Аліна Діденко

Сопрано

Освіта, трудова діяльність та репертуарні партії

Ліричне сопрано

Здобула освіту в Рівненському державному музичному училищі (спеціальність – Хорове диригування), Рівненському державному гуманітарному університеті (спеціальність – естрадний вокал), а також у Львівській національній музичній академії імені М.В. Лисенка (у класі народної артистки України Л. Божко), де здобула ступінь магістра.

Брала участь у майстер-класах народної артистки України Марії Стефюк, болгарського співака Калуді Калудова. Лауреатка Всеукраїнського конкурсу молодих вокалістів імені Т. Терен-Юськіва (м. Львів, 2008).

Впродовж 2013 – 2016 рр. – солістка Державної заслуженої академічної капели України «Трембіта». У 2016-2017 рр. стажувалася у Національній опері України імені Т. Шевченка.

Виступала на сцені Львівської національної філармонії, виконуючи твори В. А. Моцарта, Л. ван Бетховена, М. Скорика та ін. Гастролювала у Парижі (Франція), Вроцлаві (Польща).

З 2019 року є солісткою Львівської національної опери. Дебютувала у партії Розіти у прем’єрі оперети «Ключ на бруківці» Ж. Оффенбаха. У 2020 році – дебют в опері «Богема» Дж. Пуччіні у партії Мюзетти.

У репертуарі співачки оперні партії:

Паміна – «Чарівна флейта» В.А. Моцарта

Віолетта – «Травіата» Дж. Верді

Мюзетта – «Богема» Дж. Пуччіні

Оксана – «Запорожець за Дунаєм» С. Гулака-Артемоського

Наталка – «Наталка Полтавка» М. Лисенка

Розіта – «Ключ на бруківці» Ж. Оффенбаха

Розалінда – «Летюча миша» Й. Штрауса