Концертна програма

Kaukaz

S. Lyudkevych
Kaukaz
symfonia kantaty
18:00 - 19:15.

Кантата-симфонія для хору та оркестру за однойменною поемою Т.Шевченка

Inscenizatorzy
Диригент-постановник

Myron Yusypovyh заслужений артист України

Хормейстер

Wasyl Kowal Laureat Wszechukraińskiego konkursu

Cценічна відеоанімація

Danylo Datsyshyn

Wołodymyr Bosyj

Libretto wystawy

Наймонументальнішим серед творів Станіслава Людкевича є кантата-симфонія «Кавказ». Прем’єра відбулася 1914 року у Львові силами хору товариства «Боян» на концерті, присвяченому 100-річчю від дня народження Кобзаря. Диригував автор.
В її літературній основі, соціально-загостреній поемі Шевченка, композитора глибоко вразив образ Прометея — символу вічно живого людського духу, що не схиляється перед будь-яким гнітом і тиранією.
Поема «Кавказ» з величезною художньою силою викриває гнобительську суть царського самодержавства, закликає до боротьби проти нього. Все це композитор відтворив у грандіозному чотиричастинному циклі для хору й оркестру. У переконливій музичній формі Людкевичу вдалося втілити цілу гаму яскравих і різноманітних образів та настроїв: від похмурих, сумних, задумливих до саркастичних, героїчних. Музика «Кавказу» захоплює суворою красою, ніжною ліричністю та мужнім пафосом. Співзвучність, гармонійне злиття з поезією Шевченка є наслідком близькості творчого почерку композитора і стилю великого поета. Як і в Шевченка, у нього вражає сміливий розмах, широкі мазки, різкі контрасти у втіленні почуттів людини. Текст поеми композитор розділив на частини:
І — «Прометей»,
II — «Молитва»,
III — «Хортам і гончим слава!»,
IV — «Борітеся!».
Форма окремих частин циклу наскрізна, емоційність та виразність музики від початку до кінця безпосередньо пов’язана з виразністю й глибиною тексту поеми Т.Шевченка. Саме Шевченко надихнув Людкевича на створення надзвичайно глибокого драматичного музичного твору.
«Кавказ» — твір український, починаючи від характеру епіко-драматичної розповіді, підказаного думами, й закінчуючи пісенно-інтонаційними джерелами музики. С.Людкевич тонко відчуває жанрову, ладову, мелодико-ритмічну природу української пісні і використовує її емоційне зерно у кращих традиціях європейського симфонізму, постаючи перед слухачем – як майстер і художник світового рівня.

O wystawie

Наймонументальнішим серед творів Станіслава Людкевича є кантата-симфонія «Кавказ». Прем’єра відбулася 1914 року у Львові силами хору товариства «Боян» на концерті, присвяченому 100-річчю від дня народження Кобзаря. Диригував автор.
В її літературній основі – поема «Кавказ» Тараса Шевченка, яка з величезною художньою силою викриває гнобительську суть царського самодержавства, закликає до боротьби проти нього. Композитор відтворив це у грандіозному чотиричастинному циклі для хору й оркестру («Прометей», «Молитва», «Хортам і гончим слава!», «Борітеся!» ), в якому втілив цілу гаму яскравих і різноманітних образів та настроїв: від похмурих, сумних, задумливих до саркастичних, героїчних.
Однією з найважливіших думок поеми «Кавказ» Тараса Шевченка і однойменної кантати-симфонії Станіслава Людкевича є невмирущість людського духу, що не схиляється перед будь-яким гнітом і тиранією.

Кавказ 064
Кавказ 048
Кавказ 035
450-600
Кавказ 022
Кавказ 093
thumb
Nadchodzące wydarzenia
wydrukuj*Teatr zastrzega sobie prawo do zmiany wykonawców
11 September 2017
wydrukuj*Teatr zastrzega sobie prawo do zmiany wykonawców