Музичний салон

Контрасти

концерт
Контрасти
концерт
75 Хвилин.

Контрасти як основний концепт програми та центральний твір угорського композитора Бели Бартока. У виконанні відомих львівських музикантів прозвучать добірні зразки камерної музики європейських авторів ХІХ та початку ХХ століття. Мелодична чуттєвість Антоніна Дворжака та колористичний пошук нових можливостей для звучання у творчості Бели Бартока та Дьордя Ліґеті.

Програма:

Б. Барток. «Контрасти» для скрипки, кларнета та фортепіано, Op.111 (1938) у 3 частинах:

1.Verbunkos

2.Pihenö

3.Sebes.

Д. Ліґеті. Шість багателей для квінтету духових інструментів (1953) у 6 частинах:

1. Allegro con spirito

2. Rubato. Lamentoso

3. Allegro grazioso

4. Presto ruvido

5. Adagio. Mesto (Пам’яті Белли Бартока)

6. Molto vivace. Capriccioso

А. Дворжак. Фортепіанний квінтет №2 ля мажор, Op. 81 (1887) у 4 частинах:

1.Allegro ma non tanto 

2.Dumka

3.Scherzo (Furiant)

4.Finale. Allegro 

Виконавці:
Микола Гречух, Назар Хижий – кларнет
Юрій Хвостов – гобой
Зоя Ходан – флейта
Володимир Вацко – фагот
Лінні Хостетлер – валторна
Ігор Муравйов, Оксана Гречух, Андрій Нестер – скрипка
Теодор Кучар – альт
Михайло Сегеденко – віолончель
Ірина Суряднова, Оксана Рапіта – фортепіано

Керівник проекту – Микола Гречух

 

Лібрето вистави
Про виставу

Ігор Муравйов, скрипаль
Заступник концертмейстера оркестру Львівського національного академічного театру опери та балету ім. С. Крушельницької.
Концертмейстер Австрійсько-Українського оркестру K&K Philharmoniker.
Стипендіат Президента України 2015 р. Двічі здобував обласну премію В.Чорновола.
Гастролює в Україні та за кордоном як соліст, диригент, камерний музикант та концертмейстер оркестру.
Виступає з багатьма оркестрами та диригентами України та Європи.

В репертуарі Ігоря Муравйова – кращі концерти для скрипки: Л. ван Бетховена, П. Чайковського, Я. Сібеліуса, Й. Брамса, Ф. Мендельсона, В. А. Моцарта, Й. С. Баха, Д. Шостаковича і багато інших. Є першим виконавцем багатьох творів українських композиторів.

 
Теодор Кучар (альт)

Американський диригент, українець за походженням.
Володар багатьох музичних нагород, найбільш записуваний серед диригентів свого покоління: здійснив записи понад 115 компакт-дисків для агенцій Naxos, Brilliant Classics, Ondine, Marco Polo, Toccata Classics.
Був артистичним директором і головним диригентом двох провідних європейських оркестрів – Національного симфонічного оркестру України і симфонічного оркестру філармонії ім. Л. Яначека (Прага,Чехія), паралельно працюючи головним диригентом Словацького національного симфонічного оркестру і «Словацької симфонієтти».
В концертному сезоні 2011-2012 р. як художній керівник та головний диригент він розпочав співпрацю з Симфонічним оркестром Венесуели, чому передувала його співпраця з Квінслендським філармонійним оркестром (м. Брісбейн, Австралія), де він обіймав посаду музичного керівника та головного диригента.
Цю диригентську діяльність доповнював обов’язками артистичного директора двох найбільших у світі фестивалів камерної музики – в Австралії (1991-2007) і США (Невада, 2003-2018).
Його професійна кар’єра в США включає співпрацю з Боулдерським філармонійним оркестром (1996 – 2006), Філармонійним оркестром м. Фресно (2001 – 2017) та Камерним оркестром м. Рено (2002 – 2018), де він обіймав посади музичного керівника та головного диригента.
Тривалий час мав тісні дружні контакти з Національним симфонічним оркестром України і в 1994 р. був призначений його художнім керівником та головним диригентом.
Під його керівництвом цей колектив здійснив понад 300 виступів у Києві і на чотирьох континентах, записав понад 70 компакт-дисків. У лютому-березні 2017 р. із цим оркестром Т. Кучар дав 44 концерти у Сполучених Штатах Америки.
У 2016-17 рр. він, окрім виступів із симфонічними оркестрами Америки, провів майстер-класи і семінари для молодих талановитих диригентів й інструменталістів.
Він гостинно виступав із симфонічними оркестрами Англії, Чехії, Ізраїлю, Венесуели та ін..
Особливої уваги заслуговують його контакти з оперними театрами, зокрема Фінляндії (понад 300 вистав).
Диригентська діяльність включає великі оркестри і оперні театри Анкари, Анталії, Пекіну, Буенос-Айресу (театр «Колон»), Кейптауну, Гельсінкі, Стамбулу, Харкова, Києва, Львова, Праги, Стокгольма та багато інших.
Теодор Кучар співпрацював зі знаменитими артистами, серед яких Джеймс Ґелвей, Лінн Харелл, Іцхак Перельман, Йо-Йо-Ма, Роберт Левін, Мстислав Ростропович та ін.

