Виставка

Конкурс скульптур “Натхненні Пінзелем”

в рамках проекту "Під зорею Пінзеля"
Конкурс скульптур "Натхненні Пінзелем"
.

     Конкурс «Натхненні Пінзелем» у рамках проекту «Під Зорею Пінзеля», створеного в 2017 році, ставить перед собою благородну мету – популяризувати творчість  геніального українського  скульптора XVIII ст. Іоана Георгія Пінзеля.
     Цей видатний митець епохи бароко, що творив на теренах Галичини, тривалий час був забутий. Його відкрив і врятував від забуття директор Львівської галереї мистецтв, Герой України, мистецтвознавець Борис Григорович Возницький. Він ініціював створення Музею Пінзеля у Львові, а згодом – експонування його творів у Франції. У 2012 р. не тільки весь Париж, а його мільйонні туристи побачили виставку «Іоан Георгій Пінзель. Скульптор бароко в Україні», яка на високому рівні репрезентувала мистецьку Україну й підкорила відвідувачів Лувру.
      Незважаючи на гучний тріумф виставки  та попри існування  Музею Пінзеля  в центрі Львова, багато жителів нашого міста незнайомі  зі скульптурами Майстра, а деякі навіть ніколи не чули його імені.
      Завдяки своїй оригінальній багатогранній концепції, проект «Під Зорею Пінзеля» – через музику відомих музикантів, колекцію одягу « Пінзель. Львів. Бароко», картини і скульптури сучасних митців, книги і альбоми, конференції, вистави в театрі, конкурс льодових скульптур, покази моди, створення новорічних іграшок, які прикрашали ялинку в Палаці Потоцьких; виставки, фільм “Тайна Пінзеля. Від Бучача до Лувру”, відеоролик « The Pinzel under Star» для презентації України на світовому конкурсі і різдвяний  проморолик « Львів. Бароко. Різдво»; залучення й ознайомлення з проектом дитячої аудиторії, публікацій у періодичних виданнях; телепрограми й інтерв‘ю, підтримку  журналістів –  до постаті геніального скульптора вдалося не лише привернути увагу багатьох людей, а й  ознайомити їх  із творчістю Майстра.
       У рамках проекту «Під Зорею Пінзеля» 16 вересня 2017 р. у Палаці Потоцьких розпочала свій шлях виставка «Натхненні Пінзелем». Вона об‘їхала чимало міст нашої країни: відкривала «Дні Пінзеля» в Бучачі, відвідала Червоноград, була на Сході України у містах Рубіжне і Сєвєродонецьк та ін.
       Упродовж двох років колекція картин зростала і сьогодні складається з десятків творів чудових художників, які перейнялися проблемою популяризації творчості Пінзеля. Це – натхненні творчістю Майстра П.Сипняк, О.Скоп, С.Міхновський,О.Крохмалюк,В.Москалюк, Білобран,О.Жеребецька, Р.Грабар, О.Сагайдак, Л.Котюк, М.Радь, П.Ярмолик, О.Казнох, П.Сметана, Л.Панчишин,М.Москалюк, В.Проданчук, Н.Євдокименко-Проданчук, С.Ковтун, Н.Павлюк.    Ключовою стала фраза, яка запала в душу організаторці проекту Івоні Лобан після поїздки на Схід  України:«Якщо б до нас приїжджали  з такими проектами до 2014 року, то війни не було б».
       Ще один дуже важливий напрям проекту «Під Зорею Пінзеля» – турбота про костел Всіх Святих у селі Годовиця. Саме в ньому знаходився різьблений вівтар, створений Пінзелем, – шедевр, що викликав подив і захоплення відвідувачів Лувру. Із 1974 року храм перебуває  в аварійному стані, без даху. Багато заходів, спрямованих на його відновлення, відбуваються біля цього храму. Однак не тільки. Наприклад, новий задум – Конкурс скульптур – відбудеться у Львові.
       Турботу про відновлення храму проявляють не байдужі до української культури люди – художники, музиканти, журналісти, а також Департамент культури, національностей та релігії Львівської обласної державної адміністрації, департамент Розвитку Міської Ради Львова. Завдяки їх діяльності, про костел Всіх Святих у селі Годовиця почуло багато людей в Україні і, що дуже важливо, були виділені кошти на проектно-кошторисну документацію з реставрації і консервації храму.,..
  Презентація Конкурсу скульптур «Натхненні Пінзелем» відбудеться 4 червня о 20.00 у фойє Львівської Національної Опери. У ньому беруть участь Іван Самотос, Петро Старух, Віктор Проданчук, Володимир Цісарик, Павло Бондар, Ярослав Костко, Володимир Семків, Тарас Данилюк, Василь Бабій.
Конкурс триватиме декілька місяців і буде обговорюватися в соціальних мережах.
Скульптуру-переможця планують виготувати в повний зріст і подарувати місту. 
Ініціатор і організатор проекту «Під Зорею Пінзеля» та Конкурсу скульптур –Арт-студія Івони Лобан.

