Ірина Стасишин

Заслужена артистка України (2020).

Закінчила диригентський факультет Львівської національної музичної академії ім. М. В. Лисенка у класі професора, народного артиста України Івана Юзюка.

З 2004 р. - диригентка Львівського національного академічного театру опери та балету імені С. Крушельницької та керівниця Камерного оркестру театру. 

Диригентка-постановниця таких вистав Львівської національної опери як «Любовний напій» Г. Доніцетті, «Севільський цирульник» Дж. Россіні, «Наталка Полтавка» М. Лисенка, «Запорожець за Дунаєм» С. Гулака-Артемовського, камерної опери «Служниця-пані» Дж. Б. Перголезі, «Stabat Mater» Дж. Б. Перголезі та О. Родіна, оперет «Весела вдова» Ф. Легара й «Ключ на бруківці» Ж. Оффенбаха.

У репертуарі диригентки також опери «Орфей і Еврідіка» К. В. Глюка, «Дон Паскуале» Г. Доніцетті, «Богема» Дж. Пуччіні, «Ріголетто», «Травіата», «Бал-маскарад» Дж. Верді, «Сільська честь» П. Масканьї, опера для сімейного перегляду «Лис Микита» І. Небесного, оперети «Летюча миша» та «Циганський барон» Й. Штрауса, балети «Баядерка», «Дон Кіхот» Л. Мінкуса.

Брала участь в різноманітних проєктах і концертах в Україні та за кордоном. Ініціювала концертні програми на батьківщині славетного українського оперного співака Олександра Мишуги – у с. Новий Витків на Львівщині.