Олександр Омельченко
Освіта, трудова діяльність та репертуарні партії

Провідний соліст балету

Лауреат міжнародних конкурсів

Олександр Омельченко народився в м. Дніпро. Професійну освіту отримав в Білоруській хореографічній гімназії- коледжі (клас А.І.Коляденка), продовжив – у Московській державній академії хореографії (2013).
2013-2016 рр. працював у Московському музичному театрі К. Станіславського і В. Немировича-Данченка. На сайті цього театру було зазначено: «Олександр Омельченко – обдарований танцівник, що володіє відмінною технікою і безсумнівним яскравим талантом».
З 2016-2018 Ваварська державна опера (м.Мюнхен, Німеччина).
Переможець багатьох престижних професійних балетних конкурсів:
Гран-прі і золота медаль – V Міжнародний конкурс артистів балету в Шанхаї, Міжнародний конкурс артистів балету «Арабеск» (м.Перм),
II всероссійский форум «Балет XXI століття» (Красноярськ),
1 премія і золота медаль – Міжнародний конкурс артистів балету в Кореї (Сеул) та ін.

В його репертуарі партії: Принц («Лускунчик»,«Лебедине озеро», «Спляча красуня» П.Чайковського), Па де-труа (“Лебедине озеро” П.Чайкоського), Базіль, Еспадо («Дон Кіхот» Л.Мінкуса), Альберт («Жізель» А.Адана), Колен (“Даремна обережність” П.Гертеля), Пастухи (“Спартак” А.Хачатуряна, постановка Ю.Григоровича), Бенволіо (“Ромео і Джульєтта” С.Прокоф’єва), офіцер (“Майерлінг” Ф.Ліста) та ін.
31 жовтня 2018 року в балеті «Жізель» А. Адана в партії Графа Альберта виступить лауреат міжнародних конкурсів Олександр Омельченко.
 Разом із ним у виставі виступили: 
Жізель – Дарія Ємельянцева,

З 2019 року провідний соліст Львівської Національної Опери.