XV Міжнародний фестиваль оперного мистецтва ім. Соломії Крушельницької

Концертна програма

Оперний фестиваль із ім’ям великої Соломії
Із 15 до 22 листопада 2015 р. у Львівській Національній Опері проходитиме ХV міжнародний фестиваль оперного мистецтва імені Соломії Крушельницької. У його репертуарі – опери «Мадам Баттерфляй»Д.Пуччіні (15.ХІ ), «Аіда» (19.ХІ) та «Травіата» (21.ХІ) Д.Верді і «Кармен» Ж.Бізе (22.ХІ), а також балет «Повернення Баттерфляй» Д.Пуччіні-М.Скорика (20.ХІ)..
Кожна з цих оперних вистав відіграли велику роль у житті співачки. Своїм тріумфальним виконанням у 1904 р. партії Чіо-Чіо-сан співачка врятувала від забуття видатну оперу «Мадам Баттерфляй». У балеті «Повернення Баттерфляй», який розповідає про творче життя Соломії Крушельницької, цей епізод є кульмінаційним. Обидва спектаклі – культові для нашого театру.
В операх «Аїда» і «Кармен» С.Крушельницька здобувала у свій час похвальні рецензії та овації публіки. Оперу «Травіата» співачка дуже любила.
У кожній із оперних вистав, поруч із нашими артистами, виступлять гастролери – відомі митці музичного мистецтва України: диригент, народний артист України Володимир Гаркуша (Дніпропетровськ), солісти Київської Національної Опери, лауреати міжнародних конкурсів Алла Родіна (Віолетта у «Травіаті»), Марія Березовська (Амнеріс в «Аїді») та Ірина Петрова (Кармен).
Упродовж листопада у дзеркальній залі театру працюватиме ювілейна виставка, присвячена історії фестивалю імені С.Крушельницької та її засновникові – народному артистові України, видатному українському диригентові Ігорю Лацаничу. Ця виставка зроблена спільними зусиллями Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької у Львові та Львівської Національної Опери .