Ballet

Есмеральда

Ц. Пуньї
Тривалість 0 годин, 0 хвилин

Есмеральда

Ballet
Тривалість 0 годин, 0 хвилин

Лібрето Семена Дречина та Євгена Лисика за романом Віктора Гюго «Собор Паризької Богоматері»

Витончена балетна історія про незламну силу кохання!

Відомий сюжет про прекрасну Есмеральду та горбаня Квазімодо Віктора Гюго втілений у балеті «Есмеральда» на музику Цезаря Пуньї.

Драматичний сюжет твору – палке кохання й пристрасть, жертовність та ревність в образах головних героїв – втілюються артистами балету Львівської національної опери з надзвичайною емоційністю. Не менш захопливими та видовищними є колоритні масові сцені з яскравими костюмами.

Вражають грандіозні декорації, зокрема зображення монументального собору, що наче возвеличується над розгортанням життєвої драми головних героїв.

*Вистава виконується у супроводі фонограми.

Постановники

Балетмейстер-постановник

Балетмейстер капітального поновлення

Диригент капітального поновлення

Художник капітального поновлення

Костюми капітального поновлення

Дійові особи та виконавці

Есмеральда

Анастасія Бондар

Дарина Кірiк

Ольга Пилипейко

Клод Фролло

Дмитро Коломієць

Арсен Марусенко

Феб де Шатопер

Сергій Александров

Арсен Марусенко

Олександр Омельченко

заслужений артист України

Квазімодо

Андрій Гаврін

Гудула

Юлія Єрмоленко

інспекторка балетної трупи

Цариця ночі

Марина Гулега

Вікторія Зварич

Інна Ключник

Наталія Пельо

Скрипка соло

Юрій Войтинський

Андрій Чайковський

Лібрето

Пролог

У Соборі Паризької Богоматері молиться  Гудула. Самотня напівбожевільна жінка шукає свою єдину доньку, яку викрали  невідомі люди. В її молитві –  благання про допомогу.

Дія 1

На майдані буяє карнавал до свята весни. Розпочинається обрання “папи” блазнів. Перемагає потворний горбань Квазімодо – дзвонар собору. Ватажок громадян Клопен Трульфу надягає на нього “тіару”. Веселощі припиняє священнослужитель Клод Фролло.

Увагу  натовпу привертає циганка Есмеральда. Із юної красуні не зводить очей і Клод. Засліплений її красою, він наказує дзвонареві викрасти Есмеральду. На щастя, її рятує нічна варта на чолі з офіцером Фебом де Шатопером. А Квазімодо забирають до в’язниці і, за спробу викрадення Есмеральди, приковують до ганебного стовпа. Натовп глузує з нього, лише Есмеральда співчуває – подає йому води. Однак,  лякається його потворності.

Дія 2

Світський бал. У містерії господиня постає Царицею ночі. Галантний офіцер Феб де Шатопер у центрі уваги гостей. Містерія балу зникає, і Феб знову зустрічає Есмеральду. Клод, охоплений пристрастю, стежить за закоханими і, втративши владу над собою, вбиває Феба.

Проповідь у соборі. Клод погрожує грішникам карою Божою. Ніхто не може повірити, що сам він – вбивця.

Дія 3

У в’язниці знесилена тортурами Есмеральда. Клод пропонує їй порятунок, але натомість дівчина має відповісти йому своїм коханням, втім вона відкидає його    домагання.

Майдан перед собором. Есмеральда в очікуванні страти. Її викрадає Квазімодо і ховає на дзвіниці. Клод останній раз просить красуню-циганку дарувати йому кохання. Знову відмова, тож він віддає Есмеральду в руки інквізиції.

На майдані перед собором, де повинна відбутися страта Есмеральди, юрмиться народ. Гудула впізнає в Есмеральді свою доньку. 

Даремно мати благає інквізиторів зберегти їй життя – спалахує полум’я… Однак йому не під силу роз’єднати матір із дочкою, які завмирають в обіймах.

Епілог

Горю Квазімодо немає меж. У відчаї він б’є в дзвони, що відлунюють протестом його душі проти жорстокості й безправ’я, та співчуттям до знедолених і пригноблених.

Історія вистави

Балет «Есмеральда» поставлений за мотивами роману «Собор Паризької Богоматері» Віктора Гюго народним артистом Білорусії Семеном Дречином в 1988 році. Дана постановка і зараз є  улюбленою для шанувальників театрального мистецтва. Їй притаманна пристрасна атмосфера, вдалі сценографічні рішення і грандіозні декорації народного художника України, лауреата Національної премії ім.Т.Шевченка Євгена Лисика, до досконалості відточений танець і захоплюючий сюжет. В основі сюжетної лінії вистави лежить історія прекрасної Есмеральди, вихованої циганами, які викрали її в дитинстві.

«Есмеральда» – золотий фонд нашого театру, перлина балетного мистецтва, яка захоплює і справляє надзвичайне враження на  глядача.