Вадим Прокопенко

Український хореограф, головний балетмейстер Київського національного академічного театру оперети. Заслужений артист України; кавалер ордена «За заслуги» III ступеня. Володар престижних театральних премій.

Працював з театром «Гаудеамус» (Львів), де здійснив численні постановки як балетмейстер-постановник, серед яких «Ромео і Джульєтта» В. Шекспіра, «Рожевий трикутник», «Двоє на гойдалці» В. Ґібсона, «Портрет Доріана Грея» О. Вайлда та ін. Створив перший чоловічий модерн-балет «Хлопці з небес» (2000), з яким успішно гастролював в Україні, Франції, Італії, Німеччині, США та здійснив численні хореографічні вистави: «Пластика вогню», «Дежавю» та ін.

У 2004 році разом з режисером-постановником Василем Вовкуном здійснив постановку на музику Бенджаміна Бріттена «Військовий реквієм» у Національній опері України.

З травня 2010 року – балетмейстер-постановник Київського національного академічного театру оперети, а з квітня 2011-го – головний балетмейстер Національної оперети. У його доробку хореографічні постановки в опереті «Мадемуазель Нітуш» Ф. Ерве, «Бал у Савойї» П. Абрахама (театральна премія «Бронек» за участь у створенні вистави, 2011), мюзиклах «Цілуй мене, Кет!» К. Портера та «Труффальдіно із Бергамо» О. Колкера, балет-феєрія «Кармен-сюїта» Ж. Бізе (театральна премія «Київська пектораль» у номінації «Режисерський дебют», 2015) та ін.

У Львівській національній опері здійснив хореографію модерн-балету "Пізнай себе" на музику Дмитра Данова (прем'єра вистави 9, 11 грудня 2022р.).

[:]