Опера

L’elisir d’amore

G. Donizetti
L'elisir d'amore
opera komiczna w 2 aktach
18:00 - 20:30.

Libretto F.Romani

Inscenizatorzy
Диригент-постановник

Iryna Stasyszyn

Режисер-постановник

Hałyna Wołowecka заслужений діяч мистецтв України

Балетмейстер-постановник

Ihor Chramow artysta narodowy Ukrainy

Художник-постановник

Tadej Ryndzak народний художник України

Художник костюмів

Оксана Зінченко заслужений художник України

Хормейстер

Wasyl Kowal лауреат всеукраїнського конкурсу

Libretto wystawy
Дія 1

В обідню пору в маєтку Адіни селяни відпочивають, смакуючи  вино з місцевого винограду. Серед них і Неморіно, який безмежно кохає Адіну. Вона  ж не відповідає на його почуття. Усі це знають, її подружка Джанетта разом із іншими дівчатами навіть злегка глузують із нього.  З’являється Адіна. Вона розказує односельчанам легенду про Трістана та Ізольду, яку щойно прочитала. З її розповіді Неморіно дізнається про магічний еліксир кохання, завдяки якому красуня Ізольда палко покохала Трістана. Ця історія та думка про любовний напій схвилювала юнака.

У цей час у село вступає загін солдатів на чолі з сержантом Белькоре. Увагу бравого вояка привертає красуня Адіна. Неморіно стривожився і почав ще більше страждати. Однак Адіна відкидає залицяння самовпевненого сержанта. Залишившись наодинці з Адіною, Неморіно освідчується ій у коханні. Проте легковажна та примхлива дівчина не сприймає його почуттів серйозно.

Несподівано у селі з’являється новий гість – мандрівний лікар Дулькамара, пройдисвіт і хвалько. Він пропонує “ліки” від усіх хвороб. Дізнавшись, що Неморіно прагне роздобути еліксир кохання, шарлатан вихваляється, що має такий напій: вже за добу він приверне серце Адіни. Неморіно радо віддає за пляшку магічного трунку останні гроші – золотий цехін, не здогадуючись, що в ній – звичайнісіньке вино.

Скуштувавши його, він починає поводитися розкуто, весело та зухвало. Навіть вдає з себе байдужого до Адіни. Роздратована такою поведінкою, дівчина вирішує його провчити. На зло осмілілому юнакові, вона обіцяє сержантові Белькоре, що вийде за нього заміж хоч сьогодні. Хміль негайно вивітрюється з голови Неморіно. Розуміючи, що втрачає кохану, він благає її почекати з весіллям хоча б до завтра. У цю хвилину щасливий сержант запрошує всіх на банкет із нагоди одруження.

Дія 2

На подвір’ї  будинку Адіни – весільна забава. Гості танцюють і співають, вітаючи наречених. Дулькамара розважає усіх жартівливою баркаролою.Адіна поглядом весь час шукає Неморіно: вона ж влаштувала цю гостину, аби помститися йому. А його, як на зло, серед гостей немає.

З’являється нотаріус. Белькоре приспішує підписання шлюбного контракту з Адіною.

Надходить Неморіно. Він у відчаї, адже незабаром може втратити Адіну назавжди. Побачивши Дулькамару, він благає про допомогу. Лікар радить придбати ще одну пляшку ”магічного еліксиру”. Але юнак  не має грошей.Аби здобути їх, Неморіно змушений завербуватися в солдати – в загін свого суперника, сержанта Белькоре.

А тим часом, через балакучість Джанетти, селом поширилася звістка про те, що помер дядько бідного Неморіно і залишив  племінникові великий спадок.

Джанетта й інші дівчата, кокетуючи, навперейми намагаються привернути до себе увагу Неморіно – тепер багатого нареченого. Він, не знаючи, що трапилося з дядьком, сприймає залицяння дівчат як результат дії “чарівного напою”.

Побачивши Неморіно в оточенні дівчат і ревнуючи, Адіна починає розуміти, що кохає його. А  Дулькамара приголомшливо вражений: невже вплив його “еліксиру” справді магічний? Тому, побачивши розпач Адіни, він вирішує запропонувати і їй свої “чарівні ліки”. Однак дівчина відмовляється. Вона впевнена, що її чари – в ній самій: своєю красою вона причарує серце Неморіно.

Дізнавшись про те, що хлопець, заради кохання до неї, записався у солдати, Адіна викуповує у Белькоре угоду про рекрутство і повідомляє про це Неморіно. Але юнак вирішує не приймати її дарунка –  аж поки вона відверто не зізнається, що кохає його.

Заставивши красуню в обіймах Неморіно, Белькоре недовго сумує: на світі багато гарних жінок.

А Дулькамара, переконавши всіх, що закохані поєднали свої долі, завдяки  його любовному напоєві, прощається з гостинними селянами і поспішає, аби ощасливити інших, – тих, хто мріє про магічний “elisir d’amore”.

O wystawie

Нехитромудра любовна історія простодушного Неморіно, переконаного в магічній властивості еліксиру кохання, який виявляється … звичайним вином. Чим закінчаться перипетії любові Неморіно і Адіни? Живий дотепний сюжет цієї витонченої любовної комедії, різноманітність життєрадісних мелодій, утримують увагу глядачів на протязі 185-ти років, а прекрасні арії, в числі яких славнозвісна «Una furtiva lagrima», входять до золотого фонду оперної класики.

1490832_887191951350420_2817021438272867485_o
11116399_887192381350377_6685869661052325461_o
DSC07557
DSC07562
DSC07700
DSC07706
DSC07888
DSC08116
Любовний напій - 30.12.11 134
Любовний напій - 30.12.11 320
Nadchodzące wydarzenia
2019
17
Mar.
Sunday
18:00-20:30 | 50-400 hrn
Львівський національний академічний театр опери та балету
Wybierz dzieńKupić bilet
Adina

Natalija Kurylciw

Natalija Romaniuk заслужена артистка України

Nemorino

Оłeh Łanovyj лауреат міжнародного конкурсу

Vasyl Sadovskyj лауреат всеукраїнського конкурсу

Роман Трохимук заслужений артист України

Gianetta

Jana Wojtiuk заслужена артистка України

Weronika Kolomiszczewa лауреат міжнародного конкурсу

sierżant Belcore

Vitalij Zagorbenskyj лауреат міжнародного конкурсу

Petro Radejko лауреат міжнародних конкурсів

Jurij Szewczuk лауреат міжнародного конкурсу

Dulcamara

Dmytro Kokotko

Yuriy Tryceckyj заслужений артист України

wydrukuj*Teatr zastrzega sobie prawo do zmiany wykonawców
11 September 2017
wydrukuj*Teatr zastrzega sobie prawo do zmiany wykonawców