Alexander Gromysh
Wykształcenie, praca oraz partie repertuarowe

Гро́миш Олекса́ндр Я́кович (нар. 5 травня 1950, с. Лука Золочівський район, Львівська область — пом. 4 червня 2016, Львів) — український оперний співак, бас, народний артист України.

У 1967—1969 роках навчався у Луцькому музичному училищі хорового диригування. З 1971 року, після служби в армії, поступив на вокальний факультет Львівської державної консерваторії ім. М. Лисенка. Навчався у класі народного артиста СРСР П. П. Кармалюка.

У 1976 році закінчив консерваторію та розпочав творчу діяльність у Львівському Академічному театрі опери та балету ім. І. Франка (тепер Львівський національний академічний театр опери та балету імені Соломії Крушельницької). Виконував партії Мойсея в опері «Мойсей» Скорика, Івана Карася в «Запорожці за Дунаєм» Гулака-Артемовського, Василя Собакіна в «Царевій нареченій» Римського-Корсакова, Рене в «Іоланті» Чайковського, Рамфіса в «Аїді» Верді, Дона Базиліо в «Севільському цирульникові» Россіні, Анджелотті у «Флорії Тосці» Пуччіні, Монтероне та Спарафучіле у «Ріголетто» Верді, Захарія в «Набукко» Верді.

Виступав на сценах Швейцарії, Австрії, Німеччини, Франції, Данії, Люксембургу, Угорщини, Польщі.

У 1988 році йому присвоєне присвоєне звання заслужений артист України, а 2002 році — народний артист України.

У 2003 році був випущений компакт-диск «Співає Олександр Громиш» із записами арій і пісень з опер[2].