Позачергове засідання Художньої ради Львівської національної опери

Дирекція та Художня рада Львівської національної опери постійно коригують плани щодо репетиційного процесу, початку проведення вистав та репертуару, зважаючи на актуальні постанови Уряду та Міської комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, що регулюють діяльність закладів культури.   

Тож 28 липня 2020 року відбулося позачергове засідання Художньої ради театру. Як зазначив генеральний директор-художній керівник Василь Вовкун, планування роботи театру залишатиметься мінливим, і в таких умовах керівництво та артисти мають ще частіше зустрічатися та розробляти спільну стратегію і плани, згідно з актуальними обставинами.

Зважаючи на теперішню ситуацію, у театрі дозволено проведення репетицій у групах для артистів балету, хору та оркестру, а також індивідуальні репетиції для вокалістів з концертмейстерами.

На жаль, театр не зможе відкрити двері для слухачів 7 серпня, як планувалося раніше. Орієнтовною датою початку сезону наразі є 15 серпня, в цей день відбудеться урочистий Гала-концерт.

На засіданні Художньої ради було переглянуто репертуар і запропоновано декілька концертних програм – із популярних оперних шедеврів, фрагментів з опер Дж. Верді, Дж. Пуччіні, творів українських композиторів, а також Гала-концерту балету. Такі концертні програми дозволяють зберегти дозволену дистанцію між виконавцями – співаками, артистами балету та оркестру.

Після послаблення карантинних обмежень буде відновлено діяльність Музичного салону Дзеркальної зали із камерними концертами та екскурсії для відвідувачів театру.

Театр також готується до відзначення 120-річчя із дня відкриття Львівської опери, що припадає на 4 жовтня 2020 року. Заплановано святковий Гала-концерт, презентація унікальних книжкових видань, виставка тощо.