Підсумки #2020: Віталій Роздайгора, артист хору Львівської національної опери

Артист хору Віталій Роздайгора, який також дебютував у важливих партіях в прем’єрах 2020 року як соліст, розповідає про досвід постановки онлайн та як бути “першопрохідцем” у нових творах.

Найяскравіші враження та спогади про прем’єри 2020 року

У всьому є свій позитив. Для мене, після впровадження карантину, це була можливість провести більше часу з рідними. Так, як я родом з Хмельниччини і вдома буваю дуже рідко, то це був гарний (хоча і трохи затяжний) час для спілкування та вирішення якихось побутових моментів, на котрі не вистачало часу.

2020 рік для мене розпочався з активної підготовки до прем’єри опери «Лис Микита», в якій я виконував головну роль. Це класно і водночас дуже складно та відповідально бути одним з “першопрохідців”, котрі беруться за створення зовсім нової вистави. Тут ти є не просто виконавцем, а співавтором образу героя, що базується на музичному матеріалі та завданнях, котрі ставить перед тобою режисер. Пошуки образу були важкими! Але водночас цікавими, бо “творчі муки” іноді наштовхували на неординарне вирішення поставленого завдання. Ритм вистави для виконавця партії Лиса – шалений. Іноді є невеликі паузи, щоб перевести дух, але переважно цього вистачає, щоб швиденько перейти на інший бік сцени і пригадати, що там далі…

Підготовку до «Турандот» ми розпочали після піврічної перерви. В хорі, в умовах карантинних обмежень, графік роботи був кардинально змінений,
і ми проводили репетиції здебільшого по окремих партіях. Також в цій виставі я був задіяний як соліст в ролі Понга, і коли в нас вже було по дві репетиції на день, то на одній я був артистом хору, а вже на іншій, головним імператорським кухарем – Понгом. Напевно, найнеочікуванішою та екстремальною для всіх була інформація про те, що постановка опери буде відбуватись онлайн. І ніхто не мав уявлення, як це має бути, але вже після першої репетиції, виявилося, що це не так вже й складно як здавалося спочатку. Тепер точно можна сказати, що ми рухаємося в ногу з часом, і форматом постановки «Турандот» ми це довели!

Плани в Новому році

В наступному році буду і надалі вдосконалюватись, працювати над собою – а там побачимо, які сюрпризи він готує!