Білосніжка та семеро гномів

Балет

Хореографія Ігоря Храмова

Лібрето І.Храмова за мотивами казки братів Грімм
Музична редакція балету – народний артист України Ігор Храмов, заслужений артист України Юрій Бервецький
  • Балетмейстр-постановник — народний артист України Ігор Храмов
  • Диригент-постановник — заслужений артист України Юрій Бервецький
  • Художник-постановник — Ярослав Бринь.Cценічна відеоанімація – Володимир Босий, Данило Дацишин
  • Художник костюмів — Жанна Малецька

БІЛОСНІЖКА:

ПРИНЦ:

лауреат міжнародного конкурсу Олексій Потьомкін

Сергій Качура

Гноми::

СТИДЛИВЧИК:

Роман Баглай

Сергій Ломовицький

Володимир Судомляк

РОЗЗЯВА:

Олег Ласка

Володимир Судомляк

ДРІМАЙКО:

Андрій Адонін

Віктор Гацелюк

Приватне: Сергій Мерзляков

народний артист України Олег Петрик

ЧХАЙЛИК:

Юрій Кузьо

Володимир Судомляк

ВЕСЕЛУНЧИК:

лауреат міжнародного конкурсу Приватне: Андрій Гавришків

Юрій Мартин

Володимир Судомляк

БУРКОТУН:

Андрій Адонін

Руслан Диня

Максим Козак

Володимир Судомляк

КОРОЛЕВА:

заслужена артистка України Анастасія Ісупова

заслужена артистка України Христина Трач

Юлія Михаліха – Рома

Свита Королеви(КОТИ):

Анастасія Гнатишин

Галина Горбачук, Ірина Довгановська

Роесоляна Іскра, Юлія Рижа

Марія Потапова, Юлія Ушакова

СВИТА ПРИНЦА:

Роман Баглай, Трістан Добровний

Сергій Качура, Андрій Михаліха

В одній далекій країні жили король і королева. Народилася в них донечка. Губки червоні, волосся чорне, білолиця, як сніг. То й  назвали її Білосніжкою. Коли королева померла, король одружився  вдруге  –  з гарною, але  злою У найтемнішій кімнаті, в якій знаходилася   свита  недоброї Королеви – улесливі коти,  вона ховала чарівне дзеркало і часто, дивлячись на своє відображення, наказувала: «Покажи чимскоріше, хто наймиліший  і найкрасивіший?». «Ви, Королево»- відповідало дзеркало.

Минули роки. Білосніжка стала прекрасною юною Принцесою. Її врода викликала велику заздрість у Королеви-мачухи.

1 дія

1 картина

Бал із нагоди повноліття Принцеси. Серед гостей з’являється молодий вродливий  Принц. Він закохується в Білосніжку. Вона також відчула  ніжне почуття до нього і подарувала Принцові троянду –  на згадку про їх зустріч. Це дуже не сподобалося жадібній Королеві.

2 картина

Одного разу заздрісна Королева-мачуха звернулася до свого чарівного дзеркала: «Покажи чимскоріше, хто наймиліший і найкрасивіший?»

«Ви прекрасні, Королево, у нас. Однак  Білосніжка вродливіша від вас»  – відповіло дзеркало. Розлючена Королева викликала Лісничого і, вручивши йому кинджал, повеліла відвести Білосніжку до дрімучого лісу й там її вбити. Лісничий засмутився жорстоким наказом, бо любив цю добру і привітну дівчинку, яка росла у нього на очах.

3 картина

У лісі, на галявині біля гори, живуть семеро маленьких дивних  чоловічків – Гномів. Невгамовний Веселунчик, забудькуватий Роззява, кумедний Чхайлик,  вайлуватий Дрімайко, сором’язливий Стидливчик, недовірливий Буркотун  і їх старший  друг, розумний і хазяйновитий Мудрун, – усі  дружно працюють. Вони видобувають руду та коштовне каміння, з якого виготовляють прикраси і дарують їх добрим людям. Після роботи весело йдуть відпочивати до своєї хатинки.