Оксана Рапіта (фортепіано)
Відома українська піаністка, Народна артистка України.
Народилася у Тернополі.
Навчалася у Тернопільському музичному училищі ім. С. Крушельницької (клас Л. П. Корній), Львівській державній консерваторії ім. М. Лисенка (кл. Л. Ю. Крих), аспірантурі при Московському музично-педагогічному інституті ім. Гнєсіних (А. Александров).
Лауреат Республіканського конкурсу піаністів ім. М. Лисенка (1984), Міжнародного конкурсу камерних ансамблів «Золота осінь» (1993, м. Хмельницький), дипломант міжнародного конкурсу піаністів ім. Паломи О’Ши (1990, Іспанія).
Лауреат VІ Міжнародного фестивалю майстрів мистецтв ім. С. Ріхтера (2005, м. Житомир), VІІ Міжнародного фестивалю ім. П. Чайковського та Н. Ф. фон Мекк (2009, м. Вінниця).
Інтенсивно концертує в Україні та за її межами (Польща, Швейцарія, Бельгія, Німеччина, Австрія, Росія, Казахстан, Киргизстан).
Володіє значним репертуаром від музики бароко до сучасності.
Здійснила понад 20 прем’єр української та світової музики, брала участь у записах CD з музикою українських композиторів (С. Людкевич, І. Соневицький, М. Скорик, Ю. Ланюк, В. Камінський, Ю. Олійник, О. Козаренко).
Співпрацює з різними симфонічними оркестрами України, Польщі, Швейцарії, Росії.
О. Рапіта є учасником багатьох міжнародних музичних фестивалів, зокрема: «Контрасти», «Віртуози», «Київ Музик Фест», «Київські прем’єри», «2 дні і 2 ночі», «Барви музики ХХ ст.», ім. Стравінського (Україна), «Дні музики краківських композиторів», «Варшавські музичні зустрічі», фестиваль сучасної музики ім. В. Лютославського в м. Любліні (Польща), «MENHIR» (Швейцарія), Фестиваль музики Ф. Шуберта (Швейцарія-Німеччина), «Новое передвижничество» (Росія-Киргизстан) та ін. Викладає на кафедрі спеціального фортепіано Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка.
За концертні програми в дуеті з чоловіком Мирославом Драганом нагороджена обласною премією ім. С. Людкевича (2009).

