Yury Lutsiv
Wykształcenie, praca oraz partie repertuarowe

Юрій Луців – народний артист України, лауреат Національної премії України імені Т.Шевченка, професор, багаторічний завідувач кафедри оперного диригування Львівської національної музичної академії імені М.Лисенка – є однією з найпомітніших постатей серед диригентів України.
Він навчався у Львівській національній музичній академії імені М.Лисенка у відомих митців – представників львівської диригентської школи: Миколи Колесси, Станіслава Людкевича, Романа Сімовича, Сергія Павлюченка.
Ще студентом працював у Львівському оперному театрі: суфлером, хормейстером, головним хормейстером. У 1960 р. став тут головним диригентом, здійснивши постановки багатьох опер і балетів, серед яких – «Фауст» Ш.Гуно; «Ернані», «Аїда», «Дон Карлос», «Ріґолетто» Д.Верді; «Пікова дама» П.Чайковського, «Хованщина» і «Борис Годунов» М.Мусоргського та ін..
Важливою віхою в його творчому житті була постановка опери «Золотий обруч» Б.Лятошинського(1970 р.), за яку він отримав Національну премію України імені Т.Шевченка.
У 1973 р. Юрій Луців перейшов на педагогічну роботу, продовжуючи диригувати багатьма симфонічними оркестрами України і зарубіжжя, гастролюючи в багатьох країнах світу.
Його учні – відомі диригенти Василь Василенко, Андрій Юркевич,Євген Досенко, Володимир Щесюк, Богдан Іваноньків та багато інших.