Aktualności

Zawsze bądź pierwszymi, którzy wiedzą o wydarzeniach w naszej operze

Сергій Проскурня: привітання для Василя Вовкуна з нагоди 40-річчя творчої діяльності

Przepraszamy, ten wpis jest dostępny tylko w języku Ukraiński. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Сергій Проскурня

Український театральний режисер, продюсер.

Василь Вовкун – частина моєї долі. Навіть, не сказав би – мого життя чи моєї творчої біографії, а моєї долі. Тому що ті враження, які ти отримуєш в юності – дуже важливі, вони як цеглинки фундаменту, на якому потім збудовується твоє життя, архітектура твоєї творчості.

Василь – це явище у моєму житті, не просто людина – а явище (!), яке супроводжує мене з перших днів навчання в нашій спільній alma mater – інституті театрального мистецтва імені Карпенка-Карого. Власне, ін’єкції українськості, уваги і неймовірної причетності до українського слова, поезії, літератури, були пов’язані з Василем, з Лідією Жук, з тією генерацією акторів – ще студентів, з якою я зустрівся в інституті – і це все є дуже важливим для мене.

Згодом з Василем мене пов’язує неймовірна кількість спогадів: починаючи від драматичних непростих моментів, які пов’язані з прийняттям його карколомного рішення все-таки прийняти моє запрошення і переїхати до Києва; і, скажімо, через «Червону руту», театр-студію «Будьмо», через спільні проекти, пов’язані з його діяльністю міністра (тому що я був його радником на громадських засадах), і аж потім – до наших спільних розмов про розбудову оперного мистецтва в Україні. Це все супроводжує мене багато-багато років.

Так що, як частину свого життя – я не можу не те щоб забути, я не можу уникнути цієї причетності! Тому бажаю – нам з Василем спільно – великого здоров’я і довгих років творчого життя, тому що попереду дуже-дуже багато роботи!