Зоя Ходан  (флейта)
У 2016 р. закінчила з відзнакою магістратуру Львівської національної музичної академії ім.М.В. Лисенка.
2020 р. – закінчула аспірантуру Львівської національної музичної академії ім. М. В. Лисенка. Науковий та творчий керівник – Карпяк Андрій Ярославович.
Лауреат численних всеукраїнських та міжнародних конкурсів та фестивалів.
Брала участь в майстер – класах: Ондраша Адор`яна, Альдо Бартена, Дженіфер Грім, Маріни Ворожцової, Алексіса Косенка та Семюела Коулза.
Двічі була президентським стипендіатом: ( 2015 та 2018 р.).
Неодноразово мала сольні виступи з Львівським камерним оркестром « Академія». Працювала  в симфонічних оркестрах: «INSO – Lviv», K&K Philarmoniker.
З вересня 2018 року є викладечем флейти в ЛССМШІ. ім. С. Крушельницької.
З січня 2019 р. працює в Львівському національному академічному театрі опери та балету ім. С. Крушельницької.

Юрій Хвостов (гобой)
З 2006 року почав навчання на гобої у класі професора Ветцеля у Вищій школі музики і танцю міста Лейпциг (Німеччина).
З 2008 року продовжив навчання у професора Ветцеля у Вищій школі музики і танцю міста Кельн (Німеччина).
2006-2010 рр. – навчався у Львівській національній музичній академії імені Миколи ударних інструментів (гобой), артиста оркестру (ансамблю)).
2010-2011 рр. – навчався у Львівській національній музичній академії імені Миколи Лисенка за спеціальністю «Музичне мистецтво» (магістр музичного мистецтва, викладач оркестрових духових та ударних інструментів (гобой), артист оркестру, концертний виконавець).
У 2007 році отримав ІІІ місце на конкурсі Ріхарда Ляушмана у Мангаймі, Німеччина (Richard Lauschmann Wettbewerb in Mannheim).
У 2009 році отримав стипендію «Ген Ре» (Gen Re) м. Кельн (Німеччина) та стипендію «Lion’s Club».
Від 2011 до 2013 року був академістом Берлінської філармонії, де отримував уроки Джонатана Келлі.
З 2013 року навчався у магістратурі за фахом «Сучасна музика» у Вищій школі музики і танцю м. Кельн.
З 2015 року живе у Львові.
З 2016 року працює у Львівській обласній філармонії концертмейстером групи гобоїв. Активно бере участь у незалежних мистецьких проектах (концертна агенція «УХО», The New Four Seasons by Nigel Kennedy, та інші) в Україні та закордоном.
Від 2020 року концертмейстер групи гобоїв Львівського національного театру опери та балету ім. Соломії Крушельницької

Гречух Микола (кларнет)
Заслужений артист України,концертмейстер групи кларнетів Львівського національного академічного театру опери та балету ім.С.Крушельницької,лауреат Всеукраїнського та Міжнародного конкурсів.
Народився 25 лютого 1973р. у місті Львові.
З 1982р. по 1988р. навчався у Львівській музичній школі No5 по класу кларнета у Калитина Тараса Гнатовича.
У 1988р. поступив у Львівське музичне училище ім.С.Людкевича в клас Мар’яша Мирослава Васильовича,після закінчення якого поступив у Львівську консерваторію ім.М.Лисенка в клас професора Носова Володимира Миколайовича.
Ще студентом училища, а згодом консерваторії брав участь у конкурсах,на яких здобував перемоги (Всеукраїнський конкурс молодих виконавців ім.М.В.Лисенка,Київ,1992р.;Міжнародний конкурс духових ансамблів,м.Рівне,1998р.)
Під час навчання у консерваторії працював в оркестрі оперної студії цього закладу та артистом симфонічного оркестру Львівської обласної філармонії,з яким також виступав,як соліст.
У 1997р. на основі конкурсу був прийнятий на роботу у Львівський національний академічний театр опери та балету ім.С Крушельницької.
З 2002р.- концертмейстер групи кларнетів у національній опері.
З 1996р. по 2005р. був учасником ансамблю нової музики “Кластер”(художній керівник-Іван Небесний),який був створений для пропаганди сучасної української музики і дав півсотні концертів із творів сучасних українських композиторів.
Як соліст цього колективу був учасником фестивалів сучасної академічної музики в Україні та за кордоном.
Брав участь у різноманітних музичних проєктах у складі симфонічного оркестру Львівського національного театру та з іншими оркестрами й ансамблями на сценах України та за її межами.
У 2010р. разом з Назаром Хижим заснував “Lviv Clarinet Quartet”.
Ансамбль блискуче виступав в Україні та за кордоном.
За цей період було записано 2 альбоми: “Petite fleur” та “Reflections”.
Також активно бере участь у музичних проєктах,як соліст.

