Salon muzyczny

Ноктюрн

М. Лисенко
Ноктюрн
60 хв..

У програмі:

  • солоспіви М. Лисенка 
  •  опера-хвилинка «Ноктюрн» М.Лисенка
Libretto wystawy
O wystawie

   12 липня, в четвер, о 21.30 у дзеркальній залі Львівського національного театру імені Соломії Крушельницької відбудеться цікавий концерт, що складатиметься із солоспівів М.Лисенка та його одноактної опери «Ноктюрн», яка давно не звучала на наших сценах.
   Композитор написав її під впливом модерну, що розквітав у літературі, живописі, архітектурі. Декоративність і часто надуманість сюжету спостерігаємо і в цьому творі, де є «світлий спомин про минуле, заглиблення в світ особистих переживань, інтимних мрій і образів, далеких від сучасності, що переплітаються з картинами природи».
   М. Лисенко назвав цей твір оперою-хвилинкою, бо вона триває менш, ніж півгодини. Однак незважаючи на часову спресованість, вона має дві частини: персонажі, які перебувають у шляхетському домі, оповідають нам свої історії і заводять в інший світ. А коли минає ніч спогадів, герої знову повертаються в реальність.
    Декоративність, характерна для модерну, яскраво простежується в музиці, зокрема в аріях.
    «Ноктюрн» М. Лисенка – один із найкращих зразків камерної опери в українській музичній культурі. Створена в перші десятиліття ХХ століття, вона повністю відповідає канонові модерного мислення.
   Цей спектакль створили випускники Львівської національної музичної академії імені М.Лисенка під керівництвом головного хормейстера Львівської Національної опери Василя Коваля, головного режисера цього ж театру Галини Воловецької .  У виставі зайняті Квітка Созанська (Панночка), Віктор Янковський(Офіцер), Наталія Гуцул (Вакханка),
Дарія Курташ (Цвіркунка), Дарія Могінська(Цвіркун). Партію фортепіано виконає Анна Гутей. У виставі беруть участь солісти балету – Анастасія Ісупова та Євгеній Свєтліца  та артисти допоміжного складу – Сергій Дадукевич і Василь Шеремета. 

У вечорі прозвучать також солоспіви Миколи Лисенка у виконанні солістів Наталії Романюк, Галини Гарбіт та Галини Герявенко, концертмейстери – О. Менцінська, Мар’яна Самотос.
  Постановник хореографічних фрагментів  –  Анастасія Ісупова. Помічники режисера – Вікторія Шишова, Марина Каркач. Сценарій – Надія Труш. Світлове оформлення – Юрій Божко.

Ведучий вечора – Олег Деркач.

  

Nadchodzące wydarzenia
wydrukuj*Teatr zastrzega sobie prawo do zmiany wykonawców
11 wrzesień 2017
wydrukuj*Teatr zastrzega sobie prawo do zmiany wykonawców