Оксана Линів (Україна-Німеччина)

Українська диригентка, одна з найяскравіших представниць жінок-диригентів на світовій сцені. У 2021 році українка стане першою жінкою-диригентом найпрестижнішого оперного фестивалю світу у Байройті, вперше за його 145-літню історію.

Оксана Линів розпочала професійну діяльність на сцені Львівської національної опери: у якості асистентки диригента у постановці опери «Набукко» Дж. Верді, а вже згодом на сцені театру відбулися її гостьові виступи в операх «Трубадур» Дж. Верді та «Сільська честь» П. Масканьї.

Після здобуття у 2004 році ІІІ премії на Першому конкурсі диригентів імені Густава Малера в Бамберзі (Німеччина), Оксана у 2008-2013 роках була диригенткою Одеського театру опери та балету, з 2013 року до 2017 року – диригенткою і асистенткою генерального музичного директора Баварської державної опери. У 2017-2020 роках – головна диригентка Оперного театру та філармонійного оркестру Ґраца, Австрія.

Оксана Линів співпрацювала з численними оркестрами світу та найвідомішими оперними театрами в Австрії, Німеччині, Чехії, Франції, Швейцарії, Іспанії, Швеції, Естонії, Угорщині, Румунії, Японії та Україні.

Диригувала виставами у Берлінській державній опері, Баварській державній опері, Державній опері Штутгарта, Франкфуртській опері (Німеччина), Опері Грац, Театрі «Ан-дер-Він» (Австрія), Великому театрі Лісеу в Барселоні (Іспанія), Королівській шведській опері (Швеція), Львівській національній опері, Одеській національній опері (України) та ін.

Паралельно з блискучою міжнародною кар’єрою Оксана Линів опікується розвитком класичної музики в Україні та є культурним амбасадором України у світі. У 2016 році з її ініціативи у Львові було засновано Міжнародний фестиваль класичної музики LvivMozArt, яким вона керує як арт-директор. Також у 2016 році з ініціативи Оксани Линів був заснований Молодіжний симфонічний оркестр України/ YsOU, що став найпотужнішою платформою для розвитку молодих музикантів з усіх областей України і вже завоював міжнародне визнання блискучими виступами у Бонні, Берліні, Ґраці, Львові та Києві.

[:]