Музичний салон

МС/Дует “BARVINSKIY DUO”

BARVINSKIY DUO
60 Хвилин.

Український віолончеліст Тарас Менцінський та польська піаністка Анна Стемпін-Ясновська створили дует для популяризації національних шедеврів камерної музики у власних країнах та зарубіжжі. Значне місце у репертуарі  цього дуету займають  твори для віолончелі і фортепіано Ф. Шопена та В. Барвінського – геніальних композиторів та віртуозних піаністів. Виконання цих композицій Тарасом Менцінським та Анною Стемпін-Ясновською підкреслює подібність культур інструментального виконавства та музичної спадщини польського та українського народів.

 Окрім спільного ансамблевого музикування Тарас Менцінський і Анна Стемпін-Ясновська провадять свою незалежну концертну та педагогічну діяльність, виступаючи з власними проектами. Але потреба в музично-філософському діалозі спонукає їх до спільної роботи. Дует звертається до вершин камерної музичної літератури, де знаходить відображення власних естетичних уподобань. Взаєморозуміння допомагає музикантам гармонійно поєднати свою індивідуальну виразність та запропонувати слухачам традиційне і, водночас, модерне трактування В. Барвінського, Ф. Шопена, Р. Шумана, Л. ван Бетховена, С. Рахманінова та ін.

Тарас Менцінський і Анна Стемпін-Ясновська започаткувли спільну ансамблеву діяльність на одному з українських фестивалів класичної музики в 2012 році. Разом вони часто виступають з концертними програмами у містах Польщі та України: Варшаві, Києві, Бидгощі, Львові, Івано-Франківську та ін.

КОНЦЕРТ
Інструментальний дует «BARVINSKY DUO»
представить своє прочитання творів Ф.Шопена та В.Барвінского:

 1. Ф. Шопен – Етюд Op. 25, № 7 (ред. А.Глазунова)
 2. В. Барвінський – Варіації на українську народну тему
 3. С. Рахманінов – Вокаліз Op. 34, № 14
 4. Т. Маєрський – Соната для віолончелі і фортепіано C-dur
 5. П. Чайковский – Романс Op. 51, №5
 6. В. Барвінський – «Колискова»
 7. Ф. Шопен – Прелюд h-moll Op. 28, № 6 (ред. К.Міхаліка, М.Падеревського)
 8. Ф. Шопен – Прелюд e-moll Op. 28, № 4 (ред. К.Міхаліка, М.Падеревського)
 9. Ф. Шопен – Інтродукція і Блискучий полонез Op. 3
Лібрето вистави
Про виставу

   У Дзеркальній залі Львівської національної Опери відбудеться концерт «BARVINSKY DUO». Цей інструментальний дует представить своє прочитання творів Ф.Шопена та В.Барвінского.
   Віолончеліст Тарас Менцінський(Україна) та піаністка Анна Стемпін-Ясновська(Польща) утворили дует, з метою популяризації польської та української музики в своїх країнах та в зарубіжжі. Своїм виконанням творів для віолончелі і фортепіано Ф. Шопена та В. Барвінського – геніальних композиторів та віртуозних піаністів – дует підкреслює значну близькість музичного розвитку культур польського та українського народів.
   І віолончеліст Тарас Менцінський, і піаністка Анна Стемпін-Ясновська, провадять свою незалежну сольну концертну діяльність, виступаючи з власними проектами. Але потреба в музично-філософському діалозі спонукала їх до спільного музикування. Вони звернулись до вершин камерної музичної літератури, і знайшли в них відображення своїх творчих естетичних пошуків.
   Дует започаткував спільну діяльність на одному з українських фестивалів класичної музики 2012 року. З успіхом виступав у Варшаві, Львові, Івано-Франківську…

Інструментальний дует «BARVINSKY DUO»
представить своє прочитання творів Ф.Шопена та В.Барвінского.

Програма концерту: 

 1. Ф. Шопен – Етюд Op. 25, № 7 (ред. А.Глазунова)
 2. В. Барвінський – Варіації на українську народну тему
 3. С. Рахманінов – Вокаліз Op. 34, № 14
 4. Т. Маєрський – Соната для віолончелі і фортепіано C-dur
 5. П. Чайковский – Романс Op. 51, №5
 6. В. Барвінський – «Колискова»
 7. Ф. Шопен – Прелюд h-moll Op. 28, № 6 (ред. К.Міхаліка, М.Падеревського)
 8. Ф. Шопен – Прелюд e-moll Op. 28, № 4 (ред. К.Міхаліка, М.Падеревського)
 9. Ф. Шопен – Інтродукція і Блискучий полонез Op. 3

8ZZ_2593_1_1_OR_sRDB
zaproszenie-na-koncert-04-07-2015_orig (1)
афіша 10.11 - копия
Тарас МЕНЦІНСЬКИЙ

