150-річчя зірки оперної сцени й славетної українки Соломії Крушельницької – подія світового масштабу

Адже колись вона підкорила серця мільйонів людей – слухачів чотирьох континентів, і до тепер ця любов витає у спогадах; а в театрах, у яких вона співала, лунає відгомін бурхливих овацій з тріумфальних виступів українки.

Щойно на сцені Львівської національної опери завершився Гранд-концерт «Соломія. Brava!». У його програмі прозвучала світова оперна класика, яку на кращих оперних сценах виконувала Соломія Крушельницька.

Через музику, ми торкнулися її серця…
Адже арії, дуети з опер Дж. Пуччіні, Г. Доніцетті, Ж. Бізе, Ш. Гуно, Р. Штрауса, Дж. Верді та Р. Ваґнера – розкривали її багатогранну постать як виконавиці – ніжної, щемливої, пристрасної, тендітної, люблячої, тієї, що віддає життя – як героїні, яких вона втілювала на оперній сцені.

А на завершення концерту прозвучав сам Голос … неперевершеної Крушельницької, яка щемливо й до трепету співала «Родимий краю»…

Програма Гранд-концерту прозвучала вперше на цій сцені під батутою італійського диригента Альберто Веронезі, музичного директора Міжнародного фестивалю Джакомо Пуччіні (Festival Puccini Torre del Lago) в Італії.

Солісти вечора:

▫️артисти Львівської національної опери Любов Качала, Дар’я Литовченко, Софія Соловій (сопрано), Тетяна Вахновська (мецо-сопрано), Олег Лановий, Віталій Роздайгора (тенори), Роман Страхов (баритон), Тарас Бережанський, Володимир Шинкаренко (баси)

▫️запрошені виконавці – Катерина Миколайко (сопрано, Дніпро), Олег Злакоман (тенор, Одеса), Сергій Ковнір (бас, Київ) та Олександр Шульц (тенор, Німеччина).
▫️Хор й оркестр Львівської національної опери
▫️Хормейстер – Вадим Яценко
▫️Ведучі концерту – Петро Радейко, Маріанна Цвєтінська, Олексій Кувітанов
▫️Режисер – Василь Вовкун

▫️Почесні гості, що мали місію відкривати цей пам’ятний вечір:
Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко,
Голова Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький,
Директорка департаменту розвитку Львівської міської ради Наталія Бунда, Генеральний директор Фестивалю Дж. Пуччіні в Торре-дель-Лаго Франко Моретті (Італія),
Директор Італійського інституту культури в Україні Едоардо Крізафуллі (Італія).

Спільно з усім світом – глядачами, які долучилися до онлайн-трансляції – ми скандували «Соломіє, Брава!». А значить пам’ять про тебе і твій Голос живе у наших серцях…

Організатори: Міністерство культури та інформаційної політики України, Львівська національна опера.

Партнери заходів – ЮНЕСКО, Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти, Посольство Італійської Республіки у Києві, Інституту італійської культури в Києві, Міжнародний фестиваль Джакомо Пуччіні, Музично-меморіальний музей імені Соломії Крушельницької у Львові, Львівський державний музичний ліцей імені Соломії Крушельницької.

Інформаційні партнери – Радіо Культура, ФМ Галичина.

Фото – Kirai gigs: concert videos & photos