Недалеко від цієї галявини Лісничий привів Білосніжку й розказав їй про злий намір Королеви-мачухи. Із болем у серці він залишив дівчинку в хащах, попросивши  ніколи не повертатися назад у палац.

Завиває вітер, періщить дощ, небо розтинає блискавка, гримить. Білосніжку починають оточувати жахливі страховиська. Плачучи, перелякана дівчинка тікає від них. Ось-ось вони її наздоженуть. Переповнена жахами, знесилена, вона падає на землю.

Раптом  з’являються звірятка, які з цікавістю розглядають дівчинку й упізнають у ній Білосніжку, яка постійно їх підгодовувала. Вони  ведуть її  у маленьку  хатинку Гномів.

2 дія

1 картина

Стомлена Білосніжка спить на маленькому  ліжечку. Господарі хатинки – Гноми, повернувшись із роботи, дуже злякалися, побачивши незнайому гостю. Дівчинка  прокидається і знайомиться з дивовижними чоловічками. Порадившись із Мудруном, вони дружно запропонували Білосніжці залишитися в них.

2 картина

Знову Королева  звернулася до чарівного дзеркала: «Покажи чимскоріше, чи є тепер хтось від мене гарніший?». І чує у відповідь: «Ви прекрасні, Королево, у нас. Однак у лісі, у хатинці семи Гномів, живе Білосніжка, яка вродливіша від вас».

Королева-мачуха розлютилася. У старих фоліантах вичитала вона чародійний рецепт, як  наповнити отрутою яблуко і перетворитися на стару Жебрачку. Вона зловтішно любується червонобоким  зачаклованим  яблуком і бачить у мріях мертву Білосніжку.

3 картина

Зранку Білосніжка проводжає Гномів на  роботу. Вони  радять їй не впускати нікого до хатки.

Зла Королева під виглядом Жебрачки постукала у двері й попросила  води. Добра дівчина напоїла її, а  «бабуся» подарувала їй яблуко, яке «здійснює» бажання. А в Білосніжки була мрія –  ще раз зустрітися з Принцом. Нетерпляче  відкусила вона шматочок яблука – і впала, мов нежива. Королева зі своєю свитою  злобно втішається.

4 картина

А тим часом Принц розшукував  Білосніжку. Разом із Лісничим, який розкрив  таємницю, вони йшли  до того місця у лісі,  де  колись залишилася  бідолашна дівчина.

Несподівано вони зустрілися з  Королевою,  яка,  торжествуючи, поверталася додому. Зав’язався бій. Королева вже майже перемогла Принца з його друзями, як тут  він  згадав про нев’янучу й чарівну квітку  кохання  – троянду, яку йому подарувала Білосніжка. Він спрямував троянду, як спис, у бік Королеви  – і зіткнулися світло й пітьма. А коли  з уст  Принца пролунали  ще й слова про вірне кохання до Білосніжки, чари Королеви цілковито втратили свою силу. І вона зникла.

5 картина

Стурбовані Гноми в передчутті біди поспішають додому. Вони побачили  Білосніжку мертвою. Вона лежала така гарна, рум’яна. Здавалося, ніби спить. Опечалені, добрі маленькі чоловічки вирішили  поховати її по-своєму: на високій горі, в заквітчаному ліжечку, щоб завжди любуватися її вродою.

Принц далі шукає Білосніжку. Йому знову стала в пригоді Троянда. Вона підказала Принцові  шлях до коханої Принцеси. Побачивши дівчину мертвою, юнак захотів поцілувати її востаннє. І сталося диво – Білосніжка ожила.

6 картина

У палаці радісна подія – Принц і Білосніжка одружуються. На свято вони запросили всіх своїх друзів і, звичайно, Гномів.

Білосніжка з Принцом жили довго та щасливо.  А в їх краї панували  справедливість і любов.