Пресреліз. Запрошуємо представників ЗМІ й театральних критиків на пресконференцію з нагоди заходів у Львівській національній опері, присвячених 150-річчю славетної української співачки Соломії Крушельницької

Запрошуємо представників ЗМІ й театральних критиків на пресконференцію з нагоди заходів у Львівській національній опері, присвячених 150-річчю славетної української співачки Соломії Крушельницької.

ПРЕСКОНФЕРЕНЦІЯ
Час та місце проведення:
23 вересня 2022 р., п’ятниця
16:30 / Дзеркальна зала театру / – пресконференція з нагоди відзначення 150-річчя Соломії Крушельницької;
17:00 / Коридор першого балкону / – відкриття виставки про Соломію Крушельницьку «Історія тріумфу»;
18:00 / Глядачева зала театру / – Гранд-концерт «Соломія. Brava!».

Учасники пресбрифінгу:
Олександр ТКАЧЕНКО – Міністр культури та інформаційної політики України;
Василь ВОВКУН – генеральний директор-художній керівник Львівського національного академічного театру опери та балету імені С. Крушельницької;
Франко МОРЕТТІ (Італія) – генеральний директор Фестивалю Дж. Пуччіні (Торре-дель-Лаго, Італія);
Альберто ВЕРОНЕЗІ (Італія) – запрошений диригент Гранд-концерту «Соломія. Brava!», художній керівник та музичний директор Фестивалю Дж. Пуччіні (Торре-дель-Лаго, Італія);
Михайло КОБРИН – директор Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької у Львові.

Звертаємо увагу телевізійних груп! У зв’язку із проведенням онлайн-трансляції Гранд-концерту «Соломія. Brava!» – зйомка під час концерту у партері театру буде заборонена.
Пропонуємо вам:
1) впродовж концерту проводити зйомку із ложі 2 балкону театру;
2) завантажити файл онлайн-трансляції концерту після його завершення;
3) відвідати генеральну репетицію напередодні концерту – в четвер, 22 вересня о 15:30, на якій буде ексклюзивна нагода поспілкуватися із італійським диригентом та солістами концерту.

Львівська національна опера, м. Львів, проспект Свободи, 28
Телефон для акредитації – 097 680-28-05, Стефанія
Вхід лише за преспосвідченням!

АНОНС
До 150-річчя Соломії Крушельницької Львівська національна опера транслюватиме наживо Гранд-концерт, присвячений ювілею славетної співачки

У день 150-річчя Соломії Крушельницької, 23 вересня на сцені Львівської національної опери відбудеться Гранд-концерт «Соломія. Brava!». У його програмі прозвучить світова оперна класика, яку на кращих оперних сценах чотирьох континентів виконувала Соломія Крушельницька. Гранд-концерт, що відбудеться за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України, транслюватиметься наживо на YouTube каналі Львівської національної опери – https://youtu.be/kQ-tXDj7PRY , тож послухати його зможуть глядачі зі всього світу. Початок о 18:00 (за Києвом).
Айдентику святкування можна завантажити за посиланням: https://bit.ly/3dxm1pO

