Пам’яті знаменитого тенора Зіновія Бабія

В неділю, 2 -ого лютого, артисти Львівського національного театру імені Соломії Крушельницької – народна артистка України Людмила Савчук, заслужений артист України Юрій Трицецький, Ігор Кузьмич і концертмейстер Олександра Менцінська – виступили з концертом у Підсадках Пустомитівського району, рідному селі народного артиста Білорусі, видатного українського оперного співака Зіновія Бабія, на жаль, нині покійного.

На відзначення його 85-річчя зійшлися люди не лише з Підсадок, а й довколишніх сіл. Громада гордиться своїм славним земляком, голос якого музикознавці порівнювали зі славним Карузо. Про З. Бабія написав книгу “Отелло родом із України” і представив її зі сцени кандидат педагогічних наук Роман Береза, яскраво висвітливши творчість, царювання великого драматичного тенора на львівській сцені у 1960-63 рр.

У розмові після концерту слухачі зізналися: гордилися своїм земляком, але ніколи не думали, що опера – таке прекрасне мистецтво. І запросили наших чудових співаків на нові концерти, давши слово, що тепер будуть приїжджати на вистави до оперного театру.

Виступи видатних артистів у глибинці – давня традиція в Україні. Своє мистецтво дарували людям у провінції Соломія Крушельницька, Олександр Мишуга та ін. Наші солісти продовжили цю традицію і своїм талантом закохали в оперу.