Урочистості з нагоди 170-річчя від дня народження Олександра Мишуги у його рідному Новому Виткові

З нагоди ювілейної дати від дня народження видатного українця, відомого оперного співака, у його рідному селищі Новому Виткові, у неділю, 11 червня, відбулося низка урочистостей.

Артисти Львівської національної опери презентували концертну програму «Олександр Мишуга: до 170-річчя від дня народження» у супроводі оркестру театру під орудою диригентки Ірини Стасишин, заслуженої артистки України.
Диригентка з дитинства відвідувала ці краї і добре знала про Олександра Мишугу від громади села і навіть далеких нащадків оперного співака.

Солісти:
Наталія Курильців (сопрано)
Лілія Нікітчук (мецо-сопрано)
Роман Трохимук (тенор)
Петро Радейко (баритон).

Перед концертом представники театру, а також місцевої влади, які долучилися до організації події, відвідали панахиду на місці перепоховання співака та церкву Вознесіння, що була, зокрема, відбудована за пожертви Олександра Мишуги.

Олександр Мишуга виступав на кращих сценах світу – у Варшаві, Мілані, Берліні, Лондоні, Відні, Парижі та ін. Не лише публіка та критика називали його «королем тенорів», а й композитори визнавали його кращим виконавцем своїх творів.
Артист – яскравий приклад саме для наймолодшого покоління, і залишається таким для кожного із нас, адже маючи велику мрію і талант він зумів навіть із маленького селища і бідної родини досягти небачених висот, і при цьому залишитися Людиною.

Висловлюємо велику вдячність за небайдужість та участь в організації події місцевій громаді, а також Радехівській міській раді.

Ведучий концерту – Петро Радейко
Режисерка – Галина Воловецька
Помічниця режисера – Марина Каркач

Керівник проєкту – генеральний директор-художній керівник театру Василь Вовкун.