Олександру Мишузі – 170!

Сьогодні, 7 червня, виповнюється 170-та річниця від дня народження знаменитого українського співака Олександра Мишуги (1853-1922).

Артист виступав на кращих сценах світу – у Варшаві, Мілані, Берліні, Лондоні, Відні, Парижі та ін. Не лише публіка та критика називали його «королем тенорів», а й композитори визнавали його кращим виконавцем своїх творів.
Саме Олександр Мишуга виконував одну з провідних партій в опері «Янек» В. Желенського, яка була написана та прозвучала спеціально на честь відкриття Міського театру у Львові 4 жовтня 1900 року.

Ось як відгукувався про співака Олександр Кошиць: «Здібність знайти найвищу, кульмінаційну точку твору, не тільки музичну, але й психольоґічну, знати, де покласти шпиль над усією артистичною будовою – це великий дар чуття музичної архитектури, чуття форми і мистецької пропорції! Мишуга не тільки робив це в окремих ментах мистецького захоплення, ні, це була метода його мистецького творення, починаючи від великої опери і кінчаючи найдрібнішою річчю, яку він виконував».

З нагоди ювілейної дати від дня народження видатного українця, у рідному селищі співака, Новому Виткові, у неділю, 11 червня, за участі артистів Львівської національної опери та за підтримки Радехівської міської ради і громади с. Новий Витків, відбудеться низка урочистостей, що розпочнуться о 14:30.

Артисти Львівської національної опери презентуватимуть концертну програму «Олександр Мишуга: до 170-річчя від дня народження».

Солісти:
Наталія Курильців (сопрано)
Лілія Нікітчук (мецо-сопрано)
Роман Трохимук (тенор)
Петро Радейко (баритон)
Оркестр Львівської національної опери під орудою Ірини Стасишин
Ведучий концерту – Петро Радейко
Режисерка – Галина Воловецька
Керівник проєкту – генеральний директор-художній керівник театру Василь Вовкун

Народний дім с. Новий Витків, початок концерту о 16:00.
Вхід вільний