Тарас МЕНЦІНСЬКИЙ – віолончеліст, доцент кафедри струнно-смичкових інструментів у Львівській національній музичній академії ім. М. Лисенка. Свою освіту він здобув у класі проф. Євгена Шпіцера, (професора Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка), а згодом вдосконалював виконавську майстерність у класі проф. Вадима Червова (професора Київської національної музичної академії ім. П. Чайковського). Брав участь у виконавських курсах Московської консерваторії ім. П. Чайковського (проф. Александра Бандурянського та проф. Тетяни Гайдамович). Він став лауреатом І Міжнародного конкурсу віолончелістів ім. М. Лисенка (1992) і Міжнародного конкурсу камерних ансамблів та виконавців (1990). Виступає соло та у камерних складах в Україні та поза її межами – в Італії, Англії, Німеччині, Польщі та Росії. Учасник музичних
фестивалів „Контрасти”, „Віртуози” (Львів), „Маратон” (Прага). Створив квартет віолончелістів, з яким дав ряд концертів в Україні та Туреччині (Uluslararasl Eskisehir Festivali – 2007). Також є засновником “Львівського тріо” (Україна-Польша) у складі Володимира Дуди, Тараса Менцінського та Наталії Ревакович, з яким зробили студійний запис тріо для скрипки, віолончелі та фортепіано В. Барвінського. З 2013 року здійснив ряд концертних виступів в рамках польсько-українського художнього проекту “На шляху до Європи”. Активно популяризує українські віолончельні сонати І. Лизогуба, В. Косенка, В. Барвінського та композиторів-сучасників В. Сильвестрова, Є. Станковича, І. Карабиця, Ю. Ланюка, Б. Фроляк.
Педагогічна діяльність Тараса Менцінського пов’язана з двома кафедрами Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка: камерного ансамблю і квартету та струнно-смичкових інструментів (квартетний клас і спец. віолончель). За цей час виховав ряд лауреатів та дипломантів міжнародних та всеукраїнських конкурсів.
З 2012 року виступає з польською піаністкою Анною Стемпін-Ясновською, з якою утворив дует “BARVINSKY DUO”. Спільно пропагують твори польських композиторів в Україні та українських в Польщі. Зробив студійні записи української та західно-європейської музики.

Анна СТЕМПІН-ЯCНОВСЬКА

Анна СТЕМПІН-ЯCНОВСЬКА – піаністка, доктор мистецтвознавства. Свою освіту здобула у класі Тетяни Шебанової, професора Музичної академії Бидгоща, яку в 1996 році закінчила з відзнакою. Удосконалювала післядипломну виконавську майстерність в Парижі у класі проф. Євгена Інджика, в рамках стипендії наданої урядом Франції. Брала участь у майстер-класах піаністів Віктора Мержанова, Лі Кум Сінга, Тетяни Шебанової та Євгена Інджика. Є лауреатом загальнонаціональних та міжнародних конкурсів: Конкурсу товариства ім. Ф. Шопена в Варшаві (1991, 1992, 1994 рр., І та ІІ премії), Yamaha Music Foundation of Europe (1993 р., І премія), ІІІ Міжнародний конкурс піаністів ім. К. Шимановського в Лодзі (1992 р., III премія) та І-й Національний конкурс камерної музики в Закопане (1998 р.). Двічі була стипендіатом Міністерства культури та мистецтв РП (1993/94, 1994/95).
Репертуар, з яким виступає піаністка, охоплює твори від бароко до сучасності. Анна Стемпін-Ясновська здійснила перше виконання польської сучасної музики композиторів А. Брейза та Ф. Возьняка. Виступала з концертами в Італії, Німеччині, Чехії, Франції, Швейцарії та Україні. На запрошення ООН концертувала у Лівані. Зробила ряд записів для польського радіо.
Діяльність Анни Стемпін-Ясновської широко відома у Польші і Україні. Вона пов’язана з педагогікою (викладає спеціальне фортепіано в Музичній академії Бидгоща) та з організацією та проведення ряду фестивалів, конкурсів та майстер-класів в Польші та Україні. У 1994 році вона була ініціатором та художнім керівником фортепіанного фестивалю “FortePiano”. З 2013 року є співавтором польсько-українського художнього проекту “На шляху до Європи”.
З 2012 року піаністка співпрацює з львівським віолончелістом Тарасом Менцінським. Створений ними дует “BARVINSKY DUO” пропагує польську та українську музику в Україні, та в Польщі. У цьому складі здійснили ряд студійних записів.

Найближчі події
роздрукувати*Театр залишає за собою право замінювати виконавців
11 вересень 2017
роздрукувати*Театр залишає за собою право замінювати виконавців