Музичний салон

МС/Концерт СКРИПКОВОЇ МУЗИКИ

Концерт СКРИПКОВОЇ МУЗИКИ
.

Концерт
СКРИПКОВОЇ МУЗИКИ
У програмі:
1. Т. Віталі – Л. Шарл’є – “Чакона”
2. В. А. Моцарт – Соната для скрипки та ф-но KV 301
3. Ф.Шуберт -Д. Ойстрах – “Вальс-каприс”
4. Й. Брамс – Соната для скрипки та ф-но №1, соль мажор 

 

Лібрето вистави
21 КВІТЕНЬ, СУБОТА 15:00 / 21 APRIL, SATURDAY 15:00

Концерт
СКРИПКОВОЇ МУЗИКИ
за участю:
Євгеній Кострицький – скрипка
Катерина Кулікова – фортепіано
У програмі:
1. Т. Віталі – Л. Шарл’є – “Чакона”
2. В. А. Моцарт – Соната для скрипки та ф-но KV 301
3. Ф.Шуберт -Д. Ойстрах – “Вальс-каприс”
4. Й. Брамс – Соната для скрипки та ф-но №1, соль мажор

 

 

 

 

 

Євген Кострицький   народився 1 грудня 1980 року у місті Києві. У віці  8 років почав навчатися грі на скрипці. У 1992 році був зарахований у четвертий клас Київської середньої спеціальної музичної школи ім. М.В. Лисенка. Закінчив із відмінністю КССМШ ім. Лисенка і Hаціональну Музичну Академію України ім. П. І. Чайковського у класі педагога, Народної артистки України,  доцента Рівняк Ярослави Григорівни. У 2007 році закінчив аспірантуру в класі професора Богодара Которовича.

У 2003 Євген виграв стипендію і  вступив до аспірантури Лондонської школи музики і драми Гуілдхол (Guildhall School of Music & Drama) у клас професора Криштофа Сметани. Закінчивши з відмінністю аспірантуру й одержавши ступінь Магістра, з 2005 року проходить курс камерної музики й у даний момент є одним із перших студентів, номінованих школою  Гуілдхол на змагання у 2006/07 році на здобуття нового вищого диплома виконавця-соліста Гуілдхол (Guildhall Artist Diploma). З 2005 року займається у класі професора Девіда Такено.

Євген – лауреат престижних міжнародних конкурсів.  У травні 1997 року брав участь у Міжнародному конкурсі музикантів-виконавців ім. П’єра Лантьє в м.Парижі,  де став лауреатом першої премії. У травні 1998 року брав участь у VI Міжнародному конкурсі камерної музики ім. Петера Коньовича в м.Бєлграді, Югославія, де став лауреатом першої премії. У 2001 одержав спеціальний приз на конкурсі ім. Я.Хейфеца у Санкт-Петербурзі. Брав участь у найбільших міжнародних фестивалях у Німеччині, Польщі і США. Удосконалювався на майстер-класах із такими всесвітньо відомими педагогами як Олег Криса, Марія Тампере-Безродна, Марко Лакирович, Люіс Каплан, Зві Зайтлін, Борис Гарлицький, Михайло Копельман і іншими.  Гастролював у багатьох країнах Європи, у Південній Кореї, Японії, Ізраїлю, Китаї й у США.

У листопаді 2005 року став володарем призу англійської компанії Слоугтер і Мэй (Slaughter & May) “Музикант року”. У вересні 2007 року Євген був запрошений виступити у декількох концертах у складі Лондонського Симфонічного Оркестру під орудою Валерія Гергієва і Сера Коліна Дэйвіса.

У 2007 році Євген став дійсним членом (Fellowship) Guildhall school. У вересні 2007 року у складі струнного квартету “Forte” виступав у резиденції прим’єр-міністра Великобританії (10 Downing str.).

З Вересня 2008 Євген є концертмейстером-солістом Національного одеського філармонійного оркестру під орудою Народного артиста України Хобарта Ерла (США), запрошеним концертмейстером-солістом Дніпропетровського камерного оркестра “Пори Року” під орудою Заслуженого діяча мистецтв України Дмитра Логвина та  концертмейстером-солістом Міжнародного молодіжного симфонічного оркестру Європи під орудою Паоло Олмі (Італія).  

Грає на скрипці роботи італійського майстра Луіджі Леньяні 1850-60 рр.

 

 

 

 

 

 

 

Катерина Куликова, лауреат міжнародних конкурсів, народилася у м. Севастополь. Навчалася у Київській середній спеціальній школі-інтернаті імені М. Лисенка (клас в.о. доцента Архімовича Б.О.) та Національній музичній академії України iм. П. Чайковського (клас в.о. Архімовича Б.О., клас професора Ліфоренко О.Д.).

