Балет

Коппелія

Л. Деліб
Коппелія
балет на 3 дії
2 год. 20 хв..

Лібрето Ш.Ньюттера та А. Сен-Леона по мотивами новел Е.Гофмана

Постановники
Балетмейстер-постановник

Петрос Малхасянц заслужений артист України

Диригент-постановник

Володимир Гарбарук

Диригент

Юрій Бервецький заслужений артист України

Художник-постановник

Тадей Риндзак народний художник України

Художник костюмів

Лариса Кузьмик

Лібрето вистави
Дія 1

У маленькому містечку готуються до традиційного Свята врожаю. На площу виходить бургомістр. За ним несуть великий сніп пшениці – символ свята – і встановлюють у центрі площі. До цієї ж події цех ливарників готує гарний подарунок – мелодійний дзвін-велетень. Молодь із нетерпінням чекає урочистостей і забав, особливо Сванільда і Франц: вони заручилися, а відзначити весілля захотіли саме в день міського свята. Одне гризе Сванільду – ревнощі. Віднедавна вона зауважила, що Франц не байдужий до таємничої незнайомки, яка поселилася в домі Коппеліуса. Красуня часто сидить у вікні й читає книжку, але ніколи не виходить на вулицю. Тому юнаки постійно бродять під її будинком у надії побачити гарне личко, а Коппеліус проганяє їх, як бешкетних школярів.

Одного разу в метушні майстер загубив ключ від своєї домівки, а Сванільда знаходить його і вирішує з подругами зайти в будинок, щоб довідатися, хто ж ця юнка, що заінтригувала всіх.Коппеліус занепокоєний . Де подівся ключ? І двері хати чомусь відчинені? Він кидається всередину у той же час Франц вирішує проникнути до незнайомки через балкон…

Дія 2

У домі Коппеліуса дівчата бачать багато ляльок, які рухаються. Між ними красуня, яка всіх заінтригувала. О диво… І вона, виявляється, лялька. На радощах дівчата накручують усі забавки і разом з ними танцюють. Несподівано входить Коппеліус. Подруги встигають утекти, а Сванільда опиняється в руках господаря. Вона розповідає про причину свого неввічливого візиту і скаржиться на зраду Франца. Старому майстрові жаль дівчини і він пропонує їй розіграти і провчити юнака.

Підпоївши Франца вином, Коппеліус переодягає Сванільду в шати ляльки, а потім знайомить Франца з прекрасною незнайомкою -Коппелією. Побачивши, що це іграшка, хлопець знітився: значить він був закоханий у ляльку? З таємничим виглядом Коппеліус обіцяє зарадити горю – оживити її. Франц сумнівається в можливості цього. А що це? Лялька справді оживає.Юнак просить у Коппеліуса її руки і його зрада стає тепер очевидною. Сванільда зриває з себе перуку… Франц так гаряче і щиро розкаюється, що його наречена починає вагатися. А старий майстер остаточно мирить закоханих.

Дія 3

Настало довгождане свято. Площа заповнюється народом. Перед городянами постає красень-дзвін. У супроводі весільної процесії з’являються Сванільда і Франц. Бургомістр, Коппеліус і весь люд бажають молодим довгого щасливого життя. Великий годинник на вежі алегорично починає зображувати Час.

Зоря, Молитва, Праця символічно доповнюють весільні привітання молодої сім’ї побажаннями вічної любові, працелюбності, благополуччя.

Коппеліус просить уваги. Вносять таємничу незнайомку – механічну ляльку Коппелію. Майстер заводить її, і вона починає танцювати. Всі захоплені майстерністю Коппеліуса. А він усіх своїх ляльок дарує місту.

Про виставу
Короткий опис

Життєрадісний комедійний балет «Коппелія» створений за мотивами твору німецького письменника Гофмана. Легковажний Франц втратив голову через ляльку Коппелію, йому вона здається живою. Щоб повернути коханого, його наречена Сванільда сама переодягається лялькою.

 

DSC09271
Koppelja 059
DSC06095
DSC06060
DSC02538
Coppelija 1008
Coppelija 997
Coppelija 660
Coppelija 572
Coppelija 334
Coppelija 314
Coppelia 537
Coppelia 533
1999
1920-750
_MG_4708
_MG_4625
_MG_4623
_MG_4619-1
_MG_4601
_MG_4590
_MG_4584
_MG_4576
_MG_4566
_MG_4556
_MG_4545
_MG_4525
_MG_4524
_MG_4518
_MG_4509
_MG_4503
_MG_4498
_MG_4493-1
_MG_4450
_MG_4448
_MG_4435
_MG_4432-1
Найближчі події
Сванільда

Дарія Ємельянцева

Олеся Марчук

Франц

Андрій Адонін

Олег Петрик народний артист України

Коппеліус

Сергій Астремський

Віталій Рижий лауреат премії ім. А. Шикеро

Ігор Храмов народний артист України

Коппелія

Тетяна Прокоф’єва

Юлія Ушакова

роздрукувати*Театр залишає за собою право замінювати виконавців
11 вересень 2017
роздрукувати*Театр залишає за собою право замінювати виконавців