Пресбрифінг з нагоди першої прем’єри у новому 121-му театральному сезоні, а також відкриття виставки ескізів та макетів Євгена Лисика

До 90-річчя відомого українського художника Євгена Лисика Львівська національна опера готує прем’єру, а також низку знакових подій.

Сьогодні, 17 вересня, у Львівській національній опері відбувся пресбрифінг з нагоди першої прем’єри у новому 121-му театральному сезоні, а також відкриття виставки ескізів та макетів народного художника України, лауреата Національної премії України ім.Т.Шевченка Євгена Лисика (1930-1991) у фоє театру.

В умовах карантинних обмежень театр підготував прем’єру балету «Створення світу» А. Петрова. Глядачі матимуть нагоду переглянути поновлення знаменитого балету в оригінальних декораціях художника

❗️Під час пресбрифінгу генеральний директор-художній керівник театру Василь Вовкун наголосив, що Львівська національна опера перша з-поміж інших оперних театрів України у новому сезоні презентує прем’єру. Балет А. Петрова «Створення світу» присвячений 90-річчю з дня народження Євгена Лисика і ним розпочинається святкування 120-річчя театру.

Прем’єра балету відбудеться у супроводі фонограми, яку, як наголосив диригент поновлення балету Юрій Бервецький, записували спеціально до прем’єри. Це зумовлено необхідністю дотримання заходів протиепідемічної безпеки.

Художній керівник балету Андрій Мусорін розповів про те, як артисти балету натхненно працювали над твором.

За словами балетмейстера поновленого балету Сергія Наєнка, саме завдяки унікальності та оригінальності декорацій Лисика балет є в репертуарі театру майже 50 років.

Після пресбрифінгу у фоє театру відбулося відкриття виставки ескізів та макетів художника до оперних та балетних вистав. Відкривали виставку генеральний директор-художній керівник театру Василь Вовкун, художниця костюмів Оксана Зінченко (дружина Є. Лисика), а також учні митця – брати Тадей та Михайло Риндзаки.

Як поділився Тадей Риндзак, центральним образом у творчості Євгена Лисика завжди був образ людини і божественного начала.

Запрошуємо переглянути виставку, а також прем’єру балету «Створення світу» А. Петрова вже 20 та 27 вересня❤️

Початок о 18:00.

Фото – Руслан Литвин, Олена Храмова