Музичний салон

Тайна вечеря

вистава
Тайна вечеря
60 Хвилин.

Давні духовні напіви Великого Посту в рамках проекту ІРМОС
Давні духовні напіви України

Тайна вечеря – це розмова з Богом, один з одним, із собою – про найпотаємніше. Напіви Великого Посту, захищені художньою формою театру, чинять свою одвічну дію благодаріння, очищення і миру.

ІРМОС – це художній антропологічний проект, засобом і звершенням якого є жива традиція духовного співу, явлена в сучасному соціокультурному просторі. Це найдавніші духовні напіви України з рукописів та стародруків 17-18 століть, що вийшли з церковного обряду, і оживають сьогодні в художній формі театру.
І́рмос (з грец. εἱρμός) – зв’язок, ланка, пісня.
Зв’язок всього живого через співака – є піснею, у всі часи.
Духовні напіви прийшли в Київську Русь з Візантії з початком християнства, віками передавалися поколіннями монахів, духовних співців, спочатку – з рук в руки, пізніше – кулизм’яним записом і з 17 ст. – п‘ятилінійною нотацією. Ввібравши соки мелосу цієї землі, до 16-го ст. сформувались у самобутній Український духовний напів і передані нам як Ірмолой – Богослужбова книга, складена з монодичних співів – ірмосів.

Керівники проекту:

Наталія Половинка
Сергій Ковалевич

Діють:

Наталія Половинка

Соломія Кирилова

Марія Кміть

Ольга Преображенська

Художній керівник-директор Театрального центру «Слово і голоС» Лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, Наталія Половинка

Відео: https://www.youtube.com/watch?v=Pdu6DioMK9I

Лібрето вистави
Про виставу
Найближчі події
роздрукувати*Театр залишає за собою право замінювати виконавців
11 вересень 2017
роздрукувати*Театр залишає за собою право замінювати виконавців