Представники України на XI Міжнародному вокальному конкурсі імені Станіслава Монюшка здобули нагороди

Вчора, 11 червня у «Великому театрі» – Варшавській національній опері у Польщі завершився один із престижних європейських конкурсів для молодих оперних співаків – 11-ий Міжнародний вокальний конкурс імені Станіслава Монюшка (International Stanisław Moniuszko Vocal Competition).

Фінальний тур, який відбувався на головній сцені театру у супроводі оркестру під орудою українського диригента Андрія Юркевича, був запрошений відвідати генеральний директор-художній керівник Львівської національної опери Василь Вовкун.
Одному із фіналістів, а саме польському баритонові Шимону Мехлінському очільник Львівської національної опери вручив спеціальний приз – запрошення виступити у нашому театрі впродовж наступного сезону.

Варто зазначити, що до фіналу конкурсу серед 12 конкурсантів, пройшли троє українських співаків і співачок. Сопрано Юлія Засімова та бас Володимир Тишков вибороли 3 та 2 премії.

Ми також вітаємо та дякуємо солістці Львівської національної опери, сопрано Мар’яні Мазур, яка взяла участь у конкурсі, і будучи учасницею двох турів, здобула спеціальний приз – стипендію від польсько-українського фонду імені Ігнація Яна Падеревського. Бажаємо подальшого професійного зростання й творчих здобутків!

Міжнародний вокальний конкурс Станіслава Монюшка виявив солідарність з Україною, не допустивши до участі російських співаків і співачок, а також затвердивши українську як одну із офіційних мов конкурсу. Конкурс був присвячений 150-річчю з дня смерті польського композитора-романтика.