Есмеральда

Балет

Цезар Пуньї

Балет на 3 дії

Лібрето Семена Дречина та Євгена Лисика за романом Віктора Гюго “Собор Паризької Богоматері”

 

Балетмейстер-постановник:

народний артист Білорусії Семен Дречин

Балетмейстер капітального поновлення:

народна артистка України Наталія Слободян

Диригент капітального поновлення:

Володимир Гарбарук

Диригент:

заслужений артист України Юрій Бервецький

Сценографія та костюми:

народний художник України, лауреат Національної премії україни ім.Т.Шевченка Євген Лисик

Художник поновлення:

народний художник України Тадей Риндзак

Костюми капітального поновлення:

заслужений художник України Оксана Зінченко

Есмеральда:

лауреат премії ім. В.Писарєва Євгенія Коршунова

Вікторія Ткач

лауреат премії ім. В.Писарєва Альбіна Якіменко

Клод Фролло:

Андрій Михаліха

лауреат міжнародного конкурсу Олексій Потьомкін

заслужений артист України Євгеній Свєтліца

Феб де Шатопер:

Гудула:

Юлія Єрмоленко

заслужена артистка України Анастасія Ісупова

заслужена артистка України Христина Трач

Пролог

У Соборі Паризької Богоматері молиться  Гудула. Самотня напівбожевільна жінка шукає свою єдину доньку, яку викрали  невідомі люди. В її молитві- благання про допомогу.

Дія перша

На майдані буяє карнавал до свята весни. Розпочинається обрання “папи” блазнів. Перемагає потворний горбань Квазімодо- дзвонар собору. Ватажок громадян Клопен Трульфу надягає на нього “тіару”. Веселощі припиняє священослужитель Клод Фролло.

Увагу  натовпу привертає циганка Есмеральда. Із юної красуні не зводить очей і Клод. Засліплений її красою, він наказує дзвонареві викрасти Есмеральду. На щастя, її рятує нічна варта на чолі з офіцером Фебом де Шатопером. А Квазімодо забирають до в’язниці і, за спробу викрадення Есмеральди, приковують до ганебного стовпа. Натовп глузує з нього, лише Есмеральда співчуває – подає йому води. Однак,  лякається його потворності.

Дія друга

Світський бал. У містерії господиня постає Царицею ночі. Галантний офіцер Феб де Шатопер у центрі уваги гостей. Містерія балу зникає, і Феб знову зустрічає Есмеральду. Клод, охоплений пристрастю, стежить за закоханими і, втративши владу над собою, вбиває Феба.

Проповідь у соборі. Клод погрожує грішникам карою Божою, і ніхто не може повірити, що сам він- убивця.

Дія третя

У в’язниці знесилена тортурами Есмеральда. Клод пропонує їй порятунок- закохання, але Есмеральда  відкидає його домагання.

Майдан перед собором. Есмеральда в очікуванні страти. Її викрадає Квазімодо і ховає на дзвіниці. Клод останній раз просить красуню-циганку дарувати йому кохання. Знову відмова. I він віддає Есмеральду в руки інквізиції.

На майдані перед собором, де повинна відбутися страта Есмеральди, юрмиться народ. Гудула впізнає в Есмеральді свою доньку.

Даремно мати благає інквізиторів зберегти їй життя – спалахує полум’я… Однак йому не під силу роз’єднати матір із дочкою, які завмирають в обіймах.

Епілог

Горю Квазімодо немає меж. Увідчаї він б’є в дзвони, і вони відлунюють протестом його душі проти жорстокості й безправ’я, стівчуттям до знедолених і пригноблених.