Щоби для всіх! /Львівська національна опера розпочала сьогодні сезон 2021/2022 / газета “День”

За доброю традицією, сезон стартував просто неба, на площі перед театром. Артисти Львівської опери пройшли червоною доріжкою, аби підкреслити урочистість події. А далі відбувся урочистий концерт, програма якого була складена з «хітів» оперного мистецтва (диригент – Іван Чередниченко). Послухати і подивитися надзвичайно гарне дійство могли всі охочі, котрі в цей час перебували на проспекті Свободи.

А перша вистава нового сезону – фолк-опера-балет Євгена Станковича «Коли цвіте папороть». І вже варто зазначити,  що 20 серпня цю постановку Львівської національної опери транслюватиме сайт Opera Vision. У театрі «Дню» розповіли, що на цьому сайті демонструють найновіші вистави провідних оперних театрів 17-х європейських країн. Й українська опера буде представлена вперше! Трансляція відбуватиметься у вільному доступі о 19.00 і  з українськими та англійськими субтитрами.

Напередодні Дня Незалежності України, 23 серпня, на площі перед будівлею театру відбудеться концерт-дійство «Народження Незалежності», котре Львівська опера підготувала  з партнерами – це буде формат поєднання класичної музики, світлового та вогняного шоу і вуличного театру. Концерт транслюватимуть також онлайн.

З репертуаром театру у серпні, а це, зокрема, опери «Наталка Полтавка» Миколи Лисенка, «Лис Микита» Івана Небесного, «Тоска» Джакомо Пуччіні, можна ознайомитися на сайті Львівської опери.


І вже найближчим часом, 11, 12, 16 та 17 вересня, Львівська національна опера запросить на прем’єру – це буде постановка опер «Сокіл» та «Алкід» Дмитра Бортнянського з нагоди 270-ої річниці від дня народження композитора. У театрі зазначають, що ці опери тривалий час вважали втраченими, й вони досі не входили до репертуару оперних театрів України.

Особливість постановки –  залучення режисера Андреаса Вайріха і сценографки Анни Шоттл з Баварської державної опери та всесвітньо відомої української диригентки Оксани Линів.

У виставі братимуть участь солісти, хор, балет та оркестр Львівської національної опери, також – запрошені виконавці, і це володарі унікальних, високих, чоловічих голосів – контр-тенори Костянтин Деррі і Станіслав Цема.


 
Детальніше про особливості сезону 2021/2022 у Львівській опері – у наступних числах «Дня».

Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів, 12 серпня, 20:37

https://day.kyiv.ua/uk/article/taym-aut/shchoby-dlya-vsih

Фото «Дню» надали у пресслужбі Львівської міської ради