Луїджі Скольйо (Італія)

Італійський сценограф Луїджі Скольйо народився 17 липня 1973 року в м. Базелі, Швейцарія. Навчався у Державному інституті мистецтв на Сицилії. Згодом переїхав до м. Урбіно (Італія), де продовжив навчання в Академії образотворчих мистецтв на факультеті сценографії, яке закінчив із відзнакою.

Працює сценографом у театрі (оперному та драматичному), кіно та рекламі в Італії та за кордоном. З 1999 року плідно співпрацює з театральними трупами та режисерами (Лука Ронконі, Міхал Знанецький, Маріо Корраді, Розетта Куккі, Італо Нунціата, Фабріціо Крізафуллі, Енн Рітте Цікконе, Денис Кіфрі, Патрісія Пантон, Джорджо Россі, Паоло Де Фалько, Наталія Бабінська), європейськими артистами оперних, музичних, драматичних, експериментальних театрів.

З 1999 року Скольйо розпочав мистецьку співпрацю із режисером Міхалом Знанецьким, приєднавшись до команди постановників найважливіших оперно-драматичних вистав у Європі та інших континентах.

Він також займається візуальним дизайном композицій на художніх виставках, шоу-програмах та заходах, пов'язаних із сценографією.

У 2010 році він був номінований на звання найкращого художника-постановника в Польщі за мюзикл "Продюсери" М. Брукса (сезон 2008/09 Розважального театру/Teatr rozrywki, м. Хожув).

У 2011 році він зі своєю творчою командою здобув Гран-прі в номінації «Найкраща постановка року» з оперою "Євгеній Онєгін" П. Чайковського.

Серед знакових проєктів: мюзикл "Продюсери" М. Брукса, опери "Євгеній Онєгін" П. Чайковського, "Паяци" Р. Леонкавалло (м. Комо, Італія), "Король Роґер" та "Гаґіт" (м. Буенос-Айрес, Аргентина) К. Шимановського (Польща); "Травіата" (масштабна постановка під відкритим небом у пустелі Масада), "Бал-маскарад" (м. Тель-Авів), "Трубадур" (м. Неаполь, Італія) та "Ернані" Дж. Верді; "Мефістофель" А. Бойто (м. Спліт, Хорватія); "Фауст" Ш. Гуно (м. Будапешт, Угорщина); оперета "Кандід" Л. Бернстайна; кантата "Карміна Бурана" К. Орфа (Пустеля Масада).