#Підсумки2020: Андрій Мусорін, художній керівник балетної трупи театру

Про дуже важливу ціль у новому 2021 році і «культурну бомбу» у постановці Львівської національної опери розповідає художній керівник балетної трупи театру, заслужений артист України Андрій Мусорін.

Найяскравіші враження року

В цьому році я прийшов працювати на запрошення дирекції у Львівську національну оперу як художній керівник балету. Трупу я знав до того і прийшов з великим бажанням зробити її ще кращою, конкурентоздатною, і не тільки на території України, але й узагалі на європейському просторі. Для цього було задумано здійснити оновлення трупи близько на 15-20%, яке вдалося втілити і приблизно у січні 2021 року цей процес завершиться. Те, що відбулося оновлення трупи і що дуже багато вмілих, красивих молодих артистів балету прийшло – цьому я дуже радий, і в перспективі, я гадаю, з них виростуть ведучі артисти балету цього театру, які будуть представляти Львівську оперу за кордоном.
Чим ще запам’ятався рік – це дуже багато роботи! В театр заходиш пів до 10-ої, і виходиш пів до 22-ої ввечері. Дуже багато роботи з молоддю, а також зі солістами балету, які вже тут працювали раніше і які є провідними майстрами сцени.

Спогади про прем’єри театру

«Турандот» запам’яталася усім! Такого ще ніхто не робив, Львівська національна опера, я вважаю, вперше це зробила – поставила оперу онлайн з всіма режисерами, сценографами, балетмейстерами (тільки художник по світлу був тут), а все це здійснювалося онлайн у дуже короткі терміни, що виглядає як фантастика! І на сьогоднішній день це «культурна бомба» у Львові для всієї України! І не лише України – в Європі також напевно онлайн рідко хто ставив.

Головна ціль на 2021 рік

Мета – зробити дуже конкурентоздатною трупу! Вирівняти всіх молодих артистів, підрівняти під загальний рівень професіоналізму, артистизму, щоб вони виглядали як одне єдине ціле. І щоб вони любили цю трупу, щоб вони гордилися, що вони тут працюють і не хотіли нікуди їхати взагалі!