Сьогодні Катерина Куликова виступає на провідних сценах України, Росії, Білорусі, Казахстану, Латвії, Польщі, Норвегії, Іспанії, Франції, Бельгії, Ізраїлю, Південної Африки, Кіпру, Грузії, Німеччини, Південної Кореї, Словаччини. Також піаністка є одною з найяскравіших інтерпретаторів та пропагандистів української музики у світі.

Катерина Куликова – лауреат Всеукраїнського конкурсу за програмою «Нові імена України» Українського фонду культури (подяка за високий мистецький хист та виконавську майстерність);

  • лауреат XIII міжнародному конкурсі піаністів та камерних ансамблів імені П’єра Лантьє (Париж) – ІІ Гран-прі та Золота медаль;
  • лауреат Першого міжнародного конкурсу молодих піаністів на батьківщині С. Прокоф’єва, Донецьк (Гран-прі);
  • лауреат у номінації „Класична” Міжнародного конкурсу молодих піаністів ім. А.Караманова, м. Сімферополь (І премія та спецприз за краще виконання творів видатного українського композитора Алемдара Караманова);
  • лауреат IVМіжнародного конкурсу ім. М. Юдіної, Санкт-Петербург, Росія (ІІІ премія та бронзова медаль);
  • лауреат І Міжнародного конкурсу молодих виконавців ім. М. Балакірєва, м. Краснодар, Росія (ІІ премія, срібна медаль та спецприз за найкраще виконання твору М. Балакірева “Ісламей”);
  • стипендіат Міжнародної благодійної Програми Міжнародного благодійного фонду «Нові імена Планети» Російського фонду культури;
  • отримала диплом І ступеня конкурсу Фонду Музики YAMAHA Music Europe Gmbb;
  • отримала І приз Tel-Hai International Piano Сoncerto Competition (Тель-Авів, Ізраїль);
  • лауреат Міжнародного конкурсу ім. М. Лисенка – ІІ премія та спецприз за найкраще виконання твору українського композитора та ін.

Творча діяльність піаністки має велику вагу у створенні позитивного іміджу української академічної музичної культури в Україні та за її межами. Це підтверджується її численними призами, нагородами та лауреатськими званнями, останньою з яких є  премія Кабінету Міністрів України у номінації «За творчі досягнення» (2012 р.).

Катерина Куликова виступає з найвідомішими колективами ‑ як з українськими, так і зі світовими, працює зі знаменитими українськими диригентами – Хобартом Ерлом, Олексієм Гуляницьким, Володимиром Сіренком, Миколою Дядюрою, Ігорем Палкіним та іншими.

Результатом активної творчої праці виконавиці стали записи компакт-дисків, зокрема у Франції було здійснено запис диску з творів українських та російських композиторів. Також має записи у фондах Національного радіо та телебачення України.

 

 

14 КВІТЕНЬ, СУБОТА, 15:00 / 14 APRIL, SATURDAY 15:00

У програмі – твори Цезара Франка та Олега Безбородька

Мирослава Которович – скрипка
Олег Безбородько – фортепіано

Участь беруть:

Дарія Тарасова – скрипка

Мирослава Которович – 

Народилася в Києві в родині видатного скрипаля і диригента Богодара Которовича і арфістки Наталії Кметь. Закінчила Київську середню спеціалізовану музичну школу ім. М. В. Лисенка (клас П. З. Бондаса, Я. Г. Рівняк), Національну музичну академію України ім. П. І. Чайковського (клас професора Б. А. Которовича).
Мирослава Которович багато років співпрацює з колективом Гідона Кремера «Kremerata Baltica» Chamber Orchestra. Виступає з Національним ансамблем солістів «Київська камерата», Національним заслуженим академічним симфонічним оркестром України, Національним заслуженим симфонічним оркестром телерадіокомпанії України та іншими провідними колективами країни.
Спільно з компанією CFC Consultihg інніціювала перші в історії України «Дні української культури в Сінгапурі» (2006 р.), одним із заходів яких був сольний виступ з Національним ансамблем «Київські солісти» в одному з кращих концертних залів світу Singapore Esplanade Concert Hall.
Голова журі Всеукраїнського конкурсу скрипалів ім. Б. А. Которовича (м. Луганськ, 2010, 2012 рр.).
У 2013 році, прагнучи поділитися власним виконавським досвідом, Мирослава об’єднала молодих талановитих музикантів у Творчу майстерню – камерний ансамбль АРТЕХАТТА.
Веде активну творчу і концертну діяльність у дуеті з заслуженим артистом України Ігорем Саєнко (баян).
З 2017 року – керівник камерного оркестру KYIV FANTASTIC CHAMBER.
Солістка і продюсер аудіопроектів:
– “Сотворіння” (2006 р.),
– “Київські солісти грають: з романтичних часів” (2008 р.), 
– диск класичної музики для дітей “Фердинанд, із родинної скарбнички Которовичів” (2011 р.)
– “Tango Story” (2015р.)
– “Петро Чайковський. Пори року” (2016 р.)
Доцент кафедри скрипки Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського.