 Володимир Вацко (фагот)
З 2001 по 2012 роки навчався в ЛССМШІ ім. С.Крушельницької.
У 2012 році почав навчання в ЛНМА ім. М. Лисенка, у 2019 випускник асистент-стажист.
Лауреат міжнародних конкурсів.
Брав уроки та приймав участь в майсте класах у таких як Krzshyshtof Kaminski (Poland), Gustavo Nunez (Spain), Teodor Naumov (Germany), Bram van Sambeek ( Netherland).
З 2016 року артист симфонічного оркестру K&K Philarmoniker, також з 2020 року артист оркестру Львівського Національного Академічного театру опери та балету.

 
Лінні Хостетлер  (валторна)

Отримала ступінь бакалавра з музичної освіти в коледжі Месії в Гаррісбурзі, штат Пенсільванія.
Потім вона переїхала до Лас-Вегасу, штат Невада, щоб здобути ступінь магістра виконавця на валторні в Університеті Невади, Лас-Вегас.
Вона працювала у Лас-Вегасі у таких шоу, як Showstoppers Стіва Вінна, і грала з філармонією Лас-Вегаса.
В даний час вона є концертмейстером групи валторн у Львівській національній філармонії, де грає понад 4 роки.

Андрій Нестер  (скрипка)
Навчався гри на скрипці у Львівській спеціалізованій музичній школі-інтернат ім.С.Крушельницької. Клас викладача Цап Оксани Василівни.
В 2003 р. Поступив в Одеську музичну академію ім.А.В.Нежданової на оркестровий факультет, скрипка. Клас викладача заслуженого артиста України Притула Дмитра Борисовича.
З 2004 р. Почав працювати у Львівському національному академічному театрі опери та балету  ім.С.Крушельницької в групі перших скрипок.
Працював в таких оркестрах як INSO- Lviv та K&K Philharmoniker.

 Назар Хижий (кларнет)
Навчався в Бродівській школі мистецтв по класу кларнет.
Після заінчення школи поступив до Львівського музичного училища імені С. Людкевича, клас викладача Мар’яша М.В.
У 2001 році вступив до Львівської Національної Музичної Академії імені М. Лисенка і вже з 2002 року працює у Львівській Національній опері.
У 2005 році брав участь у VII Міжнародному фестивалі академічної та сучасної музики “Фарботори” (м. Канів), де став Лауреатом ІІІ премії.
Виступає у складі Lviv clarinet quartet. Учасник Міжнародного фестивалю камерної музики “Хмельницький КамерФест” (2017, 2018).

Ірина Суряднова  (фортепіано)

Народилась у Криму. З 2004 року навчалась у Середній спеціальній музичній школі ім. П. С. Столярського міста Одеси.

У 2007 р. вступила до Одеської Державної Музичної Академії ім. А. В. Нежданової, яку закінчила, як магістр у 2012 р.

У 2010 році стала дипломантом Міжнародного конкурсу в м. Ворзель у складі камерного ансамблю. Впродовж 2007-2011 рр. виступала в абонементних концертах як солістка з Кримським симфонічним філармонічним оркестром.

У 2011-2012 рр. працювала в Одеській державній музичній академії ім. А. В. Нежданової концертмейстером в класі оркестрового диригування на кафедрі народних інструментів.

У 2013-2016 рр. працювала концертмейстером Державної академічної хорової капели «Дударик».

З 2017 року працює концертмейстером Галицького академічного камерного Хору.

 
Найближчі події
2021
25
кві.
неділя
15:30-16:30 | 150-300 грн
Дзеркальна зала на 15 рядів
Обрати деньКупити квиток
роздрукувати*Театр залишає за собою право замінювати виконавців
11 вересень 2017
роздрукувати*Театр залишає за собою право замінювати виконавців