Фотоматеріали – за посиланням: https://bit.ly/3f96j4D

Прозвучать арії, хори та ансамблі з опер італійських, французьких та німецьких композиторів, адже сама Соломія Крушельницька виконувала приблизно 60 оперних партій вісьмома мовами! Тож у програмі концерту – фрагменти з опер «Мадам Баттерфляй» та «Манон Лєско» Дж. Пуччіні, «Фаворитка» Г. Доніцетті (у якій дебютувала Крушельницька), «Кармен» Ж. Бізе, «Фауст» Ш. Гуно, «Саломея» Р. Штрауса, «Трубадур», «Ернані», «Отелло» Дж. Верді, «Тангойзер», «Лоенґрін» Р. Ваґнера. Варто зазначити, що не всі з названих опер виконуються в Україні, тож для слухачів буде особлива нагода насолодитися розмаїттям кращих оперних арій, хорів та ансамблів світової оперної класики.
Зірковим гостем Гранд-концерту буде італійський диригент Альберто Веронезі, художній та музичний директор престижного міжнародного фестивалю Джакомо Пуччіні в Торре-дель-Лаго. Він співпрацював з оперними театрами та фестивалями Відня, Афін, Бухареста, Брюсселя, Савонлінни, Берліна, Болонії, Токіо, Тяньцзіня, Тель-Авіва, Нью-Йорка та ін. Альберто Веронезі є офіційним артистом «Deutsche Grammophon» з 2006 року. Для лейблу він записав 7 альбомів, зокрема співпрацюючи з такими відомими артистами як Пласідо Домінго, Роберто Аланья та Анджела Георгіу. Це перший виступ італійського диригента на львівській сцені.
Серед виконавців – запрошені співаки та співачки з усіх оперних театрів України, тож символічно, що ювілей Соломії Крушельницької об’єднає на сцені кращих оперних виконавців Львова, Одеси, Києва, Дніпра та Харкова.
Солісти вечора – артисти Львівської національної опери Любов Качала, Людмила Корсун, Дар’я Литовченко, Софія Соловій (сопрано), Тетяна Вахновська (мецо-сопрано), Олег Лановий, Віталій Роздайгора (тенори), Роман Страхов (баритон), Тарас Бережанський, Володимир Шинкаренко (баси) та запрошені виконавці – Катерина Миколайко (Дніпро), Алла Мішакова (Харків) (сопрано), Олег Злакоман (тенор, Одеса), Сергій Ковнір (бас, Київ) та Олександр Шульц (тенор, Німеччина). Хор й оркестр Львівської національної опери. Хормейстер – Вадим Яценко. Режисер – Василь Вовкун.
Впродовж святкування ювілею Соломії Крушельницької у Львівській національній опері впродовж 23-25 вересня можна буде більше дізнатися про її життя і творчість, зокрема, цьому буде присвячена виставка на першому балконі театру «Історія тріумфу», лекція-концерт «Відома та невідома Крушельницька», презентація книги Олександра Балабка «Кімоно для Баттерфляй». Прозвучать відомі твори, присвячені співачці – опера «Мадам Баттерфляй» Дж. Пуччіні, балет «Повернення Баттерфляй» Дж. Пуччіні –
М. Скорика, драма «Саломея» Н. Давидовської, що відбудуться на головній та камерній сценах театру. Закриватимуть цикл ювілейних подій два концерти: 29 вересня – італійського гітариста-віртуоза Сімоне Онніса; 2 жовтня – юних музикантів Львова, які навчаються в музичному ліцеї імені Соломії Крушельницької.
Партнери заходів – ЮНЕСКО, Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти, Посольство Італійської Республіки у Києві, Інституту італійської культури в Києві, Міжнародний фестиваль Джакомо Пуччіні, Музично-меморіальний музей імені Соломії Крушельницької у Львові, Львівський державний музичний ліцей імені Соломії Крушельницької.
Інформаційні партнери – Радіо Культура, ФМ Галичина.

Події, присвячені 150-річчю з дня народження Соломії Крушельницької
у Львівській національній опері:

23 вересня, п’ятниця
17:00, Коридор першого балкону
ІСТОРІЯ ТРІУМФУ
Відкриття виставки. Дизайн – Сергій Петлюк. Куратор – Михайло Кобрин
Вхід – за квитками до театру

18:00, Глядацька зала (Онлайн-трансляція)
СОЛОМІЯ. BRAVA!
Гранд-концерт світової оперної музики з репертуару Соломії Крушельницької
За участі запрошених виконавців і солістів, хору та оркестру Львівської національної опери. Диригент – Альберто Веронезі (Італія)
Квитки: https://bit.ly/3qATpyG

24 вересня, субота
14:00, Дзеркальна зала
ВІДОМА Й НЕВІДОМА КРУШЕЛЬНИЦЬКА
Лекція-концерт. У співпраці з Музично-меморіальним музеєм Соломії Крушельницької у Львові
Вхід – вільний (за запрошеннями, які можна отримати у касі театру)

16:00, Дзеркальна зала
ОЛЕКСАНДР БАЛАБКО «КІМОНО ДЛЯ БАТТЕРФЛЯЙ»
Презентація книги
Вхід – вільний (за запрошеннями, які можна отримати у касі театру)

18:00, Глядацька зала
ПОВЕРНЕННЯ БАТТЕРФЛЯЙ
Дж. Пуччіні – М. Скорик. Балет на 2 дії
Квитки: https://bit.ly/3RYNIpX

25 вересня, неділя
15:00, Дзеркальна зала
САЛОМЕЯ
Містична драма, присвячена Соломії Крушельницькій, за поетичним сценарієм
Наталії Давидовської
Квитки: https://bit.ly/3qxsFza

18:00, Глядацька зала
МАДАМ БАТТЕРФЛЯЙ
Дж. Пуччіні. Опера на 3 дії. Запрошений тенор – Олег Злакоман (Одеса)
Квитки: https://bit.ly/3BBfq6J

29 вересня, четвер
18:00, Дзеркальна зала
ІТАЛІЙСЬКИЙ ВЕЧІР
Концерт камерної музики. Сімоне Онніс – гітара (Італія).
За підтримки Інституту італійської культури
Квитки: https://bit.ly/3QDmWCv

2 жовтня, неділя
15:00, Дзеркальна зала
ДІТИ – СОЛОМІЇ
Концерт учнів Львівського державного музичного ліцею імені Соломії Крушельницької
Квитки: https://bit.ly/3SmUm9U