 ______________________________
 
Олег Безбородько (фортепіано, композитор)

Доцент кафедри спеціального фортепіано Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського, кандидат мистецтвознавства.
Член Національної спілки композиторів України. Лауреат Премії ім. Л. М. Ревуцького (2008) та Премії ім. М. В. Лисенка (2017), лауреат і дипломант міжнародних конкурсів піаністів в США, Канаді та в Україні, конкурсу композиторів “Gradus ad Parnassum”. Стипендіат урядів України, Швейцарії та Університету м. Оттава.
Музичну освіту отримав у Національній музичній академії України ім. П. І. Чайковського (клас фортепіано проф. І. В. Павлової, клас композиції проф. Г. І. Ляшенка), в аспірантурі Консерваторії м.Невшатель (Швейцарія, проф. С.Деферн) та на майстеркласах видатних педагогів-піаністів П. Бадура-Скоди, Н. Фішер, Ч. Розена, Дж. Гавілл, Н. Штаркмана, Г. Черні- Стефанської та інших.
Концертував у багатьох містах України, а також у Швейцарії, Великій Британії, Франції, Німеччині, Канаді, США, Польщі, Росії, Естонії, на Кубі тощо. Значну частину репертуару піаніста складають твори українських авторів. Перший виконавець творів З. Алмаші, В. Бібіка, В. Вишинського, О. Войтенка, В. Годзяцького, Ю. Іщенка, І. Карабиця, Б. Кривопуста, В. Польової, О. Сєрової, Л. Сидоренко, В. Сильвестрова, Є. Станковича, М. Тіца, М. Халітової, О. Щетинського. У 2014- 2017 роках разом зі співачкою Інною Галатенко презентував програму з камерно-вокальних творів В. Сильвестрова «Музика поезії» в Україні, Німеччині, Франції та США за участі композитора.
О. Безбородько – автор симфонічної, камерної, хорової та популярної музики. Його твори звучали в Україні, США, Швейцарії, Данії, Великій Британії, Китаї, Німеччині, Голандії, Греції, Росії, Литві, Франції, Португалії, Польщі, Турції, Румунії, Ізраїлі, Узбекістані, Сингапурі, Малайзії. Ноти виходили друком в Україні, Німеччині, Великій Британії, записи видавалися на компакт- дисках в Україні, Литві та США.

______________________________

Тарасова Дар’я
(скрипка)

Народилася у м. Керч, АР Крим. Закінчила Полтавське музичне училище ім. М. В. Лисенка.
У 2012 р отримала І премію на Всеукраїнському конкурсі ім. Б. А. Которовича, І премію на відкритому конкурсі молодих виконавців Молодіжного фестивалю «Харківські асамблеї». 2013 року вступила до Національної музичної академії України їм. П. І. Чайковського до класу Мирослави Которович. 
Грає у камерному ансамблі «Артехатта» під керівництвом М.Б. Которович. У 2016 році отримала ІІ премію на Міжнародному конкурсі Євгена Станковича у номінації «гра з оркестром».
Брала участь у майстер-класах Андрія Бєлова та Іврі Гітліса. В 2017 році стала дипломантом ІІІ Всеукраїнського конкурсу скрипалів у м. Львові. 
Зараз є студенткою І курсу навчального ступеня «магістр» Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського, у класі М. Б. Которович.

 
 
 
Про виставу
Концерт СКРИПКОВОЇ МУЗИКИ

Дзеркальна зала запрошує!
Наші постійні глядачі вже звикли, що у Львівській Національній Опері працюють дві сцени: велика, тобто історична, і мала – у дзеркальній залі.
Друга розпочала свою музичну діяльність у минулому році і була дуже схвально зустрінута нашими гостями.
Афіші на фасаді Театру і на його веб-сторінці відображують два проекти: екскурсійний із концертом (“Музика дзеркальної зали”) і суто сценічний (“Музичний салон”).
І перший, і другий проекти у дзеркальній залі пропонуюють нашим шановним глядачам зустрічі з молодими талановитими артистами Львова та інших міст України чи з-за рубежа, видатних виконавців України і світу.
Шановні гості, ми завжди раді вітати вас у нашому чудовому театрі й запропонувати вистави й концерти, що подарують вам неповторні хвилини естетичної насолоди.

 

Найближчі події
роздрукувати*Театр залишає за собою право замінювати виконавців
11 вересень 2017
роздрукувати*Театр залишає за собою право замінювати виконавців