Прем’єра документального фільму «Опера на війні»

Сьогодні, 17 червня, для колективу Львівської національної опери в Глядацькій залі театру відбулася прем’єра документального фільму «Опера на війні», який випустив франко-німецький телеканал ARTE.

Спеціально для працівників театру, а також з нагоди 65-річчя генерального директора художнього-керівника Василя Вовкуна (Василь Вовкун), знімальна група документального фільму підготувала український дубляж.

Досі переглянути фільм можна було тільки французькою чи німецькою мовами або ж англійськими, італійськими чи іспанськими субтитрами: ▶️https://www.arte.tv/fr/videos/107608-004-A/arte-regards/

У відеовітанні журналістка Пеґґі Брюґієр, яка була в команді знімальної групи, спеціально звернулася до колективу театру, зазначивши: «Історія, яку ми хотіли розповісти – це історія опору, а ви – її герої!».

Нагадаємо, що впродовж двох тижнів квітня 2022 року французько-польська команда журналістів у складі Пеґґі Брюґієр (Peggy Bruguière), Яцека Блащика (Jacek Blaszczyk) та відомого оператора Вінсента Рембо (Vincent Rimbaux), володаря міжнародної премії Emmy 2020, провели пліч-о-пліч з артистами Львівської національної опери.

Команді вдалося відчути та зафіксувати увесь спектр непідробних емоцій колективу театру у 33-хвилинному документальному фільмі: хвилювання та напруження від звуків повітряної тривоги, сльози від безповоротних втрат рідних та радість від можливості знову виходити на сцену, не зважаючи на усі загрози.

Впродовж фільму наскрізною лінією проходить особиста історія та реакція на обставини генерального директора-художнього керівника театру Василя Вовкуна, соліста опери Тараса Бережанського, провідних солістів балету і сімейної пари Ярини Котис та Олександра Омельченка.

Багато із працівників, переглядаючи документальний фільм про театр, не могли стримати сліз. Це та історія, яку ми творимо та проживаємо разом, знаючи наскільки переломні часи для нашої держави ми проживаємо і намагаємося творити мистецтво у цей складний час.

У планах знімальної групи – презентація розширеної версії фільму для українських глядачів.