   У цей же вечір  у дзеркальній залі театру артисти балету Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької подарують насолоду від унікальної вистави «ЛЮДИНА, або Містерія Майстра Пінзеля».
Балет створений як візії про видатного Майстра, що певний час жив і творив у Львові. Для його творів характерна велика емоційність і динаміка, надання створеним формам життєвих рис. Борис Возницький сказав: «Такої духовності, внутрішнього життя не має ні один скульптор того часу; за рівнем майстерності він – другий після Мікелянжело». В цьому переконуєшся кожен раз, коли минаєш собор св. Юра з кінною статуєю роботи Майстра – зачинателя львівської школи скульпторів. Культуролог Тарас Возняк запропонував вивести постать видатного скульптора Іоана Пінзеля з простору, з музею – на малу сцену. Музика для віолончелі-соло резонує з епохою Майстра, викликає асоціації з його безсмертною творчістю.
Постановники одноактного балету «ЛЮДИНА, або Містерія Майстра Пінзеля»:
Юрій Ланюк – музика
Тарас Возняк – лібрето
Василь Вовкун – режисура
Сергій Наєнко – хореографія
Алла Федоришин – сценографія

Вистава об‘єднає живу пластику балету і пластику скульптур. Разом ми віддамо належну шану геніальному скульпторові  Іоану Георгію Пінзелю!

Лібрето вистави
Про виставу

  У цей же вечір  у дзеркальній залі театру артисти балету Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької подарують насолоду від унікальної вистави «ЛЮДИНА, або Містерія Майстра Пінзеля».
Балет створений як візії про видатного Майстра, що певний час жив і творив у Львові. Для його творів характерна велика емоційність і динаміка, надання створеним формам життєвих рис. Борис Возницький сказав: «Такої духовності, внутрішнього життя не має ні один скульптор того часу; за рівнем майстерності він – другий після Мікелянжело». В цьому переконуєшся кожен раз, коли минаєш
собор св. Юра з кінною статуєю роботи Майстра – зачинателя львівської школи скульпторів. Культуролог Тарас Возняк запропонував вивести постать видатного скульптора Іоана Пінзеля з простору, з музею – на малу сцену. Музика для віолончелі-соло резонує з епохою Майстра, викликає асоціації з його безсмертною творчістю.
Постановники одноактного балету «ЛЮДИНА, або Містерія Майстра Пінзеля»:
Юрій Ланюк – музика
Тарас Возняк – лібрето
Василь Вовкун – режисура
Сергій Наєнко – хореографія
Алла Федоришин – сценографія

Вистава об‘єднає живу пластику балету і пластику скульптур. Разом ми віддамо належну шану геніальному скульпторові  Іоану Георгію Пінзелю!

_MG_6053
_MG_6267
_MG_6220
_MG_6251
_MG_6252
_MG_6242
_MG_6221
_MG_6269
_MG_6238
_MG_6231
Найближчі події
роздрукувати*Театр залишає за собою право замінювати виконавців
11 вересень 2017
роздрукувати*Театр залишає за собою право замінювати виконавців