Тарас Микитка

Тарас Микитка – відомий український диригент, народний артист України, професор
Львівської національної академії імені М.Лисенка. Закінчив цей навчальний заклад у 1963 р.(клас М.Антківа і М.Колесси). Як диригент дебютував у Львівському оперному театрі в 1966 р. оперою «Любовний напій» Г.Доніцетті.
У 1964-65 рр. – хормейстер ансамблю Прикарпатського військового округу.
У 1965-68 рр. – хормейстер оперної студії Львівської музичної академії ім.М.Лисенка та диригент-стажист Львівського державного академічного театру опери та балету .
У 1968-71 рр. – диригент-стажист Київського державного театру опери та балету імені Т.Шевченка під орудою головного диригента, народного артиста України Стефана Турчака.
Після цього працює в Донецькому державному театрі опери та балету: з 1971 р.- диригент, у 1975-96 рр. – головний диригент.
У 1985 р. розпочинає і педагогічну діяльність - у Донецькій державній консерваторії.
У театрі поставив більше 40 опер та балетів. Серед них – опери «Ярослав Мудрий» Ю.Мейтуса, «Вірна любов» Л.Колодуба, «Запорожець за Дунаєм» С.Гулака-Артемовського,
«Князь Ігор» О.Бородіна; «Богема», «Тоска» і «Мадам Баттерфляй» Д.Пуччіні; «Кармен» Ж.Бізе, «Фауст»Ш.Гуно, «Фаворитка» Г.Доніцетті та ін..
Виступав із багатьма симфонічними оркестрами , неодноразово диригував операми та балетами у багатьох театрах України та зарубіжжя.