Опера

Сільська честь

П. Масканьї
Тривалість 0 годин, 0 хвилин

Сільська честь

Опера
Тривалість 0 годин, 0 хвилин

Лібрето Джованні Тарджоні-Тоцетті і Гвідо Менаші за новелою Джованні Верги

Любов та пристрасть, ревнощі, зрада та … вендета. Один з перших зразків музичного веризму, найуспішніша опера італійського композитора П’єтро Масканьї,  “Сільська честь” з моменту створення стала одним із символів італійської культури межі ХІХ та ХХ століть.

Великдень у мальовничому сицилійському селі. Нічого не віщує біди. Головна героїня Сантуцца, покинута своїм коханим Турідду і засліплена ревнощами, намагається будь-якими способами повернути його, але дії дівчини призводять до його загибелі.

Драма героїв передана завдяки глибоко емоційній та надзвичайно красивій музиці П’єтро Масканьї, яка не залишає байдужими до долі кожного з персонажів.

Виконується італійською мовою з українськими субтитрами

Постановники

Диригент-постановник

Режисер-постановник

Художник-постановник

Художниця костюмів

Хормейстер

Балетмейстер-постановник

Дійові особи та виконавці

Сантуцца

Катерина Миколайко

Людмила Савчук

Турідду

Василь Садовський

Альфіо

Віталій Загорбенський

Юрій Шевчук

Лола

Анастасія Поліщук

Лючія

Наталія Дацько

Лібрето

ХІХ століття. Село на Сицилії

Молодий селянин Турідду повернувся з військової служби і дізнався, що його наречена Лола вийшла заміж за візника Альфіо. Щоб помститися за зраду, Турідду спокушає іншу – Сантуццу. Дівчина довірилася своєму коханню, адже він пообіцяв одружитися та пов’язати з нею своє життя. Втім щастя дівчини було недовгим…

У великодній ранок селяни збираються на святкування. Зрозумівши, що Турідду обдурив її та хотів лише викликати ревнощі Лоли, Сантуцца приходить до його матері Лючії, щоби про все розповісти. У цей час приїжджає Альфіо у супроводі селян. Він оспівує радощі життя візника та красу своєї нареченої Лоли. Альфіо просить Лючію пригостити його найкращим вином, на що вона відповідає, що вино закінчилось, але за ним до сусіднього села поїхав Турідду. Збентежений Альфіо каже, що сьогодні зранку бачив його неподалік від свого дому. Та перш ніж Лючія встигає відреагувати, Сантуцца зупиняє її. 

Великодні дзвони сповіщають про початок меси. Селяни заходять до церкви, а Сантуцца і Лючія залишаються ззовні. Дівчина розповідає свою історію. Вони обговорюють місцеперебування Турідду та приходять до висновку, що він був із Лолою. Через швидкоплинний роман Сантуцці тепер заборонено заходити до церкви, тож Лючія обіцяє помолитися за неї.

Побачивши Турідду, Сантуцца дорікає йому за зраду, благає не покидати її. Турідду холодний і байдужий до страждань дівчини. Його думками сповна володіє Лола. Він грубо відштовхує Сантуццу і поспішає за Лолою, яка іде до церкви. У нестямі від образи й ревнощів Сантуцца викриває Альфіо таємницю зради його дружини. Вражений Альфіо присягається помститися.

Біля таверни Турідду частує односельчан вином. З’являється Альфіо. Турідду пропонує йому випити келих вина, але Альфіо відмовляється. Турідду здогадується, що Альфіо дізнався про його стосунки з Лолою. Відтепер змити образу може тільки кров – Альфіо викликає Турідду на дуель.

Турідду просить матір потурбуватись про Сантуццу як про рідну доньку. Попрощавшись, він прямує на околицю, де на нього вже чекає Альфіо. Збирається натовп. Здалеку чути крики. Поєдинок закінчується трагічною смертю Турідду.

Історія вистави

«Сільська честь» – вистава про любов та пристрасть, про ревнощі і зраду. Головна героїня опери, покинута своїм коханим і засліплена ревнощами, намагається будь-якими способами повернути його, але її дії призводять до загибелі нареченого.

Чарівна з перших тактів музика Масканьї – це справжнє відкриття для меломанів: яскраві  мелодії, чудові хорові номери та ансамблі.