорту «Дудаліс-юніор»; досліджує історію інструменту при кафедрі Історії та Теорії Музики львівської академії.

   Божена Корчинська присвячує свою діяльність утвердженню  української хроматичної сопілки в якості мистецького, концертного інструмента, через свою творчість та виконавство своїх учнів формуючи новий  стандарт звучання цього унікального національного українського винаходу.

   Від 2017 року – кандидат мистецтвознавства (дисертація «Витоки та становлення професійної сопілкової культури в просторі українського інструменталізму»).

Анна ІВАНЮШЕНКО, старший викладач, піаністка, клавесиністка.

Закінчила ЛНМА ім. М.В. Лисенка (клас доц. О.Ф. Качевої та проф. М.Т.Крушельницької) та асистентуру-стажування при ЛНМА (клас проф. М.Т. Крушельницької).

   Як клавесиністка вдосконалювала свої знання у проф. С. М. Шабалтіної, М. Топоровського, К. Стембріджа, Д. Зімної та ін.

   З 1997 р. концертмейстер кафедри струнно-смичкових інструментів

   1999 р.- засновниця ансамблю давньої музики Vita Nova.

    З 2014 р. викладає предмет Історія фортепіанного мистецтва та авторський курс для магістрів « Практика basso continuo» –

   2014 р. – засновниця Оркестру барокової капели ЛНМА ім. М.Лисенка. 

   2014- 2017 рр.- організація лекцій та майстер класів з інтерпретації давньої музики.

   Викладач майстер-курсу з питань історично інформованого виконавства для струнних ( листопад 2017, м.Київ)

   Як піаністка та клавесиністка брала участь у міжнародних фестивалях «Bach-fest», «Bach-maraton», «Віртуози», «Контрасти», «Фестиваль давньої музики у Львові», «Фестиваль органної та камерної музики» та ін.

   Співпрацює із оркестрами «Академія», «Віртуози Львова», «INSO-Lviv», з камерним оркестром Рівненської обласної філармонії.

Сергій ХОРОВЕЦЬ

молодий ініціативний український диригент

   Народився 1980 р. – Рівненська обл., Україна

 

   Випускник Національної музичної академії ім. П. Чайковського у Києві (2008 ), клас проф. А.Власенка (факультет «Оперно-симфонічне диригування»).

   У 2014 році закінчив артистичне стажування у Варшавському Музичному університеті (клас проф.М.Піяровського).

   2013 рік – стипендіат програми «Gaude Polonia» міністра культури і національної спадщини Польщі.

   Учасник міжнародних фестивалів в Україні та закордоном: Львів, Дрогобич, Рівне, Житомир, Херсон, Суми (Україна); Дольні Кубін (Словаччина); Люблін (Польща).

   2011-13 рр. – головний диригент оркестру Рівненської філармонії (Україна); співпрацював з оркестрами Дніпропетровська, Запоріжжя, Херсону, Івано-Франківська, Львова, INSO-Lviv (Україна); Бялостоку (Польща); Slovak Sinfonietta (Жіліна, Словаччина).

   Працював з видатними солістами: К.-А. Кулькою, О.Крисою, Ольгою та Наталією Пасічник, Й.Єрмінем, В.Неселовським.

   З 2012 року як баяніст виступає у дуеті з відомою українською скрипалькою Лідією Футорською, пропагуючи українську класичну музику.

   У творчому доробку – диригування прем’єрами творів сучасних композиторів. Тісно співпрацює з ансамблем сучасної музики «ConstantY» (Львів).

   Ініціатор та диригент проекту «На перехресті культур Галичини», під егідою Генерального консульства Республіки Польща у Луцьку.

             На даний час – запрошений диригент Академічного симфонічного оркестру Львівської філармонії.

ВІВТОРОК / THUESDAY 30 19:00

Калуді Калудов
та солісти Львівської Національної Опери
зустрінуться у концерті “БЛИСК ОПЕРИ ТА НІЖНІСТЬ РОМАНСУ”

 на малій сцені (у дзеркальному залі) Львівської Національної Опери 30 січня о 19-ій годині, щоби порадувати і подивувати вокалом.

Концерт стане завершальним етапом майстер-класів відомого тенора сучасності Калуді Калудова (Болгарія-Польща). Вони проходили у театрі більше тижня і додали багато нових штрихів у голосах наших провідних солістів.  Програма концерту буде різноманітною за жанрами, складатиметься з арій, дуетів та ансамблів, у яких почуємо лауреатів  міжнародних конкурсів Людмилу Осташ, Анастасію та Миколу Корнутяків, Тетяну Оленич, Романа Трохимука, Михайла Малафія, Олега Ланового та ін.

Про виставу

Дзеркальна зала запрошує!
Наші постійні глядачі вже звикли, що у Львівській Національній Опері працюють дві сцени: велика, тобто історична, і мала – у дзеркальній залі.
Друга розпочала свою музичну діяльність у минулому році і була дуже схвально зустрінута нашими гостями.
Афіші на фасаді Театру і на його веб-сторінці відображують два проекти: екскурсійний із концертом (“Музика дзеркальної зали”) і суто сценічний (“Музичний салон”).
І перший, і другий проекти у дзеркальній залі пропонуюють нашим шановним глядачам зустрічі з молодими талановитими артистами Львова та інших міст України чи з-за рубежа, видатних виконавців України і світу.
Шановні гості, ми завжди раді вітати вас у нашому чудовому театрі й запропонувати вистави й концерти, що подарують вам неповторні хвилини естетичної насолоди.

Найближчі події
роздрукувати*Театр залишає за собою право замінювати виконавців
11 вересень 2017
роздрукувати*Театр залишає за собою право замінювати виконавців