У Львівській опері відбудеться прем’єра музичного дійства до 150-річчя Лесі Українки

Музика сучасних українських композиторів, натхненна творчістю Лесі Українки прозвучить 12 травня у Дзеркальній залі театру. Цього вечора відбудеться прем’єра музичного дійства «Леся: голоси і струни» до 150-річчя з дня народження Лесі Українки. У програмі, зокрема, вокальна музика Мирослава Волинського та Олександра Козаренка.
 
Мирослав Волинський поділився своїм баченням творчості Лесі Українки та роботою над музикою на вірші видатної драматургині: «Я завжди розглядав її як багатогранного поета (поетеса – це слово не для неї!), від найтоншої лірики до найглибшої філософії. Більше притягували драматичні твори. Тому перший мій твір на її слова – опера «Лісова пісня». Ніколи не розлядав її, як напівфольклорну казку, а як філософсько-символічну драму, близьку до творів Метерлінка, або навіть древньогрецьких трагедій.
Другим твором на слова Лесі Українки була опера «Одержима» (1989 р.). Написана з подачі моєї дружини Анни і їй же присвячена. Тут відчувається моє захоплення операми Вагнера та Ріхарда Штрауса, особливо його оперою «Саломея». Хотілося створити щось подібне, але на українському грунті».
 
Вірші Лесі Українки п’янливо та трепетно відчуваються навесні. В них присутній чар пробудженої природи, творчого пориву та заквітчення любові. Вокальний цикл «Сім струн» українського композитора Олександра Козаренка написаний в ранній період творчості і, без сумніву, позначений особливим відтінком життєвої пори. 
Композитор трактує цикл як невеличкий, але експресивний театр, в якому виконавці перевтілюються та відшукують Лесин образ в музиці, залишаючи недоторканим поетичний текст.
На прем’єрі музичного дійства «Леся: голоси і струни» вокальний цикл «Сім струн» Олександра Козаренка виконає сопрано Ірина Ключковська, партія фортепіано – Мар’яна Самотос.
 
Квитки можна придбати у касі театру та онлайн.