Petros Małchasianc

Przepraszamy, ten wpis jest dostępny tylko w języku Ukraiński. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Малхасянц Петрос Гарайович (13 квітня 1935 р. в м. Кисловодськ (Росія) – 24 листопада 2007р.) У 1952 р. вступив до Пермського хореографічного училища, яке закінчив у 1956 р. і був скерований до театру опери та балету м. Нижній Новгород. У 1958 р. був запрошений на посаду соліста балету Львівського оперного театру.

          Протягом двадцяти років праці на львівській сцені він виконав усі провідні партії балетного репертуару, серед яких такі складні, як: Принц Зігфрід („Лебедине озеро” П. Чайковського), Принц („Лускунчик” П. Чайковського), Принц Дезіре („Спляча красуня” П. Чайковського), Вацлав („Бахчисарайський фонтан” Б. Асаф’єва), Базіль („Дон Кіхот” Л. Мінкуса) та ін.

          За майстерність у 1975 р. був нагороджений почесним званням заслуженого артиста України.

          Закінчивши виступи на сцені, П. Г. Малхасянц працював педагогом-репетитором, асистентом балетмейстера, педагогом і балетмейстером у балетній школі, педагогом-консультантом Варшавського Великого театру (Польща), головним балетмейстером „Театру класичного балету ” в Краснодарі.

          У 1995 р. П. Г. Малхасянц був призначений головним балетмейстером Львівського державного академічного театру опери та балету  ім. С. Крушельницької. Тут у найбільшій мірі розцвіла його творчість як балетмейстера-постановника.

          Побачили світло рампи такі балети в постановці митця: „Коппелія” Л. Деліба, „Баядерка” Л. Мінкуса, „Лебедине озеро” П. Чайковського, „Франческа да Ріміні” на музику П. Чайковського та ін. Деякі з цих балетів театр представляв на Міжнародні фестивалі до Іспанії та Польщі, де вони здобули високу оцінку критики та глядачів.

          П. Малхасянц багато зробив для виховання молодого покоління, якому прищеплює відданість рідній сцені та обраному фахові. Як педагог він виховав для Львова багато юних талантів, які поповнили балетну трупу Львівського державного академічного театру опери та балету ім. С. Крушельницької.