Презентуємо онлайн-трансляцію однієї із останніх прем’єр театру – улюбленої опери для сімейного перегляду “Лис Микита” І. Небесного

У таку по-справжньому зимову погоду хочемо подарувати ще один привід провести вихідні у теплому родинному колі.
Анонсуємо довгоочікувану онлайн-трансляцію однієї із останніх прем’єр театру – улюбленої опери для сімейного перегляду “Лис Микита” І. Небесного.
Завтра, 13 лютого о 10:00, і надалі спеціально для наших глядачів, трансляція відбуватиметься на YouTube каналі Львівської національної опери за посиланням: https://www.youtube.com/user/OperaLviv/videos
Запрошуємо до перегляду!
Вихід відеоверсії вистави присвятили «дню народженню» опери, а саме першій річниці з її світової прем’єри 21 лютого 2020 року на сцені Львівської національної опери. «Лис Микита» був написаний композитором Іваном Небесним на ексклюзивне замовлення театру в рамках програми розвитку генерального директора-художнього керівника театру Василя Вовкуна «Український прорив». Знаково, що опера одразу ж стала справжнім українським сімейним бестселером, який щоразу збирає наповнені зали захоплених глядачів.

Наприкінці 2020 року виставу та її постановників – лібретиста та режисера Василя Вовкуна, композитора Івана Небесного та художницю костюмів Ганну Іпатьєву було номіновано на здобуття Національної премії України імені Т. Шевченка. Зазначимо, що нагородження переможців традиційно відбувається 9 березня, у день народження Тараса Шевченка.

А от переглянути «Лиса Микиту» на живо на сцені Львівської національної опери можна вже 21 лютого – в день першої річниці прем’єри опери відбудуться одразу дві вистави, о 14:00 та 19:00.

Квитки на оперу «Лис Микита» І. Небесного можна придбати у касі театру та за посиланням:

http://bit.ly/2NbBG0C

Довідка:

Опера «Лис Микита» була написана Іваном Небесним спеціально на замовлення театру, з ініціативи лібретиста та режисера Василя Вовкуна. Від моменту пропозиції, композитор працював над нею три роки. Оперу постановники рекомендують для сімейного перегляду із дітьми шкільного віку, адже за начебто дитячою казкою та розважальним сюжетом, гумором і пригодами хитрого Лиса, ховаються гострі та завжди актуальні соціальні питання. В оркестрі, поряд із традиційними інструментами, колоритно звучать українські народні – цимбали, бандура, ліра і трембіта. Диригент-постановник опери – американський диригент українського походження Теодор Кучар, диригентка – Ірина Стасишин, хормейстер – Вадим Яценко. Опера містить хореографічні номери і акробатику на повітряних полотнах, хореограф – Марчелло Алджері (Італія). Художника світла для цієї постановки запросили із Литви – це Арвідас Буйнаускас, який зокрема співпрацює з групою «Океан Ельзи». Чи не вперше в українській сучасній опері використані новітні технології 3D-мапінгу, які створили Світлана Рейніш та Юрій Костенко.

Відеоверсію вистави здійснено за підтримки Український культурний фонд.
 
 Над відеозаписом вистави працювали:
РЕЖИСЕР-ПОСТАНОВНИК – Василь Вовкун
ДИРИГЕНТКА-ПОСТАНОВНИЦЯ –  Ірина Стасишин
ХОРМЕЙСТЕР-ПОСТАНОВНИК – Вадим Яценко
БАЛЕТМЕЙСТЕР-ПОСТАНОВНИК – Марчелло Алджері (Італія)
ХУДОЖНИК-ПОСТАНОВНИК – Тадей Риндзак
ХУДОЖНИК СВІТЛА – Арвідас Буйнаускас (Литва)
ХУДОЖНИЦЯ КОСТЮМІВ – Ганна Іпатьєва
ДИЗАЙН МАСОК – Людмила Табачкова
3D-МАПІНГ – Світлана Рейніш
Дійові особи та виконавці:
ЛИС МИКИТА – Олег Лановий
ЛИСИЦЯ – Анастасія Корнутяк
ЛЕВ – Петро Радейко
ЛЕВИЦЯ – Наталія Романюк
МАВПА ФРУЗЯ – Людмила Осташ
ВОВК – Андрій Бенюк
ВЕДМІДЬ – Юрій Трицецький
ПІВЕНЬ – Олег Садецький
ЦУЦИК ГЕКТОР – Віталій Войтко
КІТ МУРЛИКА – Микола Корнутяк
БОРСУК БАБАЙ – Олександр Зозуля
РИСЬ – Тетяна Вахновська
ОСЕЛ – Дмитро Кокотко
ЦАП – Андрій Савка
ЗАЄЦЬ – Ігор Знетиняк
ОХРІМ – Іван Борхес-Самко
ВІЙТ – Володимир Дутчак
ВОЗНИЙ – Василь Матвіїв
Хор, балет та оркестр Львівської національної опери
Ігор Мацелюх (трембіта)
Ілля Стефанко (цимбали)
Олексій Ховзун (бандура)
Гімнастки студії повітряної акробатики «Сова»
Керівниця – Олександра Грошева