#Підсумки2020: Вадим Яценко, хормейстер Львівської національної опери

Про підсумки та виклики року, що гуртували колектив, розповідає Вадим Яценко, в.о. головного хормейстера Львівської національної опери.

Найяскравіше враження року

Безперечно до хороших моментів цього року можна віднести те, що не дивлячись на надзвичайно складну ситуацію, ми все ж з усіх сил працювали, знаходили можливості для того, щоб Львівська національна опера не мовчала. Найбільше це проявилось в нашій підготовці до опери «Турандот», коли кожен учасник цього дійства віддавав всі сили задля того, щоб це відбулось.

Спогади про прем’єри

«Лис Микита» став нашою останьою роботою перед введенням жорсткого карантину в березні. Безперечно, це дуже знакова річ для всіх нас, так як сучасна українська опера вперше була поставлена в рамках проекту «Український прорив». Іван Небесний створив дійсно фантастичну річ в музичному плані, доповнило це дійство фантастичне світло Арвідаса Буйнаускаса та прекрасна режисура Василя Вовкуна, яка вкладає в контекст дитячої казки дещо більше. І на превелике щастя ми змогли видати абсолютно новий та якісний продукт, можливо навіть вивести новий жанр, тому що «Лис Микита» є оперою для сімейного перегляду.

Підготовка опери «Турандот» для всіх нас була таким собі викликом, чи зможе колектив в працювати в абсолютно новому, невідомому форматі онлайн. Як бачимо – може!

Плани та сподівання на 2021 рік

В планах Львівської національної опери на 2021 рік вже заплановано декілька прем’єр, таких як прем’єра балету «Тіні забутих предків» на музику М. Скорика, опер Д. Бортнянського «Алкід» та «Сокіл» та однієї з найвизначніших опер Дж. Верді. Впевнений, що колектив готовий до будь-яких викликів і надіюсь, що найскладніші часи для всього мистецтва вже позаду!